Erzurum Havalimanı'nda ulaşıma sis engeli

Sis nedeniyle Erzurum Havalimanı'ndan yapılması planlanan uçak seferlerinde aksama yaşanıyor.

Tırmandığı kayada mahsur kaldı: Söyledikleri şoke etti

Erzurum'un Oltu ilçesinde tırmandığı 50 metrelik kayada mahsur kalan 17 yaşındaki Tayfur Y., itfaiye ekipleri tarafından 2 saat sonra kurtarıldı. Arkadaşlarının, "Sen bir daha dağa çık göstereceğim, dağı taşı. Ünlü olacaksın" demesi üzerine, oldukça tehlikeli bir bölgede olan Tayfur Y'nin ise "Ünlü olacağım" diyerek gülmesi şaşkına çevirdi.

Tırmandığı kayada mahsur kaldı: Söyledikleri şoke etti

Erzurum'un Oltu ilçesinde tırmandığı 50 metrelik kayada mahsur kalan 17 yaşındaki Tayfur Y., itfaiye ekipleri tarafından 2 saat sonra kurtarıldı. Arkadaşlarının, "Sen bir daha dağa çık göstereceğim, dağı taşı. Ünlü olacaksın" demesi üzerine, oldukça tehlikeli bir bölgede olan Tayfur Y'nin ise "Ünlü olacağım" diyerek gülmesi şaşkına çevirdi.

Zekai Aksakallı Paşa’nın acı günü

15 Temmuz gecesi verdiği kahramanlık mücadelesi ile gönülleri fetheden Zekai Aksalallı Paşa'nın kardeşi Sezai Aksakallı kalp krizi sonucu vefat etti.

Doğu Anadolu'da kar etkili oluyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ve sabah saatlerinde etkili olan soğuk hava nedeniyle Erzurum, Kars ve Tunceli'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Erzurum'da hava ulaşımına sis engeli

Yoğun sis yüzünden Erzurum Havalimanından yapılması planlanan bazı seferler iptal edildi.

'Önümüzdeki yıllarda özellikle göç hususuna yoğunlaşmaya devam edeceğiz'

Başbakan Yardımcısı Akdağ, önümüzdeki yıllarda özellikle göç hususuna yoğunlaşmaya devam edeceklerini belirterek "Hükümetimiz ve Başbakan'ımız adına iş ortamını iyileştirmeden sorumluyum. Bu konuda ciddi çabalarımız var. Milletvekili seçildiğim Erzurum'dan çok iyi biliyorum ki özellikle Kuzey Doğu Anadolu ve benzeri bölgeler Türkiye’de dışarıya göç veriyor." dedi.

24 saat önce uyaracak

Erzurum'da kurulan yeni sistemlerle yıldırım düşmesinin yanı sıra yoğun yağış, su baskını, tipi ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar 24 saat öncesinden uyarılacak.

'Meteoroloji yıldırımın düşeceği noktayı önceden bildirecek'

Erzurum'a kurulan Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi ile Meteoroloji Radarı sayesinde Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki vatandaşlar, meteorolojik olumsuzluklara karşı 24 saat öncesinden uyarılacak.

Meteoroloji 3 il için 'kar' uyarısı

Meteoroloji, Erzurum, Kars ve Ardahan için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

Erzurum'daki uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı

Erzurum'da iki ayrı uygulama noktasında araçlarında ve üzerlerinde uyuşturucu ele geçirilen 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Cumhurbaşkanımıza hepimizin borcu var'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Erzurum'da, "2019'a giden süreçte çalışmalarımızı artırmamız gerekiyor. Hiçbirimizin hiçbir şekilde küsmeye, darılmaya, gücenmeye hakkı da yok haddi de yok. Çünkü cumhurbaşkanımıza hepimizin bir borcu var. Bugün memleketin kurtulmasına vesile olan böyle bir liderin arkasında durmak hepimiz için onurdur" dedi.

Sarıkamış nöbeti

Erzurum Şenkaya’da bir araya gelen çok sayıda kişi Sarıkamış Harekatı’nın 103. yılı dolayısıyla şehitleri andı. Vatandaşlar Kaynak Yayla Şehitliği’nde dua ederken, komandolar saygı atışı yaptı.

Okulda tepki çeken görüntüye inceleme başlatıldı

Erzurum'da otizmli bir çocuğun eğitim gördüğü okulda çekilen görüntüleri tartışmaya neden olurken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Üniversite öğrencisi kaldığı evde ölü bulundu

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Tarih Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Kadir Kaan Keten, kaldığı öğrenci evindeki yatağında arkadaşı tarafından ölü bulundu.

Eksi 25'te camlar bile dondu

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini sürdürüyor. Buzdan adeta Sibirya’ya dönen bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum 25 derece olarak ölçüldü. Aşırı soğuk nedeniyle kentte araçların mazot depoları dondu, klimayla ısıtmalı otobüs duraklarının camları buzla kaplandı.

Doğu donuyor: Eksi 19 dereceyi gördüler

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Erzurum'da gece saatlerinde termometreler eksi 19'u gösterdi.

Vaşağı öldürüp fotoğrafını paylaştılar: İşte aldıkları ceza

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, öldürdükleri vaşağın fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşan 2 kişiye toplam 8 bin 818 TL para cezası uyguladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Vatandaşlarımıza sesleniyorum. Hayvanlar da birer canlı, onların da hayatta kalma hakkı var" dedi.

Nesli tükenmekte olan vaşağı öldürüp poz verdiler

Erzurum’da nesli tükenmekte olan ve koruma altına alınan yabani hayvanlar sınıfında yer alan vaşağı öldürerek poz veren iki kişi, sosyal medyada tepki topladı.

Araçları soğuktan battaniye ile koruyorlar

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da, bazı sürücüler araçlarını korumak için çeşitli önlemler aldı.

6 ilde bine yakın mahalle ve köy yolu ulaşıma kapandı

Kar yağışının etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesinde kar ve tipi dolayısıyla bine yakın köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji buzlanma ve don, ulaşımda aksama, görüş uzaklığında azalma, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve olunması gerektiğini açıkladı.

Erzurum'da kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı

Erzurum'da dün geceden itibaren aralıksız yağan kar, Palandöken'den sonra kent merkezini de beyaza bürüdü. Kar kalınlığı Erzurum kent merkezinde 7, yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Öte yandan Rize-Erzurum karayolu Ovit Dağı geçidi çığ tehlikesi nedeniyle kapatılırken, güzergahta ulaşım Ovit Tüneli'nden tek yönlü sağlanıyor.

Doğu Anadolu'da kar yağışı şiddetini arttırıyor

Doğu Anadolu'nun pek çok kentinde kar yağışı etkisini arttırmaya başladı. Akşam saatlerinde Erzincan, Bayburt ve Erzurum'un yüksek kesimlerinde kar yağışı ve tipi görüldü. Bazı tırlar yolda kayarak tehlikeli anların yaşanmasına sebeb oldu.

Sarıkamış’ta cep telefonuyla görüntülendi

Yaban hayatına ev sahipliği yapan Sarıkamış’ta, vatandaşları görerek ağaca tırmanan vaşak cep telefonuyla kaydedildi. Vaşak görüntülendikten sonra kaçarak izini kaybettirdi.

Doğu Anadolu'da kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Erzurum ve Erzincan çevrelerinde öğlen saatlerinden itibaren yağmur, karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı öngörülüyor. Hakkari'de ise lapa lapa kar yağışı etkili olurken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu.

30 şehide 100 yıl sonra vefa

Birinci Dünya Savaşı'nda Erzurum'daki 3. Osmanlı Ordusu'nun Gülli Bağdat Dağı siperlerinde pusuya düşürülüp şehit edilen 30 askerin defnedildiği Çağlayan Şehitliği ziyarete açıldı.

20 bin kişi selalarla yürüyüşe geçti

Anadolu'nun önemli bir kalesi konumunda bulunan Erzurum'da, genç, yaşlı ve çocukların da aralarında bulunduğu binlerce kişiyle, 140 yıl önce Osmanlı-Rus Savaşı'nın yaşandığı Aziziye Tabyaları'na saygı yürüyüşü düzenlendi. Ezan ve çağrılarla kentteki camilerde buluşan yaklaşık 20 bin vatandaş, sabah namaz sonrası okunan selalar eşliğinde yürüdüler.

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi.

Meteorolojiden 3 ile kar yağışı uyarısı

Meteorolojinin son tahminlerine göre, Ağrı, Ardahan ve Kars'ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak.

Sıcaklık eksi 10 dereceye düştü

Erzurum'un yüksek kesimlerinde en düşük hava sıcaklığı eksi 10 dereceyi gösterdi. Kar ve tipi dolayısıyla Tekman yolu ulaşıma kapandı.

Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerine kar yağdı

Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde görülen kar yağışı zirveleri beyaza büründürdü. Yüksek kesimlerde kar yağışının görüldüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altına düştü.

Meteorolojiden kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli rüzgar ile fırtına bekleniyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.