Tunceli Haberleri

Pertek Kalesi Tunceli’nin turizmmerkezi olacak

Tunceli Pertek’te, bir tepenin üzerine inşa edilen ve bölgenin Keban Baraj Gölü'nün suları altında kalmasıyla ada görünümüne kavuşan Pertek Kalesi, güzel manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor. Yontma taşların arasına kondurulmuş kırmızı sert tuğlaları ve serpiştirilmiş mavi çinileriyle kaledeki tarihi güzellikler, vatandaşların yanı sıra fotoğraf sanatçılarını da cezbediyor.

Terörist Musa Çetiner’in öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı

Tunceli'de öldürülen kırmızı lisedeki terörist Musa Çetiner'in yakalanmamak için brandanın altına gizlendiği ancak ısıya duyarlı İHA’ların tespit ederek F-16’lara konum verdiği ortaya çıktı. Gelen istihbarat ile F-16'lar terörist Çetiner'i saklandığı brandanın altında imha etti.

Terörden temizlenen Tunceli'de Yamaç Paraşütü Şampiyonası

Terörden temizlenerek huzur kenti haline gelen Tunceli'de ilk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda gerçekleştirilen uçuşları vatandaşlar ve turistler meraklı bakışlarla izledi. Yapılan gösterileri büyük bir ilgiyle izleyen seyirciler daha sonra Tunceli'nin keyfini çıkardı.

Kılıçdaroğlu: Çocukluğumuz bu evde geçti, güzel anılarımız vardı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ağabeyi Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, yangında kullanılamaz hale gelen Nazımiye ilçesi Ballıca köyündeki babaevinde inceleme yaptı. Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, inceleme sonrası yaptığı açıklamada "Bu evde doğduk. Çocukluğumuz bu evde geçti, güzel anılarımız vardı" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun doğduğu ev yandı

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde çıkan yangında Kılıçdaroğlu'nun babaevi ve 2 yakınına ait 2 ev ile eklentilerinde büyük çapta hasar oluştu. Yapılan müdahaleler sonucu söndürülen yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Tunceli'de saldırı hazırlığındaki 2 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi.

2 operasyonda 8 terörist öldürüldü

TSK, terörle mücadele kapsamında düzenlenen hava harekatlarında, Tunceli kırsalında altı, Irak kuzeyi Zap bölgesinde iki olmak üzere toplam sekiz silahlı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tunceli'de PKK'ya ağır darbe: 10 terörist etkisiz

Tunceli'de Pülümür ve Ovacık kırsalında yapılan operasyonlarda il jandarma komutanlığına saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 10 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Saldırı hazırlığındaki 4 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Pülümür karayolunda saldırı hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildi.

Tunceli’de 31 yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli’de 31 bölge, Cumhurbaşkanlığı kararı ile 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Güvenlik güçlerinin son dönemler yaptığı başarılı operasyonların ardından terör örgütündeki çözülme, üst üste yapılan 'etkisiz hale getirilen teröristler' açıklamasıyla daha da hızlanıyor. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başına 4 milyon TL ödül konan kırmızı listede aranan terörist Musa Çetiner'in öldürüldüğü bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Terörist Çetiner,

Gri listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli Ovacık kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığı’nın Aranan Teröristler Listesi'nin gri kategorisindeki İrfan Gerçek olduğu tespit edildi.Valilikten yapılan açıklamada, kentte terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü de vurgulandı.

Tunceli artık 8 ülkeyeihracat yapıyor

Geçmiş yıllarda sürekli terörle anılan Tunceli, son bir yılda yapılan hizmetler ile hem turizm de hem de istihdamda kendinden söz ettirmeye başladı. İstihdamda sonuncu sıralarda yer alan Tunceli, açılan fabrikalar sayesinde dördüncü sıraya yükseldi. Tunceli, kendi ürettiği ürünlerin yer aldığı ilk ihracatını, Almanya, İngiltere, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere 8 ülkeye yapmaya başladı.

Gri listede aranan terörist öldürüldü

Tunceli kırsalına güvenlik birimlerinin düzenlediği hava harekatında, terör örgütü PKK ile faaliyet yürüten sol terör örgütü MLKP'nin, bölge silahlı kanat sorumlusu 'Baran Dersim' kod isimli Cihan Gerçek'in öldürüldüğü tespit edildi. Teröristin, İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi Gri Kategori'de yer aldığı kaydedildi.

Tunceli'de teröristlerin yerleştirdiği mayına basan kadın yaralandı

Tunceli'nin Nazımiye ilçesindeki ormanlık alanda patika yolda yürürken teröristlerce döşenen mayına basarak yaralanan kadın Elazığ'daki bir hastaneye kaldırıldı.

333 günlük takip sonunda öldürüldü

Geçen yıl PKK’nın Dersim’deki elebaşı Gürbüz Topçu’yu 400 km’lik takiple sağ olarak yakalayan güvenlik birimleri, o operasyondan ele geçen bilgilerle izini sürdüğü azılı terörist İbrahim Çoban’ı öldürdü.

14 milyon TL ödüllü 84 terörist öldürüldü

Geçtiğimiz yıl düzenlenen operasyonlarda 114 teröristin etkisiz hale getirildiği Tunceli’de 2018'de 110 sığınak imha edildi, 2’si kırmızı listede aranan 84 terörist öldürüldü, 10 terörist ise sağ ele geçirildi. Öldürülen teröristlerden 2’sinin 4’er milyon, 5’inin 600’er bin, 11’ininde ise 300’er bin TL ödüllü kırmızı, turuncu ve gri listede arandığı öğrenildi.

Turuncu kategorideki 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 'turuncu' kategoride bulunan 2 PKK'lı teröristin, dün Tunceli'de gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonunda etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tunceli ve Kars'ta 7 teröristin etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, iç güvenlik operasyonları kapsamında Tunceli ve Kars'ta 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şehitlerin intikamı alındı

Tunceli’de öldürülen 10 PKK’lı teröristten biri, kırmızı listede aranan sözde yeni Dersim saha sorumlusu İbrahim Çoban çıktı. Başına 4 milyon TL ödül konulan teröristin, bahar sonunda kalabalık bir grupla sınırı geçtiği belirlendi. Birçok saldırıda rol alan teröristin, 2012’de Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’un şehit edilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

PKK operasyonunda ABD silahları ele geçirildi

Irak'ın kuzeyinden Tunceli'ye gelen ve dün etkisiz hale getirilen 10 kişilik PKK'lı terörist gruptan 4 adet ABD yapımı M-16 piyade tüfeği ele geçirildi. Operasyonda 1 gece görüş dürbünü ile 1 adet gündüz dürbünün yanı sıra, 968 adet M-16 mühimmatı ele geçirildi.

PKK'nın Erzurum eyalet sorumlusu öldürüldü

Tunceli'de etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin örgütün Erzurum eyalet sorumlusu "Roni-Munzur" kod adlı Mahmut Laçin olduğu belirlendi.

Tunceli'de kırmızı kategorideki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de dün düzenlenen operasyonda, aranan teröristler listesindeki 'kırmızı' kategoride yer alan 'Atakan Mahir' kod adlı İbrahim Çoban etkisiz hale getirildi. Başına 4 bin TL ödül konulan teröristin, 9 güvenlik görevlisi ve 6 öğretmenin şehit edilmesi olaylarında yer aldığı tespit edildi. Operasyonda 4 M-16, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 9 el bombası, 49 elektrikli fünye ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Tunceli'de 10 terörist etkisiz

İçişleri Bakanlığınca, Tunceli’deki operasyonlarda 10 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TİKKO’nun 2 numarası öldürüldü

Tunceli’deki operasyonlarda öldürülen 6 terörist arasında TİKKO’nun sözde bölge sorumlusu Cumhur Sinan Oktulmuş’un da yer aldığı açıklandı. Teröristlerin askeri karakola yönelik saldırı hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Amanos’ta ise arananlar listesi gri kategorideki ‘Şiyar-Rüstem’ kod adlı Deniz Tali öldürüldü.

Turuncu listedeki terörist öldürüldü

Terör arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan "Deniz Doğan" kod adlı Cumhur Sinan Oktulmuş, Tunceli-Ovacık'ta etkisiz hale getirildi.

Tunceli'de terör örgütüne ağır darbe

Tunceli'nin Ovacık kırsalındaki operasyonda, aralarında turuncu listede yer alan İlker Tezer'in de yer aldığı 6 terörist ölü ele geçirildi.

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in kanı yerde kalmadı

Tunceli Valiliği, 3 yıl önce Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’i şehit eden terörist Mazlum Karakoçan kod adlı Deniz Düzgün'ün bir ay önce düzenlenen operasyonda 7 teröristle birlikte öldürüldüğünü açıkladı. Teröristin tespitinin DNA örnekleri sonucunda ortaya çıktığı belirtildi.

Tek ihbarla 10 terörist

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara hız kesmeden devam eden güvenlik güçlerine vatandaşlar da destek veriyor. Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, vatandaşların ihbarı üzerine eylem hazırlığında olan teröristlere operasyon düzenlendi. Hava destekli operasyonda, tespit edilen 10 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Tunceli'de operasyon: 10 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında eylem hazırlığındaki 10 terörist, hava destekli operasyonda etkisiz hale getirildi. Tunceli Valiliği operasyonun vatandaşların ihbarı ile gerçekleştirildiğini açıkladı.

Tunceli'de gri listedeki terörist öldürüldü

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığının Aranan Teröristler Listesi'nde gri kategoride yer alan "Mervan" kod adlı Yunus Dalgın olduğu belirlendi.

Tunceli sarımsağını koparana 48 bin 600 lira ceza

Tunceli sarımsağını tohum dökmeden toplayan ve satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 48 bin 600 lira para cezası kesilecek.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.