Şırnak Haberleri

Şırnak'ta yıldırım isabet eden 2 kardeş öldü

Şırnak'ın İdil ilçesinde, hayvanları otlatmak için köyün kırsalına giden iki kardeş yıldırımın isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Kahraman komandolar teröristlere göz açtırmıyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde motorlu piyade taburlarının komando taburlarına dönüşmesi sonucu terörle etkin mücadele yürüten kahraman komandolar, kırsalı adeta teröristlere dar etti. Operasyonlarda en gelişmiş silah ve teçhizatı kullanan komandolar, her türlü hava ve arazi şartlarında görevlerini başarıyla yerine getiriyor.

Askeri araç devrildi: 12 yaralı

Şırnak'ta "Kobra" tipi zırhlı askeri aracın devrilmesi sonucu 12 asker yaralandı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

PKK'ya Şırnak'ta ağır darbe: Sorumluları öldürüldü

Şırnak'ta etkisiz hale getirilen 2 teröristin, terör örgütü PKK’nın sözde Çırav Takım Sorumlusu “Rezan” kod adlı Serbest Paksoy ile sözde Gabar Beşli Yürütme Üyesi “Mahir Botan” kod adlı Selçuk Köse olduğu tespit edildi.

Kadın teröristler itiraf etti: Karayılan tecavüz edip infaz etti

Temmuz ayında örgütten kaçan 2 kadın terörist Kandil'de bulunan PKK elebaşı Murat Karayılan'ın yaptığı sapkınlıkları ve buna direnen kızları nasıl infaz ettiklerini itiraf etti. Karayılan, tecavüze diren veya hakkında konuşanları infaz ettikten sonra TSK'nın operasyonunda öldürüldüklerini söylediği belirtildi.

Şırnak'ta çatışma: 2 terörist öldürüldü

Şırnak'ın Gabbar Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda tespit edilen 2 PKK'lı terörist, çıkan çatışmada öldürüldü.

Şırnak'taki terör operasyonunda mühimmat bulundu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Faraşin bölgesinde ortaya çıkarılan sığınakta mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

Şırnak'ta teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin çalışması sonucunda Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlere ait 16 adet el bombası ve 255 fişek ele geçirildi.

Şehit kızı: Babasız da yaşarız ama vatansız yaşayamayız

Şırnak'ta geçen hafta PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu güvenlik korucuları Süleyman Tosun ve Halil Yerboğa'nın şehit düştüğü Silopi ilçesinin Çalışkan beldesinde teröre öfke dinmiyor. Şehit Tosun'un kızı , "Biz babasız da yaşarız ama vatansız yaşayamayız" ifadelerini kullanırken Şehidin oğlu, "Babamın bize verdiği öğütler hep aklımızda, onun yolundan gideceğiz. Çöpçü de olsak güvenlik korucusu da olsak ne olursak olalım vatanımıza sahip çıkacağız"dedi.

Devletimize daha çok bağlanıyoruz

Şırnak'ta geçen hafta PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu güvenlik korucuları Süleyman Tosun ve Halil Yerboğa'nın şehit düştüğü Silopi ilçesinin Çalışkan beldesinde, "teröre lanet" yürüyüşü yapıldı.

Şırnak'ta teröre lanet yürüyüşü

PKK'lı teröristlerin geçen hafta yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu güvenlik korucuları Süleyman Tosun ve Halil Yerboğa'nın şehit düştüğü Silopi ilçesinin Çalışkan beldesinde, vatandaşlar, Türk bayrakları ile yürüyerek, teröre tepki gösterdiler. Şehit Tosun'un kızı Halime Tosun,"Babam şehit oldu. Ne mutlu ona ki şehit oldu. PKK zannetmesin ki onlar bizi öldürünce biz biteceğiz" ifadelerini kullandı.

Şırnak'ta 15 uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Şırnak'ta emniyet ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden 15'i tutuklandı. Tutuklanan kişiler arasında, 2015-2016 yıllarında terör örgütünün 'çukur barikat' eylemlerine katılanların da yer aldığı öğrenildi.

Songül Yarbay'a 'gebersin abi ya' diye hakaret eden kişiye 14 ay hapis

Şırnak'ta şehit olan Yarbay Songül Yakut için "Gebersin abi ya" diyen bir kişi ertelemesiz 14 ay hapis cezasına mahkum oldu. Kararda, hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve para cezasına çevrilmesi uygulanmadığı için Cengiz 14 ay hapis yatacak

Şehit korucular son yolculuklarına uğurlandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan 2 güvenlik korucusunun cenazeleri toprağa verildi. Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da şehitlerin intikamının alınacağını belirtti.

Şırnak'ta patlama: 2 korucu şehit oldu

Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafıdnan düzenlenen saldırıda, 2 güvenlik korucusu şehit düştü, 2 güvenlik korucusu yaralandı.

PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Şırnak'ın İdil ilçesi Çukurlu Köyü kırsalında güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Halaylı birlik mesajı

Şırnak Uludere'de yapılan aşiret düğününde renkli görüntüler ortaya çıktı. Damat Erol Yakut'un amcası korucu başı Mesut Güney'in öncülüğünde, davetliler halay çekerken Türkiye haritası oluşturdu. Güney, “Sınırın sıfır noktasından bütün Türkiye’ye birlik ve beraberlik mesajı vermek istedik” dedi.

7 dakikalık telsiz konuşmasından kim oldukları ortaya çıktı

Şırnak'ta geçtiğimiz günlerde TSK’nın düzenlediği hava operasyonu ile öldürülen teröristlerin Haziran ayında şehit edilen iki askerin katilleri olduğu ortaya çıktı. Teröristlerin kimlikleri kayıt edilen telsiz konuşmalarının çözülmesi ile belirlendi.

İnadına bitti

Şırnak ile Cizre arasındaki yolu 45 dakikadan 15 dakikaya indiren Cudi Dağı tünelleri hizmete açıldı. PKK’lı teröristler inşaat sürerken şantiyeyi 6 kez basıp iş makinelerini ateşe verdi. 20 Ağustos 2015’teki baskında 30 araç ve iş makinesi yakıldı, yol çalışması güvenlik nedeniyle yaklaşık 1 yıl durduruldu. Teröristler, 1 Ekim 2017’deki saldırıda yüzbaşı Mustafa Erdoğan ile güvenlik korucusu Dündar Page’yi şehit etti. Tünellere bu nedenle iki şehidin adı verildi.

PKK'lı teröristler iki köylüyü katletti

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan iki köylü, araçları yakılarak katledildi. Teröristlerce katledilen köylülerin cenazesi, helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şimdi Kato’da düğün zamanı

Bir zamanlar adı terör saldırıları ve çatışmalarla gündeme gelen Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’nda artık silah değil, müzik sesi yankılanıyor. Son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanan Kato Dağı’nda, açık hava düğünleri peş peşe yapılmaya başladı.

Şırnak’ta güvenlik güçlerinin dikkati faciayı önledi

Şırnak’ta teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde bulunarak, olası bir facianın önüne geçildi.

Kato Dağı'ndan silahların değil halayların sesi yükseliyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçeleri yakınlarındaki Kato Dağı'nda, son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanırken, dağlarda artık silah sesi değil, müzik yankılanıyor. Son olarak, Uludere'nin Uzungeçit beldesinde İdris-Fatma Yıldırım çifti, yüzlerce konuğun katıldığı düğünle yaşamlarını birleştirdi.

Üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 5 terörist öldürüldü

TSK, Şırnak kırsalı ile Irak kuzeyi Hakurk bölgelerine 16-17 Eylül 2018 tarihlerinde icra edilen hava harekâtlarıda üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı beş teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta minibüs devrildi: 17 yaralı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde minibüsün devrilmesi sonucu 17 kişi yaralandı. Kaza yerine Cizre, İdil ve Nusaybin'den sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

FETÖ'cü subaylar Irak sınırında yakalandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan eski astsubaylar Cumhur Mesut Akkaya ve Ömer Canbulut, yasadışı yollardan Irak'a kaçmak isterlerken yakalandı.

FETÖ'cü subaylar Irak sınırında yakalandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan eski astsubaylar Cumhur Mesut Akkaya ve Ömer Canbulut, yasadışı yollardan Irak'a kaçmak isterlerken yakalandı.

Şırnak'ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Şırnak kırsalına düzenlediği hava harekatında üs bölgesine saldırı hazırlığındaki 5 teröristi etkisiz hale getirdi.

Küpeli'de PKK'ya darbe

İçişleri Bakanlığından, Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

PKK’nın yeni planı istihbarata takıldı

Şırnak’ta yapılan istihbari çalışmalar neticesinde terör örgütü PKK’nın şehir yapılanmasının yeniden harekete geçirilmeye çalışıldığı tespit edildi. Bunun üzerine kent merkezi ile Cizre ve Silopi ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı.

Türk komutandan PKK'lıya insanlık dersi

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde 25 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda 1'i sözde yönetici 2 PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Yenisafak.com'un ulaştığı görüntülerde Türk komutanın PKK'lı teröristlere "Artık canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş" dediği duyuluyor.

'Türk kanallarını izlemek yasaktı'

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan "Viyan" kod adlı kadın terörist B.O, TSK'nın operasyonları sonucu örgütteki çözülmelerin had safhaya ulaştığını anlattı. Kadın terörist, yaptığı itiraflarda "Ölenleri, moraller bozulmasın diye hiç söylemiyorlardı, örgüt içerisinde çok büyük güvensizlik görünüyordu. Özellikle sınır ötesi harekat sonrasında Türk kanallarını izlemeyi yasaklıyorlardı" dediği öğrenildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.