Gri listedeki terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Bingöl kırsalında düzenlediği operasyonda gri listede yer alan Sema kod adlı terörist Zühre Yariçi’n etkisiz hale getirildi.

Bingöl'de etkisiz hale getirilen kadın terörist gri listede çıktı

Bingöl'de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 2 kadın teröristten birinin İçişleri Bakanlığının arananlar listesindeki gri kategoride terörist olduğu belirlendi.

Bingöl’de 2 terörist etkisiz hale getirildi

Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında tespit edilen PKK’lı terörist gruba yönelik F-16 ve SİHA'nın da destek verdiği operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi, 3’ü M-16 9 uzun namlulu silah ele geçirildi.

Sadece Türkiye'de bulunuyor: Vatandaşları tedirgin etti

Sadece Türkiye'de olan ve Bingöl'de de bir köyde görülmesi nedeniyle insanları tedirgin eden yılanın Wagner Engereği olduğu belirlenirken, uzman bir ekip gelerek inceleme yaptı. Yılanları inceleyen Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Zülfü Yıldız, "Bir vatandaşı ısırdığı zaman müdahale edilebilmesi için bu zehirlerden anti-serum üretimi yapacağız" dedi.

Bingöl'de teröristlere ait patlayıcı maddesi ele geçirildi

Bingöl'ün Karlıova ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 100 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

Evin ortasında şaşırtan görüntü

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde bir evin mutfak bölümün 5-6 metre derinliğinde kaçak kazı yapan 6 şüpheli yakalanırken, 1 tabanca ve 3 adet tüfek ele geçirildi.

Bingöl'de 26 sığınak imha edildi

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda tespit edilen 26 sığınak imha edildi, patlayıcı ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de PKK'lılar tarafından yola tuzaklanan patlayıcı imha edildi

Bingöl Valiliği, il merkezi kırsalında PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan bomba kontrollü olarak infilak ettirildiğini açıkladı.

Bingöl’de 3 terörist etkisiz hale getirildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) desteği ile düzenlenen operasyonda 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Bingöl'de bir deprem daha

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bugün saat 03.33'te de merkez üssü Bingöl olan 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedilmişti.

Bingöl'de korkutan deprem

Bingöl'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 8,5 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. İlk alınan bilgilere göre deprem nedeniyle herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 ton 240 kilogram esrar, 10 kilogram amonyum nitrat, 3 küçük tüp, yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

Suikastçıları yakalayan tim Afrin'e gitti

Bingöl'de özel harekat polisleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere dualarla Afrin'e uğurlandı. Uğurlanan timin 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Marmaris'te kaldığı otele suikast girişiminde bulunan darbecileri yakalayan Özel Harekatçılar olduğu öğrenildi.

Bingöl'de terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bingöl Valiliği, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.

Bingöl'deki terör operasyonunda 600 kilogram patlayıcı ele geçirildi

Bingöl Genç'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 600 kilogram patlayıcı ile çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de uyuşturucu operasyonları: 2 tutuklama

Bingöl'de yapılan operasyonlarda 80 kilogram esrar, 400 gram metamfetamin uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Bingöl'de 33 hayvan yanarak telef oldu

Bingöl'de bir ahırda çıkan yangında 8'i büyük, 25'i küçükbaş olmak üzere toplam 33 hayvan yanarak telef oldu.

PKK/PYD propagandası yapan 4 kişiye yakalama kararı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığınca, Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik sosyal medyada terör propagandası yaptığı iddia edilen 4 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Bingöl’de patlayıcı ve çok miktarda EYP malzemesi ele geçirildi

Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda patlayıcı ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Bingöl'de doçka ve çok sayıda patlayıcı ele geçirildi

Bingöl’de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda doçka, 16 adet EYP, A4 patlayıcı ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Kardan 4 ilçede 70 köy yolu kapandı

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle merkez ve 4 ilçede 70 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi tarafından karla mücadele için 17 greyder, 8 dozer, 12 kepçe, 2 kar savurma, 3 kar küreme aracıyla birlikte 11 ekibin hazır edildiği öğrenildi.

Kardan 4 ilçede 70 köy yolu kapandı

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle merkez ve 4 ilçede 70 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi tarafından karla mücadele için 17 greyder, 8 dozer, 12 kepçe, 2 kar savurma, 3 kar küreme aracıyla birlikte 11 ekibin hazır edildiği öğrenildi.

Bingöl'de çatışmada PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Bingöl Genç ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi. Olayda iki güvenlik korucusu hafif yaralandı.

Bingöl'de öldürülen teröristlerle ilgili yeni detay

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin, Bingöl'de 7 polis memurunun şehit edildiği saldırı başta olmak üzere, çok sayıda terör saldırılarının failleri olduğu tespit edildi.

Bingöl'de 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'nın kış üslenmesinin engellenmesi amacıyla başlatılan operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Bingöl'deki PKK operasyonunda çok sayıda mühimmat ve esrar bulundu

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen 3 ayrı operasyonda yaklaşık 20 kilogram esrar ile el yapımı patlayıcı, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda ortaya çıkarılan iki sığınakta yaşam malzemesi bulundu.

'AK Parti döneminde Doğu ve Güneydoğu'ya önemli yatırımlar yapıldı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "AK Parti döneminde tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar Doğu ve Güneydoğu'ya çok önemli yatırımlar yapıldı. Havalimanından üniversiteye, hastanelerden okullara, köylerin alt yapılarından engelli vatandaşların sorunlarına, dulun ve yetimin hakkına varıncaya kadar çok çeşitli alanlarda hiçbir dönemde olmayan hizmetler yapıldı" dedi.

'Güçlü Türkiye Avrupa'nın da dünyanın da menfaatinedir'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, "Güçlü ve istikrarlı kalkınan, daha ileri demokrasi kuran bir Türkiye, Avrupa'nın da dünyanın da menfaatinedir. Bazı Avrupa'daki dar, kısır, vizyonsuz siyasetçilerin bu ilişkileri zehirlemesine hiç birimizin müsaade etmemesi lazım. " dedi.

Bingöl'de PKK'ya ait yaşam malzemeleri ele geçirildi

Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 175 kilogram un ele geçirildi.

Bingöl'de eğitime kar engeli

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, köylerden ilçe merkezine gerçekleştirilecek taşımalı sistemdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bingöl'de 26 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 26 köy yolu ulaşıma kapandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.