Kayıp ABD savaş gemisi 72 yıl sonra Pasifik'te bulundu

Japon denizaltısınca 2. Dünya Savaşı'nda vurulan geminin enkazına okyanusun 5,5 kilometre derinliğinde ulaşıldı.

Filistinli öğrenci Pentagon'un açığını buldu

Filistinli üniversite öğrencisi, Pentagon internet sitesinin açığını buldu.

Trump'ın Afganistan stratejisi hala açıklanmadı

Trump'ın üst düzey yetkililerle görüşmesinin ardından açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sanders "Başkan, ABD halkına, müttefiklerimize, ortaklarımıza ve dünyaya uygun zamanda bir açıklama yapacak" dedi.

Ekibinden geriye sadece yardımcısı kaldı

Ocak ayında göreve başlayan ABD Başkanı Donald Trump'ın kısa süre içerisinde ekibindeki birçok ismin görevine son vermesi dikkat çekiyor. Trump'ın baş stratejisti olan Bannon'ın da görevden ayrılması ile seçim kampanyasından bu yana Trump'ın yanında kalabilen tek isim ise Başkan Yardımcısı Mike Pence oldu.

Chicago'da nefes kesen hava ve su gösterisi

ABD'de bu yıl 59’uncusu gerçekleşen Chicago Hava ve Su Fuarı'nda nefesleri kesen görüntüler yaşandı. Çok sayıda hava akrobasi timinin gösteri yaptığı etkinliği yaklaşık 2 milyon kişi yerinde izledi

ABD'de heykel savaşları

ABD’de Charlottesville kenti, Virginia’dan kölelik savunucularının heykellerini kaldırmak için yetki istedi. Seattle kentinde Lenin heykelinin, Güney Dakota’da Bill Clinton heykelinin yıkılması çağrısı yapıldı. Philadelphia’da da ırkçı bir polis şefinin heykelinin yıkılması istenirken New York metrosunda Konfederasyon bayrağına benzeyen tasarımların değiştirileceği açıklandı.

Trump hortlayan Ku Klux Klan'ı destekliyor

ABD tarihinin "kara lekesi" anti-semitik Ku Klux Klan'ın ırkçı ve yabancı düşmanlığı yeniden alevlendi. Trump yönetimi örgütün eylemlerine sessiz kalırken, Avrupa basını kapaklarına taşıdıkları fotoğraflarla bu durumun Trump'ın gerçek yüzünü gösterdiğini ifade ediyor.

40 yıl sonra patlayan havan topu 6 can aldı

20 yıl süren Vietnam savaşı döneminden kalma havan mermisinin patlaması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti. Ülkede Vietnam Savaşı'ndan kalma patlamamış mühimmat yüzünden 42 binden fazla kişinin öldüğü belirtiliyor.

ABD'de silahlı saldırı: 1 polis öldü

ABD'nin Florida eyaletinde iki silahlı saldırıda 1 polis memuru öldürüldü, 3'ü yaralandı.

Sidney'de bir araç kalabalığın arasına daldı

Avustralya'nın Sidney kentinde bir kişi kalabalığın üzerine aracıyla daldı. Yerel basın, biri çocuk 6 kişinin yaralandığını duyurdu.

Trump'ın 'Sanat Komitesi' ve milyarder yatırımcı danışmanı istifa etti

Beyaz Saray'da istifa depremleri sürüyor. Sanat Komitesine mensup 16 üye, Trump'ı protesto etmek amacıyla görevlerinden ayrıldı. Milyarder Wall Street yatırımcısı Carl Icahn da ABD Başkanı Donald Trump'a danışmanlık yapmayı bıraktı.

Heykel kaosu büyüyor

ABD’de Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde, kölelik yanlısı Konfederasyon komutanının heykelinin kaldırılmasıyla başlayan çatışmaların diğer eyaletlere sıçramasından korkan yetkililer, kendi eyaletlerindeki heykelleri kaldırma kararı aldı.

Trump Baş Stratejisti Bannon'un görevine son verdi iddiası

New York Times, Beyaz Saray yetkililerine dayandırdığı haberinde, Trump'ın, Bannon'un görevine son verme kararı aldığını yazdı. Beyaz Saray'dan henüz resmi açıklama yapılmadı.

ABD Dışişlerinde e-posta krizi

ABD Dışişleri Bakanlığının e-posta sistemine erişimin sağlanamadığı bildirildi.

ABD'den Japonya'ya güvenlik taahhüdü

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford Kuzey Kore geriliminin sürdüğü bir dönemde ABD'nin Japonya'ya olan güvenlik taahhüdünü tekrarladı.

ABD Kanada'ya sığınıyor

ABD'den Kanada'ya yasa dışı yollarla geçerek mülteci başvurusunda bulunanların sayısı, temmuz ayında bir önceki aya kıyasla yaklaşık 4 kat arttı. Kanada'ya yasa dışı yollarla geçenlerin sayısı mayısta 742, haziranda 884 kişi oldu.

Açlıktan hayvanat bahçesindeki hayvanları yiyorlar

Ekonomik kriz ve beraberinde kıtlıkla mücadele eden Venezuela'da, hayvanat bahçelerindeki hayvanların kesilmek için çalındığı öne sürüldü. Daha önce de milyonlarca insanın çöp konteynerlarından çıkanları yediği belirtilmişti.

Trump'a çağrı: Mitingini ertele

ABD Arizona'daki Phoenix Belediye Başkanı Stanton, ABD Başkanı Trump'a kentte yapmayı planladığı mitingi erteleme çağrısında bulundu.

Bir Tweet’i Amazon’u yaktı

ABD Başkanı Donald Trump Amazon’un vergisini ödeyen esnafa büyük zararlar verdiğini, bunun da iş kayıplarına neden olduğunu yazdığı bir tweeti paylaşarak Amazon’a 6 milyar dolarlık darbe vurdu.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’dan İspanya’ya destek mesajı

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin, ABD’nin İspanya makamlarına yardım etmeye hazır olduğunu belirtti.

Şili, Kuzey Kore ile ilişkilerini kesmeyi reddetti

Şili Dışişleri Bakanı Munoz, ABD'nin "Pyongyang ile ilişkilerinizi kesin" talebini kabul etmediklerini duyurdu.

Trump Lee'ye sahip çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede yaşanan ırkçı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Trump, ABD iç savaşı sırasında köleliğin kaldırılmasına karşı çıkan Güney eyaletleri komutanlarından General Lee'nin heykelinin kaldırılması planına karşı çıktı.

Köleliği kaldıran Lincoln'ün anıtına saldırı

ABD'de köleliği kaldıran eski Başkan Abraham Lincoln'ün anıtına boyalı saldırı yapıldı. Baltimore'deki 'konfederasyon' anıtları bir gecede kaldırıldı.

'Çin ile ekonomik savaş halindeyiz'

ABD Başkanı Donald Trump'ın baş stratejisti Bannon, ABD'nin Çin ile ekonomik bir savaşta olduğunu söyledi. Bannon, "Çin ile ekonomik savaştayız. 25-30 yıl sonra egemen olan onlar olacak" dedi.

ABD'de binlerce kişi ırkçılara karşı birleşti

ABD'nin Charlottesville kentinde binlerce kişi hafta sonunda yaşanan şiddet olaylarını protesto etmek için ellerinde mumlar taşıyarak bir araya geldi.

ABD'de rejim tartışması başladı

ABD’de köleliği savunan komutan Robert Edward Lee’nin heykelinin yıkılması tartışmaları ile başlayan şiddet ve karmaşa ülkede rejim tartışmasına yol açtı. ABD Başkanı Donald Trump tartışmada, köleciliğin ABD’nin genlerinde olduğunu hatırlattı. ABD’nin kurucu babalarından George Washington ve Thomas Jefferson’ın köleleri olduğunu kaydeden Trump kendisini eleştirenlere “onların heykelini de kaldıralım mı?" sorusunu yöneltti.

Venezuela'da hapishane baskını: 36 ölü

Güney Amerika ülkesi Venezuela'da güvenlik güçleri tarafından hapishaneye düzenlenen baskında en az 36 kişi hayatını kaybettiği bildirildi.

Trump istifalar sonrasında Danışmanlar Konseyini fesh etti

ABD Başkanı Trump, son üç günde sekiz üyenin istifa etmesinin ardından Danışmanlar Konseyini fesh etme kararı aldığını açıkladı

Beyaz Saray İletişim Direktörlüğüne Hicks geçici olarak atandı

Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü görevine geçici olarak Hope Hicks getirildi.

Trump'ın Danışmanlar Konseyinden 2 başkan daha istifa etti

3M ve Campbell Soup'un icra kurulu başkanları Inge Thulin ve Denise Morrison, Trump'ın Danışmanlar Konseyinden ayrıldıklarını açıkladı. Trump'ın ülkede hafta sonu yaşanan şiddet olaylarına verdiği tepki nedeniyle Konseyden ayrılan yönetici sayısı 8'e yükseldi.

'ABD ile Kuzey Kore gerginliği endişe verici'

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerginliğin endişe verici olduğunu söyledi.

Trump'tan Kim Jong-un'a övgü

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Guam'a saldırı planını ertelemesini övdü. Trump, "Kim Jong Un akıllıca ve iyi düşünülmüş bir karar verdi" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.