Şırnak’tan acı haber : 3 şehit

Şırnak’ta, Kuyutepe üs bölgesine PKK’lı teröristlerin roketatarlarla düzenlediği saldırıda 3 asker şehit oldu. Uzman Çavuş Muğdat Çelik’in 3 çocuk babası olduğu, Onbaşı Mehmet Volkan’ın terhisine 8, Er Baki Afşar’ın da 6 gün kaldığı öğrenildi.

Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu

TSK'dan Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıklandı.

Şırnak'ta geniş kapsamlı operasyon başlatıldı

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 3 askerin şehit olduğu saldırının ardından kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda Atak helikopterleri teröristlerin geçiş güzergahını ateş altına aldı, skorskyler ise bölgeye asker sevkiyatı yaptı.

Şırnak'tan acı haber: 3 askerimiz şehit

Şırnak Bestler-Dereler Kuyutepe üs bölgesine saldırıda; 3 askerin şehit olduğu, 1 askerin yaralandığı bildirildi.

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde devam eden operasyonda, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta 23. Piyade Tümen Komutanlığınca terör örgütü PKK'ya yönelik 4 Nisan'da Cudi Dağı bölgesinde başlatılan "Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker Operasyonu"nunda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Cudi'de teröristlerin hastanesi yok edildi

Cudi Dağı'nda yürütülen operasyonda silahlı 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında çeşitli malzemeler ele geçirilirken teröristler hastane olarak kullandığı sığınak da yok edildi.

Şırnak'ta 3 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta terör örgütü PKK üyesi 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda sağlanan sıcak temas sonucu 3 terörist güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

Pancar için kilometreler kat ediyorlar

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde vatandaşlar, kansere iyi geldiği belirtilen ve dağlarda yetişen pancar bitkisini toplamak için kilometrelerce yol kat ediyor.

Cudi'de 4 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyonda İnsansız Hava Araçlarıyla (İHA) tespit edilen 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Gabar ve Cudi'de büyük operasyon hazırlığı

Şırnak'ın Cudi ve Gabar Dağı'nda düzenlenecek terör operasyonları öncesi sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla Cudi Dağı'nda 37, Gabar Dağı'nda ise 22 alanda 19 Nisan 2018'e kadar geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Ovaköy’de sona doğru

Irak’la doğrudan ticareti sağlayacak Ovaköy Sınır Kapısında çalışmalar neredeyse tamamlandı. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Türkiye ve Irak arasında teknik heyet ziyaretlerinin yakında başlayacağını söyledi.

Askerlik Şube Başkanı'na FETÖ gözaltısı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan İdil İlçe Askerlik Şube Başkanı Gaziantep'e götürüldü. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğu iddiasıyla İdil İlçe Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen M.Ş. hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Nesli tükeniyordu çocuklar buldu

Nesli tükenme tehlikesi altında olan benekli semender bir grup çocuk tarafından bulundu. Türkiye'de sayılı bölgelerde yaşayan benekli semenderler Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bulundu.

Şırnak'ta 46 uzun namlulu silah ele geçirildi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlere ait 46 uzun namlulu silah dipçiği ele geçirildi. Bölgedeki operasyonlar sürüyor.

Şifalı ot için 10 kilometre yol yürüyorlar!

Şırnak'ta ilkbahar aylarında şifa arayan köylüler, 10 kilometre yol katederek dağlardan gergedan otu topluyor. Vatandaşlar, mart ve nisan aylarında dağlara çıkıp topladıkları pancarı evlerine getirip tüketiyor.

Şırnak'ta teröristlere ait silahlar ele geçirildi

TSK'nın terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü operasyonu kapsamında Şırnak Uludere'de 1 kanas ve 7 kalaşnikof tüfeği ile bunlara ait mühimmat ele geçirildi.

'Sen kimsin beni arıyorsun'a suç duyurusu

Şırnak’ta güvenlik kontrol noktasında aracı durdurulan İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun’un, arama yapmasını engellediği ve kendisini tehdit ettiğini öne süren polis memuru Mustafa B., suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Olayı soruşturan Savcı Çağatay Türker, polis Mustafa B. ile birlikte olaya tanık olan 4 polisin daha ifadesine başvurdu.

Terör örgütü PKK/PYD'ye katılmaya çalışan Alman uyruklu şüpheli yakalandı

Şırnak'tan terör örgütü PKK/PYD'ye katılmak üzere Suriye'ye geçmek üzereyken yakalanan Alman uyruklu Patrick Kraicker, tutuklandı. Kraicker ifadesinde, terör örgütü PYD/PKK saflarında savaşmak üzere Suriye'ye gitmeye çalıştığını itiraf etti.

Şırnak'ta köylüler tarafından bulundu

Şırnak'ın Cizre ilçesinde köylüler tarafından bulunan nesli tükenmekte olan çöl varanı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Kalay, "Kontrollerini yaptık, gayet sağlıklı bir çöl varanı" dedi.

Şırnak'ta iki tanksavar silahı ele geçirildi

Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonlarda iki AT-4 tanksavar silahı ve çeşitli malzeme ele geçirildi.

Şırnak'ta iki terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Şırnak kırsalında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen iki silahlı teröristi etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta terör operasyonunda patlayıcı madde ele geçirildi

Şırnak Uludere'de düzenlenen operasyonda 2,5 kilogram patlayıcı madde ile patlayıcı düzeneğinde kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Şırnak'ta saldırı hazırlığındaki teröristlere operasyon

TSK, Şırnak'ta saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen teröristlere yaptığı operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta 3 terörist etkisiz hale getirildi

Gabar Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi. "Hançer-1" müşterek operasyonu kapsamında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen teröristler hava destekli operasyonla öldürüldü.

Şırnak'ta öldürülen teröristler örgüt yöneticisi çıktı

Şırnak'taki iç güvenlik operasyonlarında Şırnak'ta öldürülen kadın teröristlerden ikisinin, bölücü terör örgütünün sözde "sorumluları" oldukları belirlendi.

Şırnak'ta roketli saldırı: 3 asker yaralandı

Silopi'nin Hisarkapı Üs Bölgesi'ne PKK'lı teröristlerce Irak'ın kuzeyinden düzenlenen saldırıda 3 asker yaralandı.

Şırnak küllerinden doğuyor

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin saldırıları sonucu evleri yıkılan veya kullanılamayacak durumda olan vatandaşlar için 9 bin 215 konut inşa ediliyor. Yeni bir Şırnak inşa ettiklerini dile getiren TOKİ Başkanı Turan, Terörden zarar gören vatandaşları yeni yuvalarına kavuşturmak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı.

Narkotik köpeği 11 milyon liralık uyuşturucuyu yakalattı

Habur Gümrük Kapısı'nda Gümrük Muhafaza ekiplerinin gece devriyesi sırasında Türkiye’ye giriş tarafında valiziyle bekleyen bir şahsa kimlik kontrolü yapılırken narkotik dedektör köpeği İda valize tepki verdi. Yapılanaramada çantalarda ve arabadaki 109 adet paket içerisinde piyasa değeri 11 milyon TL olan eroin olduğu belirlendi.

İki terörist teslim oldu

TSK'dan yapılan açıklamada Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 terörist güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtilirken, arazi aramasında da uzaktan kumandalı 14 el yapımı patlayıcı belirlenerek imha edildiği bildirildi.

Dünyada sayılı ordu kullanıyor: Teröristlerin kabusu oldu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör operasyonlarında kullandığı "Eşek arısı" drone, dedektör köpekler ve helikopter droneler teröristlerin kabusu haline geldi. Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha (METİ) timleri, "Eşek arısı" ve dedektör köpeklerle buldukları el yapımı patlayıcıları, helikopter drone'a taktıkları bakır aparat sayesinde üzerlerine fünye bırakarak, yaklaşmadan imha ediyor.

Şırnak’ın değerleri Çin’de tanıtılacak

‘Uygarlığın Doğduğu Topraklar Anadolu Şehr-i Nuh Projesi’ kapsamında, Şırnak’ın Uludere ilçesinin Şenoba beldesinde açılan atölyede 50’yi aşkın kadın, Cudi Dağı ve Hz. Nuh’un gemisi gibi kentin değerlerini halı ve el sanatlarına işliyor. Şırnaklı kadınların hazırladığı el emeği ürünler, 15 Mayıs’ta Çin’in Şanghay kentinde sergilenecek.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.