Seçim Seçim Sonuçları - Seçim Haberleri ve Tüm Seçimler

Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!

17 Ağustos 2017, Perşembe
Düşmanları dost, dostları düşman haline getirecek “yeni bir durum”la karşı karşıyayız. Bütün bölgede kartlar yeniden karılıyor, cepheler yeniden şekilleniyor, ittifaklar yeniden biçimleniyor. Video: Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!Ortadoğu’da yepyeni bir “koalisyon”, “eksen” oluşuyor. Arap Baharı sonrasında olduğu gibi, tamamen Türkiye’yi dışarıda tutan, bölgeden uzaklaştırmaya çalışan, Suriye’nin dışına itmeye çalışan, Arap dünyasıyla bağlarını koparmayı önceleyen bir koalisyon bu.
Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!
İbrahim Karagül

Devlet yerinde duruyor, peki ya sen?

18 Ağustos 2017, Cuma
Bir süredir bir devlet tartışması var Türkiye’de. Daha önce başlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın twitter hesabında yazılı olan “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” ibaresinin “Türkiye Cumhurbaşkanı” olarak değiştirilmesiyle devam eden bir tartışma bu. Erdoğan’ın twitter hesabındaki değişiklik, eski rejime, eski devlete, Cumhuriyet’e karşı bir meydan okuma olarak görüldü. Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre ise değişiklik, hesabın tanıtım bölümüne AK Parti Genel Başkanı titrinin de eklenm
Devlet yerinde duruyor, peki ya sen?
Özlem Albayrak

Bizi bekleyen yol

19 Ağustos 2017, Cumartesi
Bütün İslâm âleminin birlik ve beraberliği için, sıhhat ve selâmeti için, günde en az beş vakit, yüz milyonlarca Müslüman dua ediyor.Amma velâkin, halimiz duman. Ya bir de o dualar olmasaydı? Video: Bizi bekleyen yolAk sakallı tertemiz ihtiyarların…Beyaz yaşmaklı ninelerin… Bin bir dert içinde şifa bekleyen hastaların… Masum yavruların… Anaların, babaların… Erenlerin, ereceklerin… Darda kalmış gariplerin… Yolda kalmış yolcuların… Samimiyetle el açıp yalvarmaları olmasaydı, o zaman ne durumd
Bizi bekleyen yol
Mehmet Şeker

Yaklaşan çözülme

18 Ağustos 2017, Cuma
Genç adam Türkiye saati ile sabaha doğru aradığında doğal olarak çabucak açıldı telefon. Çünkü aradığı ülkede henüz akşam yeni olmuştu. Yaşlıca kadın giriş sohbetine sıcakkanlılıkla cevaplar verdi. Evet daha önce Türkiye’ye gelmişti. Evet alışveriş yapmıştı. Evet Türkiye’yi ve Türkleri sevmişti. Adını hatırlayamadığı bir Türk’ten uzun uzun bahsetti hatta. Hayır, sonunda anladı genç adam, karşı taraftaki muhatabı yeniden bir şey satın almak istemiyordu. Antika halı veya sadece buralarda bulunabil
Yaklaşan çözülme
Yaşar Taşkın Koç

Kıt’alar arası bir yap-boz oyunu

17 Ağustos 2017, Perşembe
Bana öyle geliyor ki; dünya bağlamlarını (context) zihnimizde manâlı bir karşılığa oturtmanın gayretidir sosyalbilimcilik mesleği. Bunun karşılığı da kavramlarla bezeli olarak bağlamları (context) kavramlarla bezeli olarak belli metinlere (text) dönüştürmektir.  Bir şekilde dünyânın parçalı görüntüleri bütünlüklü bir resme dönüştürmeyi; tutarlı bir çerçeveye oturtmak da denilebilir buna. Hâsılı; aslında yapboz oyununun bir nev’i gelişmişinden bahsediyoruz. Video: Kıt’alar arası bir yap-boz o
Kıt’alar arası bir yap-boz oyunu
Süleyman Seyfi Öğün

Türkiye’de düşüncenin sorunları ve sosyolojisi

19 Ağustos 2017, Cumartesi
Türk düşüncesinin günümüzdeki gelişimini etkileyen faktörler, genel olarak Türkiye’nin ve dünyamızın gelişimini belirleyen faktörlerden bağımsız değildir. Toplumda okuryazarlığın artması ile düşüncenin gelişimi arasındaki ilişkiye dair beklentilerimizin karşılanıp karşılanmıyor olması, elbette düşünceden ne beklediğimize de bağlıdır. Düşünceye atfettiğimiz anlam, düşünceyi takdir etme konusunda ortaya koyduğumuz kriterler, Theodor Adorno’nun deyişiyle başvurduğumuz “otantisite jargonlarının” değ
Türkiye’de düşüncenin sorunları ve sosyolojisi
Yasin Aktay

Adalet yürüyüşü…

14 Ağustos 2017, Pazartesi
Türkiye’nin en karanlık günleriydi. 1000 yıl sürdürülmesi planlanan 28 Şubat faşizminin ilk yıllarıydı. İnançlı insanların nefes almalarının bile sorgulandığı bir zaman diliminden geçiyorduk. Her gün yeni bir zulüm örneği ile karşı karşıya kalıyorduk.  Son olarak Kemal Kılıçdaroğlu ile adalet yürüyüşünde boy gösteren Kemal Alemdaroğlu önce Cerrahpaşa’da başkanı olduğu bölümde başlattığı başörtüsü yasağını, akabinde İstanbul Üniversitesi’ne rektör olunca tüm üniversiteye yaydı.  Video: Adalet
Adalet yürüyüşü…
Hüseyin Likoğlu
CHP’nin iddialarına son noktayı koydu
01:42

CHP’nin iddialarına son noktayı koydu

Avrupa’da en yüksek “Evet” Belçika’dan geldi
00:52

Avrupa’da en yüksek “Evet” Belçika’dan geldi

CHP Genel Merkezi'nde komik dakikalar
00:40

CHP Genel Merkezi'nde komik dakikalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk konuşması
01,51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk konuşması

Başbakan Yıldırım: Türkiye kazandı
00:00

Başbakan Yıldırım: Türkiye kazandı

'Bu tüm Türkiye'nin zaferi'
12:25

'Bu tüm Türkiye'nin zaferi'

  • HaberAkışı
  • SosyalMedya
  • BugününGündemi
  • DününManşetleri

2011'de babasının yerine Ulusal Cephenin başına geçen Le Pen, ırkçı bir ideolojiye sahip.

Referandumun ardından Türk ekonomisinde ekonomik istikrar rüzgarı esiyor!

Kuzey Kore'nin nükleer deneyleri ve Trump'ın ilk hamleler, Asya'daki aktörleri harekete geçirdi.

Avrupa'da son 1 yılda 137 cami saldırıya uğradı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için farklı alanlarda uyum yasaları çıkarılacak.

16 Nisan’da tarihi bir referandum yaşayan Türkiye, sandık sonuçlarını yenisafak.com’dan takip etti.

MİT TIR'ları kumpasının savcısı Aziz Takcı için terör örgütü üyeliğinden 15 yıla kadar hapis istendi.

Uluslararası deniz ticaretinin vazgeçilmez güzergahları. 2015 yılında geçen gemi sayısına göre deniz yolları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'Referandum Özel Yayını' bugün saat 20.00’de TVNET’te!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yeni Şafak sosyal medya canlı yayınına katılıyor. Özel röportaj 18.30'da; Facebook, Twitter ve Instagram'da.

Diyarbakır'daki çevik kuvvet bakım binasındaki bir panzerin onarımı sırasında meydana gelen patlamayı terör saldırısı sanan CHP Milletvekili Tanal, yaşanan olayı provoke etmeye kalkıştı. Tanal, sosyal medya hesabından hayır propagandası yaparak 'Terör örgütleri evete çalışıyor' dedi.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal
CHP Milletvekili Mahmut Tanal

Gazetemizin 11.04.2017 tarihli birinci sayfası: KAHRAMAN ER GEÇİT VERMEDİ gazetemanset.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en büyük hayalim’ dediği şehir hastaneleri tek tek açılıyor.

Yurtdışındaki Türklerin seçime katılım oranı 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini geride bıraktı.

Brexit sürecinin başlamasıyla birlikte gözler İngiltere'nin denizaşırı toprağı Cebelitarık'a çevrildi, iki ülke savaşın eşiğinde.

Son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 43 terörist etkisiz hale getirildi.

ABD'nin Esed rejimine ait Şayrat Hava Üssü'nü 59 Tomahawk füzesiyle vurmasının ardından uluslararası tepkiler gelmeye başladı.

ABD, sabaha karşı seyir füzeleriyle Esed rejimine ait üssü vurdu. ABD'yi bu operasyona götüren süreçte neler oldu?

Adil Kullanım Kotası, 1 Mayıs'tan itibaren köklü değişime uğruyor. AKK, Aralık 2018'den sonra tarihe karışacak.

İdlip'deki kimyasal katliam'a ilişkin Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama: "Hastalarda sarin gazını düşündüren bulgulara rastlanıldı."

Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında "evet" diyeceğini açıkladı.

Kremlin'den açıklama: "İdlib'te yaşananlar canavarca bir suç"

Ereğli Demir Çelik'in Kamuoyu Aydınlatma Platformu`na yaptığı açıklamada, Standard & Poor's ile ilişkisini sonlandırdığını ifade etti.

Hakkari ve Şırnak kırsalındaki terör hedeflerine düzenlenen hava harekatlarında 16 terörist etkisiz hale getirildi.

Referanduma kısa süre kala piyasalar, sandıktan çıkacak ‘evet’ sonucuna odaklandı. “Evet, piyasalar tarafından bir çözüm ve rahatlama olarak algılanacaktır” diyen Bluebay Stratejisti Ash’e göre, politik riskteki azalış faizleri de aşağı çekecek.

16 Nisan referandumunu Yeni Şafak ve TVNET ekiplerine değerlendiren Kayserili vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiklerini ve çocuklarının geleceği için ‘evet’ diyeceklerini söyledi.

Gençler Meclis'e dinamizm katacak
Gençler Meclis'e dinamizm katacak


Birlik Vakfı Doktorlar Kulübü, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasında 'Evet' diyeceklerini bildirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen yemekte sanatçılarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Manisa Turgutlu’ya geldi. Turgutlu Altay Meydanı'nda Bakan Soylu’yu vatandaşlar karşıladı.

Başbakan Yıldırım, darbe girişimini 'kontrollü darbe' olarak niteleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu kınadı.

Başbakan Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'yi kabul etti. Zirvede Kerkük için 'sözde bağımsızlık' planları değerlendirildi.

"Evet çıkarsa hepinizi denize dökeriz" diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek büyümenin 2. çeyreğin ortasından itibaren hızlanacağını açıkladı.

Başbakan Bİnali Yıldırım, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir'in vefatı dolayısıyla Halisdemir ailesini telefonla arayıp taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de yaşayan annesi Fadimana Halisdemir'in vefat haberinin ardından merhumenin eşi Hüseyin Halisdemir'i telefonla arayarak taziyelerini iletti.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir hayatını kaybetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, halk oylamasında 'evet' kampanyası yürüten partili mensuplarına yönelik saldırıları kınadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Türkiye'de saklanıyor olabileceğine işaret etti.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın uçağı dün gece saatlerinde Ankara'ya indi. Tillerson'ın ilk görüşmesi Başbakan Yıldırım'la oldu.

Zigana Tüneli Temel Atma Töreni'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "29 Ekim 2019'da bu tünel bitecek" dedi. Yıldırım çalışan işçilere de 1 maaş ikramiye verileceğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, ana muhalefetin doğru olmayan bilgilerle halkın kafasını karıştırmaya çalıştığını belirterek, “Yanlış bilgilerle kafası karışan halka doğruları anlattığımızda ‘biz bunun böyle olduğunu bilmiyorduk’ diyerek söylediklerimize itibar ediyor. Her geçen gün kararsızların oranı düşüyor” dedi.


"1915 Çanakkale Köprüsü'yle bu aziz toprakları taçlandırıyoruz. Daha güçlü Türkiye'nin temellerini atıyoruz." pic.twitter.com/TesGXcvaMu

Adalet Bakanı Bozdağ, "Şu an Barolar Birliği Başkanı'nın avukatlar diye bir derdi yok. Benim Barolar Birliği Başkanı'na bir tavsiyem var, ya Barolar Birliği başkanı olun, ya CHP'ye genel başkan olun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

"1915 Çanakkale Köprüsü'yle bu aziz toprakları taçlandırıyoruz. Daha güçlü Türkiye'nin temellerini atıyoruz."

TÜRKİYE SEÇİM TARİHİ