Savcılık HDP'li vekil hakkında inceleme başlattı

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün sosyal medyadaki paylaşımlarının araştırılmasına ilişkin inceleme başlattı.

Tunceli'de PKK'lı teröristlere darbe

Teröristlere yönelik Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde "Zeytin Dalı Harekatı" yürüten Mehmetçik, eli kanlı terör örgütü PKK'ya bir darbe de yurt içinde vurdu. Mehmetçik'in Tunceli'de yaptığı operasyonda örgüt mensuplarınca kullanılan 3 sığınak ve bir mağara imha edildi.

Tunceli'deki kar ve tipi vatandaşlara zor anlar yaşattı

Tunceli'de iki gündür devam eden kar yağışı ve tipi, kentte yaşamı olumsuz etkiledi. İki gündür aralıksız devam eden kar yağışı sonucu kar kalınlığı bazı ilçelerde 50 santimetreye kadar ulaştı.

Tunceli'deki terör operasyonunda patlayıcı ele geçirildi

Tunceli-Pülümür karayolu yakınındaki aramada çeşitli silah, patlayıcı ve malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tunceli Nazımiye ilçesi kırsalında tespit edilen mağarada teröristlere ait 33 büyük tüp, jeneratör, akü, televizyon, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda, teröristlere ait sığınakta mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonlarında yaşam malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de terör operasyonlar kapsamında patlayıcı madde, mutfak tüpü ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tuncelli Valiliği, terör operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada "3 sığınak içerisinde 9 el yapımı patlayıcı düzeneği, 3 küçük tüp, 2 akü, el yapımı patlayıcı basma düzeneği, boş uçaksavar mühimmatı, 2 ayakkabı, soba, 10 metre branda ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Tunceli’de teröristlerin kullandığı 2 mağara imha edildi

Tunceli’de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda teröristlerin kullandığı 2 mağara imha edilirken, çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda birçok malzeme ele geçirildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalındaki operasyonda tespit edilen bir sığınakta, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat, kablo ve borunun yanı sıra çok sayıda malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Tunceli’de toprak altına tuzaklanan 3 patlayıcı imha edildi

Tunceli'de terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında toprak altına ve bir sığınağa tuzaklanan 3 patlayıcı imha edilirken, çok sayıda yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

TSK'dan 'Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan- 2 Operasyonu'

Türk Silahlı Kuvvetlerince Tunceli'nin Hozat/Tanzi Deresi bölgesinde 27-28 Aralık 2017 tarihlerinde "Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan-2 Operasyonu" gerçekleştirildi. Operasyonda, mağara ve sığınaklarda önemli miktarda yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi.

Tunceli’de PKK'ya ait 8 sığınak imha edildi

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya ait 8 sığınak daha imha edilirken çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de PKK'ya ait sığınak ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, tespit edilen 8 sığınak ve bir mağarada örgüte ait malzemeler ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda 4 patlayıcı düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütünce kullanılan 9 sığınak, 12 depo ve 2 mağarada 4 patlayıcı düzeneği ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Tunceli'deki PKK operasyonunda çok sayıda silah ve mühimmat bulundu

Tunceli kent kırsalı ve Ovacık ilçesinde düzenlenen 2 ayrı operasyonda teröristlere ait silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli'de PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya gerçekleştirilen operasyonda, örgüte ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Öldürülen terörist çok sayıda eylemin faili çıktı

Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki operasyonda öldürülen ve "Aranan Teröristler" listesinde "yeşil" kategoride bulunan Murat Dağ'ın, çok sayıda terör eyleminin faili olduğu açıklandı.

PKK'nın 'karargahı' başlarına çöktü

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları ortaya çıktı. Operasyonda bulunan sığınağın bölgede "Karargah" şeklinde kullanıldığı, teröristlerin bir çok işlerini burada hallettikleri belirlendi.

Tunceli'de 8 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür kırsalında, dün etkisiz hale getirilen 8 teröristten birinin "Aranan Teröristler Listesi"nin yeşil kategorisinde yer alan ve 1 milyon lira ödülle aranan örgütün sözde "Pülümür Bağır Gücü sorumlusu" Murat Dağ olduğu belirlendi.

Tunceli’de 8 terörist öldürüldü

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde düzenlenen operasyonda aralarında sözde üst düzey sorumlularının da olduğu 8 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Tunceli'nin Hozat ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 2 patlayıcı ve örgüte ait boş sığınak ele geçirildi.

Tunceli'de düzenlenen operasyonda bakın neler ele geçirildi

Tunceli kırsalında terör örgütüne yönelik operasyonda 2 EYP düzeneği, 2,5 kilogram amonyum nitrat, jeneratör ile çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de teröristlere ait 2 adet patlayıcı ele geçirildi

Tunceli''de jandarma ekipleri tarafından, PKK'lı teröristlere ait 2 adat el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Tunceli'de 16 adet patlayıcı ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, teröristlere ait 16 adet el yapımı patlayıcı madde ve makineli silah ele geçirildi.

Mucize miğfer askeri kurtardı

Tunceli’de, PKK’lı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmada, bir mucize yaşandığı ortaya çıktı. Teröristlerin uzun namlulu silahından çıkan mermi bir uzman çavuşun ‘kompozit balistik miğferini’ önden deldi. Miğfer sayesinde uzman çavuş hafif yaralandı

PKK'nın en önemli mühimmat depolarından biri ele geçirildi

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde biri turuncu listede aranan olmak üzere 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, terör örgütünün en önemli mühimmat depolarından biri ele geçirildi.

600 bin TL ödüllü turuncu listedeki terörist öldürüldü

Tunceli'deki operasyonda etkisiz hale getirilen 4 teröristten birinin İçişleri Bakanlığının "aranan teröristler" listesinde turuncu kategorideki terörist olduğu belirlendi.

Tunceli'de 4 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerince gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

İBB zabıta şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ailesini unutmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 23 Kasım Perşembe günü Gümüşhane’de şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini, İstanbul’da da şehit Öğretmenler İlkokulu ile Şehit Öğretmen Yasemin Tekin İlkokulu’nu ziyaret etti.

Tunceli'de jandarma uzaktan patlayıcı buldu

Tunceli'de jandarma ekiplerinin dikkatli çalışması sonucu, teröristler tarafından konuşlandırılmış, 50 kilogramlık uzaktan patlayıcı bulunarak imha edildi.

Dağ keçisi ölümlerinde 'veba' şüphesi

Tunceli’de son bir haftada 6 dağ keçisi telef olurken, yetkililer vebadan şüphelenildiğini ve alınan numunenin laboratuvara gönderildiğini bildirdi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.