Hakkâri Haberleri

Hakkari'de terör operasyonu: 3 çuval mühimmat ele geçirildi

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda ormanlık alanda 3 çuval içerisinde mühimmat ve patlayıcı düzeneği bulundu.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

TSK Zap'ta 6 terörist etkisiz hale getirdi

TSK, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında üs bölgelerine saldırı hazırlığı yapan silahlı 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK'dan hava harekatı: Hepsi imha edildi

TSK, Irak'ın kuzeyi Metina bölgesine dün düzenlenen hava harekatında teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzilerin imha edildiğini duyurdu.

AK Parti Meclis'e sundu: Derecik ilçe olacak

AK Parti'nin Meclis'e sunduğu teklif paketinde Hakkari'nin Şemdinli'ye bağlı Derecik beldesinin ilçe olmasını öngörüyor. Derecik'in nüfusu 2017 sayımına göre 9 bin 288 ancak iki köyün daha bağlanmasıyla bu sayı 20 bine yaklaşacak.

Hakkari'de güdümlü füze saldırısı: 2 şehit 3 yaralı

Hakkari' nin Çukurca ilçesi Güven dağı üs bölgesine teröristlerin Kuzey Irak Zap bölgesi tarafından güdümlü füze ile yaptıkları saldırı sonucu biri sivil 2 kişi şehit oldu, 3 asker ise yaralandı.

PKK hedefleri tam isabetle imha edildi

TSK, Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatı ile PKK’ya ait barınak, sığınak ve silah mevzileri imha etti. Genelkurmay Başkanlığı, hedeflerin tam isabetle vurulduğu harekatın görüntülerini paylaştı.

TSK: Saldırı hazırlığındaki teröristler etkisiz hale getirildi

TSK, Kuzey Irak'a düzenlenen harekatta, üs bölgesine saldırı hazırlığındaki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Terör örgütüyle bağlantılı 5 kişi kaçak ilaç operasyonunda yakalandı

Hakkari’de bir araçta yapılan aramada kanser, şeker, tansiyon ve kan hastalığında kullanılan çok miktarda ilaç ele geçirilirken, terör örgütleriyle bağlantılı olduğu tespit edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Kandil'in eylem için yalvardığı teröristlerden şok yanıt

Teröristlerin korkusu ve çaresizliği Kandil ile yapılan telsiz konuşmalarına yansıdı. Kandil’in “Ne yaparsanız yapın eylem yapın” diyerek yalvardığı telsiz talimatına terörist gruplardan “Biliyorsan sen gel, hepsi budur” karışığı ile rest çekildiği tespit edildi.

Hava harekatında 13 terörist öldürüldü

TSK, Siirt’te üç, Irak’ın kuzeyinde 10 olmak üzere toplam 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK'dan PKK'ya bir darbe daha: Hepsi imha edildi

TSK, Hakurk, Avaşin-Basyan, Sinath-Haftanin, Metina ve Kandil bölgelerine 26 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen hava harekatlarında terör örgütü tarafından sığınak, barınak ve silah mevzii olarak kullanılan hedeflerin imha edildiğini duyurdu.

PKK fena karıştı: Sıkıysa kendileri gelsinler

TSK'nın yoğun baskısı altında başlarını dahi kaldıramayan teröristlere Kandil'den gelen eylem talimatı isyana neden oldu. Terörist gruplar Kandil'e baş kaldırarak "Sıkıysa kendileri gelip eylem koysun. Her yer asker kaynıyor" diyerek karşılık verdiler.

Her gün tecavüzden artan infazlar PKK elebaşlarını birbirine düşürdü

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelede hız kesmeden devam eden operasyonların ardından PKK'dan kopuşların arttığı, birçok teröristin örgütten kaçtığı, örgüt içindeki kavgaların telsiz konuşmalarına yansıdığı bilgisine ulaşıldı. Teröristlerin telsiz konuşmalarındaki ifadelerinde taciz ve tecavüzle infazların her geçen gün arttığı ifadeleri dikkat çektiği belirtildi.

Hakkari’de uyuşturucu şebekesine darbe

Hakkari Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüphe üzerine durdurulan tırda narkotik dedektör köpeği "Cadı" ile yapılan aramada 56 kilo 240 gram eroin ele geçirildi.

Saldırı hazırlığındaki silahlı 8 terörist öldürüldü

TSK, Irak kuzeyi Haftanin ve Gara bölgelerine düzenlenen hava harekatında üs bölgelerine saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 5 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesine yönelik hava harekatında üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki silahlı 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'de teröristlere ait silahlar ele geçirildi

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda keskin nişancı silahının da bulunduğu 5 silah ele geçirildi.

Hakkari'de biri kadın 2 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Kavaklı köyü Çobandağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda biri kadın iki terörist etkisiz hale getirildi. Aynı bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 5'e yükseldi.

PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda roketatar mermisi, el bombaları ve çok miktarda mermi ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekat Timlerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Bilgisayar monitörünün içerisinden çıktı

Hakkari'de jandarmanın şüphe üzerine durdurduğu araçta, bilgisayar monitörü içerisine gizlenmiş, üzerine İncil'den bölümlerin yazılı olduğu değerlendirilen, el yazması 17 deri parçası ele geçirildi.

TSK: Saldırı hazırlığında 5 terörist etkisiz

TSK: Hakkari ve Avaşin-Basyan'a hava harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'de 3 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığınca, Hakkari'nin Kavaklı köyü kırsalında tespit edilen 3 teröristin hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Teröristlerin tünelle bağladığı dört mağara imha edildi

TSK, İkiyaka Dağları'ndaki operasyonda, teröristlerce tünelle birbirine bağlanan dört mağaradan oluşan sığınak tespit etti. Komandolar, teröristlerin tünelle birbirine bağladığı dört mağaradan oluşan ve içinde çok miktarda patlayıcının bulunduğu sığınağı imha etti.

PKK'ya en ağır darbe: Kış için üslenemiyor

Güvenlik güçlerinin ‘bekle, operasyon yap’ usulü yerine ‘her noktada, her şartta operasyon’a geçilmesiyle PKK'ya bu tarihe kadarki en büyük darbe vuruldu. 2018 yılı içinde örgüt 788 sığınak, barınak ve mağarada 43 ton yaşamsal malzemesini kaybedince kış örgütlenmesine geçemedi. Bunun neticesinde örgütten hızlı kaçışlar başladı. Daha önce yurt içinde 3 bin ile 5 bin arası terörist bulunurken bu sayı 700'e kadar düştü.

Hakkari'de PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 120 milimetrelik havan, 6 roket mühimmatı, bir RPG-7 roket, 6 el bombası, muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Listedeki 68 terörist öldürüldü

PKK’ya yönelik operasyonlarda birçok örgüt elebaşı da etkisiz hale getirildi. 1 Ocak’ta arananlar listesinde bulunan 68 terörist öldürüldü. Suç dosyaları kabarık olan Mehmet Yakışır, Sefer Açar, Musa Çetiner, Barış Öner, İsmail Özden ve İbrahim Çoban kırmızı listede 4 milyon lira ödülle aranıyordu.

Askeri araç devrildi: 1 askerimiz şehit oldu

Hakkari Yüksekova'da askeri aracın devrilmesi sonucu 1 askerimiz şehit oldu.

Hakkari'de 300 bin lira ödülle aranan terörist etkisiz hale getirildi

Terörden arananlar listesinde 300 bin lira ödülle aranan, sözde Çukurca Kazan Vadisi sorumlusu Ömer Erdemir'in Hakkari'de öldürülen teröristler arasında yer aldığı belirlendi.

Hakkari'de 15 gün boyunca özel güvenlik bölgesi oluşturuldu

Hakkari merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki bazı alanlar 6 Eylül'den itibaren 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

TSK hepsini imha etti

TSK, Irak kuzeyi Sinath-Haftanin, Zap, Hakurk ve Kandil bölgeleri ile Hakkâri kırsalına 4 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtında PKK'nın sığınak/barınak, silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullandığı bölgelerin imha edildiğini duyurdu.

Saldırı hazırlığı içinde olan 3 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyi Gara bölgesine düzenlenen hava harekatında saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen silahlı 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Kırmızı listedeki PKK'lı bölge sorumlusu öldürüldü

TSK'nın Yüksekova İkiyakalar bölgesinde düzenlediği operasyonda kırmızı listede yer alan PKK'nın bölge sorumlusu Bager Andok kod adlı Fatih Özden etkisiz hale getirildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.