Tunceli Haberleri

Mağarada sıkıştırılan PKK'lı teröristlerden 2'si öldürüldü

Bakan Süleyman Soylu'nun dün "6 terörist mağarada sıkıştırıldı" açıklamasının ardından devam eden operasyonlarda 2 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Teröristlerin 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık verdiği ve çıkan çatışmada öldürüldükleri ifade edildi.

5 mağaraimha edildi

Tunceli'de, son 20 günde teröristlerin kış üslenmesine yönelik operasyonlarda tespit edilen 30 sığınak, 5 mağara, 6 deponun imha edildiği bildirildi.

Tunceli'de teröristlerin kış üslenmesine darbe

Tunceli'de jandarmanın son 20 günde yürüttüğü operasyonlarda tespit edilen 30 sığınak, 5 mağara, 6 depo imha edildi. Sığınak, mağara ve depolarda 300 kilogram amonyum nitrat, 2 el yapımı patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Teröristlere ait 15 sığınak imha edildi

Teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 15 sığınakta toprağa gömülü vaziyette, 2 kilogram C-4 plastik patlayıcı, uçak savar ve mühimmatı, 4 el yapımı patlayıcı, M-16 piyade tüfeği, mühimmatı ve şarjörü, sırt telsizi ile yaşam malzemesi ele geçirildi

Her yerde aranan cezaevi firarisi yediği mantar zehirli çıkınca yakalandı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde izinli çıktığı cezaevine geri dönmeyerek firar eden hükümlü, yediği mantardan zehirlenip hastaneye kaldırılınca yakalandı. Tedavisinin ardından gözaltına alınan Çengel 17 ay sonra yeniden cezaevine gönderildi.

Donarak şehit olan askerlerle ilgili yeni gelişme

Tunceli'de ani tipinin bastırması sonucu soğuktan etkilenerek şehit olan 2 asker ile ilgili olay için görevlendirilen 2 müfettiş kente gelerek incelemelerde bulundu.

İki askerin şehit olduğu olaya soruşturma

Tunceli Valiliği, iki askerin donarak şehit olduğu olaya ilişkin adli ve idari soruşturma başlattı.

İki JÖH askeri Tunceli'de donarak şehit oldu

Tunceli'de terör örgütüne karşı düzenlenen operasyonlarda iki askerimiz ısı kaybı sebebiyle donarak şehit oldu. Şehit olan askerlerimizin, uzman çavuş Ferruh Dikmen ve uzman çavuş Asım Türkel odluğu öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanı asker ve polisle namaz kıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tunceli temasları kapsamında cem evini ziyaret etti, askerler ve polislerle birlikte namaz kıldı. Erbaş, "Elhamdülillah şanlı ordumuz, şanlı polisimiz ve tüm güvenlik güçlerimiz, milletimizle el birliğiyle bu terör örgütünü çökertti, sonuna geliyoruz inşallah" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş cemevi ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi'ni ziyaret etti. Erbaş, ziyarette yaptığı açıklamada "Alevi toplumu kardeşlerimiz, biz hiç onları kendimizden ayırmıyoruz, öyle bir ayrıma yol açmak isteyenlere de hep birlikte fırsat vermemeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Pertek Kalesi Tunceli’nin turizmmerkezi olacak

Tunceli Pertek’te, bir tepenin üzerine inşa edilen ve bölgenin Keban Baraj Gölü'nün suları altında kalmasıyla ada görünümüne kavuşan Pertek Kalesi, güzel manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor. Yontma taşların arasına kondurulmuş kırmızı sert tuğlaları ve serpiştirilmiş mavi çinileriyle kaledeki tarihi güzellikler, vatandaşların yanı sıra fotoğraf sanatçılarını da cezbediyor.

Terörist Musa Çetiner’in öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı

Tunceli'de öldürülen kırmızı lisedeki terörist Musa Çetiner'in yakalanmamak için brandanın altına gizlendiği ancak ısıya duyarlı İHA’ların tespit ederek F-16’lara konum verdiği ortaya çıktı. Gelen istihbarat ile F-16'lar terörist Çetiner'i saklandığı brandanın altında imha etti.

Terörden temizlenen Tunceli'de Yamaç Paraşütü Şampiyonası

Terörden temizlenerek huzur kenti haline gelen Tunceli'de ilk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda gerçekleştirilen uçuşları vatandaşlar ve turistler meraklı bakışlarla izledi. Yapılan gösterileri büyük bir ilgiyle izleyen seyirciler daha sonra Tunceli'nin keyfini çıkardı.

Kılıçdaroğlu: Çocukluğumuz bu evde geçti, güzel anılarımız vardı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ağabeyi Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, yangında kullanılamaz hale gelen Nazımiye ilçesi Ballıca köyündeki babaevinde inceleme yaptı. Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, inceleme sonrası yaptığı açıklamada "Bu evde doğduk. Çocukluğumuz bu evde geçti, güzel anılarımız vardı" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev yandı

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde çıkan yangında Kılıçdaroğlu'nun babaevi ve 2 yakınına ait 2 ev ile eklentilerinde büyük çapta hasar oluştu. Yapılan müdahaleler sonucu söndürülen yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Tunceli'de saldırı hazırlığındaki 2 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi.

2 operasyonda 8 terörist öldürüldü

TSK, terörle mücadele kapsamında düzenlenen hava harekatlarında, Tunceli kırsalında altı, Irak kuzeyi Zap bölgesinde iki olmak üzere toplam sekiz silahlı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tunceli'de PKK'ya ağır darbe: 10 terörist etkisiz

Tunceli'de Pülümür ve Ovacık kırsalında yapılan operasyonlarda il jandarma komutanlığına saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 10 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Saldırı hazırlığındaki 4 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Pülümür karayolunda saldırı hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildi.

Tunceli’de 31 yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli’de 31 bölge, Cumhurbaşkanlığı kararı ile 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Güvenlik güçlerinin son dönemler yaptığı başarılı operasyonların ardından terör örgütündeki çözülme, üst üste yapılan 'etkisiz hale getirilen teröristler' açıklamasıyla daha da hızlanıyor. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başına 4 milyon TL ödül konan kırmızı listede aranan terörist Musa Çetiner'in öldürüldüğü bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Terörist Çetiner,

Gri listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli Ovacık kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığı’nın Aranan Teröristler Listesi'nin gri kategorisindeki İrfan Gerçek olduğu tespit edildi.Valilikten yapılan açıklamada, kentte terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü de vurgulandı.

Tunceli artık 8 ülkeyeihracat yapıyor

Geçmiş yıllarda sürekli terörle anılan Tunceli, son bir yılda yapılan hizmetler ile hem turizm de hem de istihdamda kendinden söz ettirmeye başladı. İstihdamda sonuncu sıralarda yer alan Tunceli, açılan fabrikalar sayesinde dördüncü sıraya yükseldi. Tunceli, kendi ürettiği ürünlerin yer aldığı ilk ihracatını, Almanya, İngiltere, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere 8 ülkeye yapmaya başladı.

Gri listede aranan terörist öldürüldü

Tunceli kırsalına güvenlik birimlerinin düzenlediği hava harekatında, terör örgütü PKK ile faaliyet yürüten sol terör örgütü MLKP'nin, bölge silahlı kanat sorumlusu 'Baran Dersim' kod isimli Cihan Gerçek'in öldürüldüğü tespit edildi. Teröristin, İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi Gri Kategori'de yer aldığı kaydedildi.

Tunceli'de teröristlerin yerleştirdiği mayına basan kadın yaralandı

Tunceli'nin Nazımiye ilçesindeki ormanlık alanda patika yolda yürürken teröristlerce döşenen mayına basarak yaralanan kadın Elazığ'daki bir hastaneye kaldırıldı.

333 günlük takip sonunda öldürüldü

Geçen yıl PKK’nın Dersim’deki elebaşı Gürbüz Topçu’yu 400 km’lik takiple sağ olarak yakalayan güvenlik birimleri, o operasyondan ele geçen bilgilerle izini sürdüğü azılı terörist İbrahim Çoban’ı öldürdü.

14 milyon TL ödüllü 84 terörist öldürüldü

Geçtiğimiz yıl düzenlenen operasyonlarda 114 teröristin etkisiz hale getirildiği Tunceli’de 2018'de 110 sığınak imha edildi, 2’si kırmızı listede aranan 84 terörist öldürüldü, 10 terörist ise sağ ele geçirildi. Öldürülen teröristlerden 2’sinin 4’er milyon, 5’inin 600’er bin, 11’ininde ise 300’er bin TL ödüllü kırmızı, turuncu ve gri listede arandığı öğrenildi.

Turuncu kategorideki 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 'turuncu' kategoride bulunan 2 PKK'lı teröristin, dün Tunceli'de gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonunda etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tunceli ve Kars'ta 7 teröristin etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, iç güvenlik operasyonları kapsamında Tunceli ve Kars'ta 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şehitlerin intikamı alındı

Tunceli’de öldürülen 10 PKK’lı teröristten biri, kırmızı listede aranan sözde yeni Dersim saha sorumlusu İbrahim Çoban çıktı. Başına 4 milyon TL ödül konulan teröristin, bahar sonunda kalabalık bir grupla sınırı geçtiği belirlendi. Birçok saldırıda rol alan teröristin, 2012’de Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’un şehit edilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

PKK operasyonunda ABD silahları ele geçirildi

Irak'ın kuzeyinden Tunceli'ye gelen ve dün etkisiz hale getirilen 10 kişilik PKK'lı terörist gruptan 4 adet ABD yapımı M-16 piyade tüfeği ele geçirildi. Operasyonda 1 gece görüş dürbünü ile 1 adet gündüz dürbünün yanı sıra, 968 adet M-16 mühimmatı ele geçirildi.

PKK'nın Erzurum eyalet sorumlusu öldürüldü

Tunceli'de etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin örgütün Erzurum eyalet sorumlusu "Roni-Munzur" kod adlı Mahmut Laçin olduğu belirlendi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.