Teröristlerin saldırdığı iş makinesi operatörü hayatını kaybetti

Tunceli'de teröristler tarafından yol yapım çalışmasındaki çalışanlara yönelik yapılan saldırıda iş makinesi operatörü hayatını kaybetti. İş makinesi operatörünün hayatını kaybettiği saldırı sonrası teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

Tunceli’de 6 sığınak ve mağara imha edildi

Tunceli’de bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 1’i 9 odalı 6 sığınak ve mağara imha edildi.

İlk defa TOW füzesi çıktı

Geçtiğimiz yıl aralarında yeşil, turuncu, mavi ve gri kategorilerde yer alan 114 teröristin etkisiz hale getirildiği Tunceli’de, 2018’in ilk 3,5 ayında 17 terörist ölü olarak ele geçirildi, 84 sığınak imha edildi. Ölü olarak ele geçirilen 17 teröristten 1’i kırmızı, 1’i turuncu, 4’ü ise gri kategoride aranan sözde sorumlular çıktı. Genellikle el yapımı patlayıcı ile sığınakları tuzaklayan teröristlerden ilk defa TOW füzesi ele geçirildi. Teröristlerin TOW füzesini bir sığınağa tuzakladığı, timle...

Tunceli'de teröristlere ait 3 sığınak imha edildi

Tunceli'de teröristlere ait, biri 4 girişli ve iki koridorla birbirine bağlanmış 3 sığınak imha edildi.

Genelkurmay Başkanı Akar'dan Ahmet Dede'ye vefa ziyareti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, geçen ay Tunceli'deki birlik denetiminin ardından vefa ziyareti gerçekleştirdiği öğrenildi. Orgeneral Akar'ın, Hozat'ta Tugay Komutanlığı yaptığı sırada tanıştığı ve arkadaş olduğu Ahmet Yurt ile aradan geçen yılların ardından yeniden bir araya geldiği ve eski günleri yad ettiği belirtildi.

Tunceli'de terör örgütüne ait 6 sığınak imha edildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince düzenlenen terör operasyonunda 6 sığınak imha edildi. Sığınakların imha edildiği, kent genelinde teröristlerin bulunması ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Tunceli'de kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde devam eden operasyonlarda 7 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin kırmızı listede aranan PKK'nın Erzurum saha sorumlusu Medeni Sayılgan olduğu öğrenildi.

MİT istihbarat verdi asker vurdu

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında dünden itibaren devam eden ve 1 askerin hafif yaralandığı operasyonda 4 terörist ölü olarak ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada MİT ve jandarmanın koordinasyonuna vurgu yapıldı.

Tunceli'deki PKK operasyonunda 1 askerimiz yaralandı

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, bir uzman çavuş yaralandı.

Tunceli'de patlayıcı infilak etti: 1 askerimiz yaralandı

Tunceli'de teröristler tarafından daha önceden araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir uzman çavuş yaralandı.

Teröristlerle 10 metreden çatışmışlar

Tunceli'de operasyonda omzundan yaralanan kahraman Mehmetçik, 10-15 metre mesafede sıcak çatışma anında el bombalarını kullanarak göğüs göğüse mücadele verip 3 teröristi etkisiz hale getirdiklerini anlattı. Tunceli Valisi ise yaralı askerin nişanlı olduğunu öğrenince, yurt içi veya yurt dışında nerede balayı yaparsa yapsın tüm masraflarını üstleneceğinin sözünü verdi.

Tunceli'de öldürülen terörist 'ödüllü' gri listede çıktı

Tunceli’de etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin 300 bin TL ödüllü Gri listede aranan sözde Pülümür gücü sorumlusu Zeynep Miran olduğu belirlendi.

Orgeneral Akar Tunceli'de denetlemelerde bulundu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 2 yıl komutanlığını da yaptığı "Kut-ül Amare fatihi" olarak bilinen 51. Komando Tugay Komutanlığında denetlemelerde bulundu.

Tunceli'de çatışma: 3 PKK'lı öldürüldü

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, çatışmada 1 uzman çavuş ise hafif yaralandı. Takviye birliklerin gönderildiği bölgedeki operasyon sürüyor.

Sit alanında 5 metrelik çukur kazanlar yakalandı

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında sit alanında 5 metre derinlikte çukur kazan 5 şüpheli düzenlenen baskınla yakalandı.

Tunceli’de 9 sığınak imha edildi

Tunceli’de düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın kullandığı TOW füzesi dahil çok sayıda patlayıcının içinde olduğu 9 sığınak imha edildi.

Teröristlerle çatışma anı kamerada

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında sözde Nazımiye gücü sorumlusu Mahir kod adlı Cihan Kıt ve aranan teröristler listesinde 600 bin TL ödüllü "Turuncu" kategoride, bir diğerinin ise 300 bin TL ödüllü "Gri" kategoride yer aldığı 7 teröristlerle çatışma anı ortaya çıktı.

Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dan yapılan son dakika açıklamasında "Tunceli/Merkez'de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi" ifadesi kullanıldı.

Tunceli'de 4 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de icra edilen operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.Teröristler, SİHA (üç atım) atışı sonucu ve bölgedeki unsurlarca etkisiz hale getirildiği belirtildi. Öte yandan Şırnak'ın Silopi ilçesinde de iki terörist de teslim oldu.

Tunceli'de PKK'ya büyük darbe: 7 ölü

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 7 terörist öldürüldü. Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, boynunda haç işareti olan sözde Nazımiye Gücü Sorumlusu, "Mahir" kod adlı Cihan Kıt (30) olduğu kaydedildi.

İnanılır gibi değil: 1 kedi 14 koyunu telef etti

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ağıla giren kediyi kurt zannettiği tahmin edilen koyunlar bir birini ezdi, 14’ü telef oldu, 4’ü de yaralandı. Telef olan hayvanlarla ilgili bölgede inceleme yapıldı.

Tunceli'de teröristlere ait sığınaklar imha edildi

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalındaki operasyonda, teröristlerce kullanılan 10 sığınak ile tuzaklanan basma düzenekli 3 el yapımı patlayıcı imha edildi. Sığınaklarda, RPG-7 roketatar ve mühimmatının yanı sıra aralarında bomba yapımında kullanılanların da olduğu çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Şehit babasının sözleri tüyleri diken diken etti

Helikopter kazası sonucu şehit olan Hakim Onur Alan’ın adı, Ovacık Gözeler İlkokulu’na verildi. Şehit babası Mahmut Alan’ın, "Bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatan bir bütündür. Oğulsuz duruluyor ama vatansız durulmuyor" diye konuşması herkesi duygulandırdı.

Tunceli'de PKK'ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, örgüte ait 2 el yapımı patlayıcı düzeneği ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tuncelili muhtarlar maaşını Mehmetçik’e bağışladı

Tunceli Çemişgezek'te görev yapan köy ve mahalle muhtarları, Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürülen ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek için maaşlarını Mehmetçik Vakfına bağışladı.

Tunceli'de terör operasyonunda mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Nazımiye kırsalındaki operasyonda dere yatağı içerisinde 338 biksi mühimmatı, 7 askı kayışı ve çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Tunceli’de teröristlere ait EYP ele geçirildi

Tunceli’de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 2 adet el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de yürütülen terör operasyonu kapsamında örgüte ait 11 el bombası, birer sis bombası ve patlayıcı düzeneği, 3 roketatar mühimmatı ve 2 kalaşnikof piyade tüfeğinin yanı sıra patlayıcı yapımında kullanılanların da aralarında yer aldığı yüklü miktarda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tuncel'nin Ovacık ilçesi kırsalında, 2 keskin nişancı tüfeği, 3 piyade tüfeği, yüklü miktarda mermi ve çeşitli miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli’de 4 sığınak imha edildi, 150 kiloluk patlayıcı ele geçirildi

Tunceli’de düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın kullandığı 4 sığınak imha edilirken toprağa gömülü tüple güçlendirilmiş 150 kiloluk 3 adet patlayıcı ile 500 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Eski DBP ve HDP yöneticilerine hapis cezası

Tunceli'de, terör örgütü üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla yargılanan eski DBP Tunceli İl Başkanı Doğru'nun da aralarında bulunduğu DBP ve HDP'li 4 sanık, 6 yıl 3 ay ile 11 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tunceli'de terör propagandası yapan 2 kişiye tutuklama

Tunceli'de sosyal medyada terör propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 4 kişiden 2'si tutuklandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.