Dünya Dünya
tunustan-turkiyeye-tesekkur
Tunus'tan Türkiye'ye teşekkür
15 Ekim 2018, 01:00
Başarılı bir Müslüman ülke imajı için Türkiye'ye teşekkür ediyorum
prens-selmandan-trumpa-cevap
Prens Selman'dan Trump'a cevap
06 Ekim 2018, 04:00
ABD Başkanı Trump'ın 'Kral Selman'a 'desteğimiz olmadan iktidarda iki hafta kalamazsınız' dedim' sözlerine Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'dan cevap geldi. Selman, "Her şeyi onlardan parayla satın aldık" dedi.
avrupadaki-musluman-nufusu
Avrupa'daki Müslüman nüfusu
02 Ekim 2018, 05:00
Pew Research Center'ın tahminine göre, 2016 yılında Avrupa'daki Müslüman nüfusu ve genel nüfusa oranı. (Grafik: Tunç Çevik)
avrupada-2050-yilinda-tahmini-musluman-nufusu
Avrupa'da 2050 yılında tahmini Müslüman nüfusu
02 Ekim 2018, 02:00
Avrupa'da şu an Müslüman nüfusu 26 milyon. Bu sayının 2050 yılında 75 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.
abdden-israile-38-milyar-dolar
ABD'den İsrail'e 38 milyar dolar
02 Ekim 2018, 12:00
ABD Dışişleri Bakanlığı, eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından imzalanan İsrail'e 38 milyar dolarlık güvenlik yardımının başlayacağını açıkladı.
israil-gazzelilere-saldirdi
İsrail Gazzelilere saldırdı
27 Eylül 2018, 12:00
İşgalci İsrail askerlerinin, Beyt Hanun Sınır Kapısı önünde düzenlenen gösteriye saldırısında bir kişi gerçek mermiyle yaralandı, onlarca kişi gazdan etkilendi. Göstericiler, "ABD'nin, Filistin davasını tasfiye etme projeleri kabul görmeyecek" ifadelerini kullandı.
insanliga-karsi-islenen-suc-sorusturulsun
İnsanlığa karşı işlenen suç soruşturulsun
27 Eylül 2018, 12:00
İngiltere'nin çağrısıyla BM özel oturumunda Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam ve insani kriz tekrar gündeme geldi.
bmnin-nabzi-atmiyor
BM'nin nabzı atmıyor
26 Eylül 2018, 04:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli "Foreign Policy" dergisi için BM'nin yaşadığı itibar krizi ve buna yönelik reform önerilerini değerlendirdiği bir makale yazdı.
Suudi Alimler Heyeti: Prens Selman azledilsin
Suudi Alimler Heyeti: Prens Selman azledilsin
Suudi Alimler Heyeti, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın görevinden azledilmesi için bir açıklama yaptı. Heyet'ten yapılan açıklamada, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin 'zalimlik' olduğu vurgulanırken, Suud'daki kötüye gidişin sorumlusunun Prens Selman olduğu ifade edildi.
'Vatan toprağı pazarlık konusu değil'
'Vatan toprağı pazarlık konusu değil'
Doğu Kudüs kırsalında bulunan Han el-Ahmer'i ziyaret eden Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, buradaki direnişin 'Yüzyılın Anlaşmasını başarısızlığa uğratmanın ilk adımı' olduğunu belirtti. Hamdallah, "Bu proje Han el-Ahmer'den başlayarak Batı Şeria'yı güneyinden ayırmayı, Kudüs'ü çevresinden izole etmeyi ve Gazze ile Batı Şeria'yı da tamamen birbirinden koparmayı hedefliyor" dedi.
Esed rejimi geri dönenlerin evlerini yıkıyor
Esed rejimi geri dönenlerin evlerini yıkıyor
Beşşar Esed rejimi'nin Suriyeli sığınmacıların ve yerinden edilenlerin mülklerini hukuksuz şekilde yıktığı belgelendi. İnsan Hakları İzleme Örgütü, rejimin '10 numaralı yasa' kisvesi altında yaptığı yıkımı, uydu görüntülerinden tespit ettiklerini bildirdi. Örgüte bilgi veren siviller, evlerine dönmelerinin engellendiğini anlattı.
'Türkiye ile iyi ilişkilerin sürdürülmesini istiyoruz'
'Türkiye ile iyi ilişkilerin sürdürülmesini istiyoruz'
Sorunların diyalog ile çözülebileceğini ifade eden IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, "Biz şüphesiz Türkiye ile iyi ilişkilere sahibiz. Türkiye ile tüm alanlarda iyi ilişkinin de sürdürülmesini istiyoruz. Türkiye eğitim ve kültür alanlarında çok gelişmiş bir ülke. Biz de bu alanlara önem veriyoruz" şeklinde konuştu.
Riyad yay gibi
Riyad yay gibi
Cemal Kaşıkçı cinayetinde Prens Muhammed bin Selman'ın parmağı her geçen gün daha belirgin biçimde ortaya çıktıkça Riyad'da gerilim yükseliyor.
Diplomatik aklama operasyonu
Diplomatik aklama operasyonu
Donald Trump yönetimi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın akıbetine ilişkin gerçekleri açıklamak yerine, yönlendirme faaliyetinde bulunuyor. Burada asıl amaç, Trump yönetiminin üzerine yoğun yatırım yaptığı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı korumak. Washington Post gazetesi, Trump yönetimini “diplomatik aklama” yapmakla suçladı.
Selman'ınadamları
Selman'ın adamları
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini verdiği iddia edilen Veliaht Prens Muhammed Selman'ı suikast ekibiyle aynı karede gösteren yeni fotoğraflar ortaya çıktı.
Suud’dan PKK’ya100 milyon dolar
Suud’dan PKK’ya 100 milyon dolar
Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayındaki tepkiler nedeniyle zor günler geçiren Suudi Arabistan yönetimi, ABD'ye, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Riyad'a ulaştığı saatlerde terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgede kullanmak üzere 100 milyon dolar verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 300 milyonluk büyük bir aileyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 300 milyonluk büyük bir aileyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ve Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah ile bir araya geldi. Erdoğan, Gagavuzya'nın özeklik statüsünün korunması için elinden geleni yapacağını söyleyerek, "Başbakanlık dönemimden bu yana Komrat'a hasretim vardı" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sonrasında Gagavuz halkına hitap etti. 300 milyonluk büyük bir aile olduklarını vurgulayan Erdoğan, "Moldovalı dostlarımızın dertleriyle dertlenmeyi sevinçleriyle mutlu olmayı bir görev biliyoruz. Moldova'nın toprak bütünlüğünün korunmasına büyük önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Erdoğan'a özel hediye
Erdoğan'a özel hediye
Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gagauz ziyareti sırasında özel bir hediye verdi. Vlah, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile merhume annesi Tenzile Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı talboyu hediye etti.
Kıbrıs Türklerinin simge ismi hayatını kaybetti
Kıbrıs Türklerinin simge ismi hayatını kaybetti
1964 olaylarında eşi Rumlar tarafından katledilen 87 yaşındaki Nevcihan Oluşum, KKTC’de hayatını kaybetti. Oluşum, eşinin öldürülmesinin ardından yüzüne yansıyan acı ifade ile simge haline gelmişti.
Fransızlardan Suudilere boykot
Fransızlardan Suudilere boykot
Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın himayesinde gelecek hafta Riyad'da düzenlenecek yatırım konferansına katılmayacağını açıkladı.
Türkiye ile Moldova arasında kimlikle seyahat dönemi
Türkiye ile Moldova arasında kimlikle seyahat dönemi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Moldova Başbakanı Filip huzurunda 5 anlaşmaya imza atıldı. İmzalanan anlaşmayla iki ülke arasında kimliklerle seyahat edilebilecek.
İsveç'ten sert 'Kaşıkçı' tepkisi: Korkunç bir şey
İsveç'ten sert 'Kaşıkçı' tepkisi: Korkunç bir şey
Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili bir açıklama da İsveç'ten geldi. Dışişleri Bakanı Margot Wallström, "Korkunç bir şey, kabul edilemez bir durum. Beklentimiz, neler olduğunun kapsamlı şekilde ortaya çıkarılması için soruşturmanın titizlikle yapılarak kısa sürede sonuçlandırılması" ifadelerini kullandı.
Almanya Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı
Almanya Dışişleri Bakanı Maas Suudi Arabistan ziyaretini askıya aldı
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle Suudi Arabistan'a gerçekleştireceği ziyareti askıya aldığını açıkladı.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias istifa etti
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias istifa etti
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias istifa etti. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Aleksis Çipras'ın Kocias'ın istifasını kabul ederek, 3,5 yıllık görevi için kendisine teşekkür ettiği belirtildi. Kocias, kabine toplantısında Savunma Bakanı Panos Kammenos 'Makedonya'daki isim sorunu ile sert bir tartışmaya girmişti.
Pompeo'dan Prens Selman'a 'Kaşıkçı' ültimatomu
Pompeo'dan Prens Selman'a 'Kaşıkçı' ültimatomu
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a Kaşıkçı soruşturmasını sonuçlandırması için 72 saat süre verdiği iddia edildi. Yetkili, Pompeo'nun artan uluslararası baskı karşısında "zaman sınırına" özellikle vurgu yaptığını kaydetti.
Trump Meksika'yı tehdit etti: Sınıra ordu yığarız
Trump Meksika'yı tehdit etti: Sınıra ordu yığarız
ABD Başkanı Donald Trump Twitter'tan yaptığı açıklamada, eğer göçmen akışı engellenmezse sınıra orduyu yığacağını söyleyerek Meksika yönetimini tehdit etti.
ABD ikna olmak üzere: Prens'in bilmemesi imkansız
ABD ikna olmak üzere: Prens'in bilmemesi imkansız
ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Amerikalı istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı olayında "parmağının olabileceğini" iddia etti.
Dedesinin küllerinden kurabiye yapıp arkadaşlarına yedirdi
Dedesinin küllerinden kurabiye yapıp arkadaşlarına yedirdi
ABD'de bir lise öğrencisi, ölen dedesinin külleriyle hazırladığı kurabiyeleri bazı sınıf arkadaşlarına ikram etti. Kurabiyeyi yapan öğrencinin arkadaşlarına ikram ederken dedesinin külleri ile yaptığını söylemiş ve bazı öğrenciler bunu bilmelerine rağmen kurabiyeyi yediği ortaya çıktı.
ABD'de Katolik rahip 'cinsel istismar' suçlamasını kabul etti
ABD'de Katolik rahip 'cinsel istismar' suçlamasını kabul etti
Pensilvanya eyaletinde görev yapan rahip David Poulson, kilisede çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro'nun ofisinden yapılan açıklamada Poulson'ın bir çocuğa birden fazla kez saldırdığı, başka bir çocuğa da cinsel istismarda bulunmaya çalıştığı bildirildi.
Cemal Kaşıkçı'nın son makalesi: Araplar ya bilgilendirilmiyor ya da yanlış bilgilendiriliyor
Cemal Kaşıkçı'nın son makalesi: Araplar ya bilgilendirilmiyor ya da yanlış bilgilendiriliyor
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Washington Post için kaleme aldığı "Arap dünyasının en çok ihtiyacı olan şey ifade özgürlüğü" başlıklı son makalesi yayımlandı. Makalenin başında, Kaşıkçı'nın Washington Post gazetesinde yazdığı köşenin editörü Karen Attiah'ın notu da yer aldı: "Bu makaleyi yayımlamak için bekledi çünkü Cemal'in bize geri dönüp bu makaleyi birlikte düzenleyebileceğimizi umut ettik. Şimdi şunu kabul etmeliyim: Bu olmayacak"
NYT: Kaşıkçı olayı, ABD'nin İran planlarını zora soktu
NYT: Kaşıkçı olayı, ABD'nin İran planlarını zora soktu
New York Times, Trump yönetiminin, İran'a yönelik yaptırımlarda çalışmayı planladığı Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı olayından sorumlu tutulmasından endişe duyduğunu yazdı. Kaşıkçı olayından dolayı Suudi Arabistan'ın suçlanmasının, gelecek ayın başında İran'a sert yaptırımlar planlayan ABD'nin stratejilerini tehlikeye attığı belirtiliyor.
Senatörlerden Trump'a çağrı: Suudi Arabistan kınanmalı
Senatörlerden Trump'a çağrı: Suudi Arabistan kınanmalı
Cumhuriyetçi Senatör John Kennedy, Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasından sorumlu bulunması durumda ABD tarafından kınanması gerektiğini belirtti.
Putin: DEAŞ ABD kontrolündeki 700 kişiyi esir aldı
Putin: DEAŞ ABD kontrolündeki 700 kişiyi esir aldı
Putin: DEAŞ, Fırat'ın güneyinde ABD'nin kontrolündeki bölgede 700 kişiyi esir aldı.
Allahabad'ın ismi değişti
Allahabad'ın ismi değişti
Hindistan'da ırkçı iktidar partisi, Babürler döneminde 'Allah'ın şehri' olarak isimlendirilen Allahabad'ın ismini değiştirdi. Müslümanların tepki gösterdiği olaya Hindistan Yüksek Mahkemesi eski Başkanı Markandey Katju'dan da destek geldi. Katju, "Allahabad demeye devam edeceğiz" dedi.
Afganistan'da NATO konvoyuna intihar saldırısı: 2 ölü
Afganistan'da NATO konvoyuna intihar saldırısı: 2 ölü
Afganistan'ın başkenti Kabil'in kuzeyinde ABD'nin en büyük hava üssü olan Bagram yakınında NATO konvoyuna bir intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
Endonezya'da bir deprem daha
Endonezya'da bir deprem daha
Endonezya'nın Sumatra Adası'nda yer alan Açe eyaletinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Kırım’da okula bombalı saldırı
Kırım’da okula bombalı saldırı
Rusya tarafından ilhak edilen Ukrayna toprağı Kırım'ın Kerç kentinde bir okulda saldırı sonrası meydana gelen patlamada 19 kişi öldü, 47 kişi de yaralandı.
Kırım'da üniversitede patlama: 18 ölü
Kırım'da üniversitede patlama: 18 ölü
Kırım'da üniversitede patlama meydana geldi. 18 kişinin hayatını kaybederken 50 kişi yaralandı. Patlamaya el yapımı patlayıcının neden olduğu açıklandı.
Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa etti
Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa etti
Ermenistan'da altı ay önce 'kadife devrim' ile başbakanlık koltuğuna oturan Nikol Paşinyan, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Paşinyan'ın istifa kararının ardından yeni başbakan için parlamentoda seçim yapılması gerekiyor. Hiçbir partinin aday çıkarmaması halinde ülkede erken genel seçimlere gidilecek.
Ortodokslarda derin bölünme
Ortodokslarda derin bölünme
Rus Ortodoks Kilisesi, Ukrayna Kilisesi’nin bağımsızlık başvurusunu kabul etmesi nedeniyle Fener Rum Patrikhanesi ile tüm ilişkileri kesme kararı aldı. Rus Ortodokslar, bundan böyle Fener Rum Patrikhanesi’ne ait kiliselerdeki ayinlere katılamayacak. Rus Kilisesi, dışarıdan talimat almakla suçladığı Patrikhane’yi artık tanımadığını açıkladı.
Fas'ta trenler çarpıştı: 10 ölü
Fas'ta trenler çarpıştı: 10 ölü
Fas'ın başkenti Rabat ile Kenitra arasında sefer yapan iki tren çarpıştı. 10 kişi hayatını kaybederken 100'e yakın kişinin yaralandığı açıklandı.
Türkiye'ye 'Başarılı Müslüman ülke imajı' teşekkürü
Türkiye'ye 'Başarılı Müslüman ülke imajı' teşekkürü
Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, "Bir Arap olarak, Türkiye’ye, savaştan ve diktatörlükten kaçan 3 milyon Suriyeliye topraklarını ve kalbini açtığı için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bir Müslüman olarak da saygıyı hak eden başarılı bir Müslüman ülke imajı sunduğu için Türkiye’ye şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.
FAO ‘Açlığa son’ diyecek
FAO ‘Açlığa son’ diyecek
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), bu yıl Dünya Gıda Günü’nü ‘Açlığa son’ temasıyla karşılayacak. Dünya Gıda Günü ile 2030’a kadar dünyada açlığın sonlandırılmasının mümkün olduğuna dair farkındalığın artırılması hedefleniyor.
Eren Bülbül'ün adı Somali'de yaşayacak
Eren Bülbül'ün adı Somali'de yaşayacak
Terör örgütü PKK tarafından 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül adına, İHH İnsani Yardım Vakfı, Sabah Namazı Devrimi ve Trabzon İHH'nın katkılarıyla Somali’de inşa edilen yetimhane hizmete girdi. Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi, 6 ayrı binadan oluşan Şehitler Kompeksi’nin içerisinde inşa edildi. Diğer 5 yetimhanenin ve 1 okulun inşasının devam ettiği kompleks, tamamlandığında toplamda 120 yetim yeni evlerine kavuşmuş olacak.
Etiyopya'da 'Barış Bakanlığı' kuruluyor
Etiyopya'da 'Barış Bakanlığı' kuruluyor
Etiyopya, ülkede huzurun ve uzlaşının sağlanmasına yardımcı olması için 'Barış Bakanlığı' adında yeni bir bakanlık kurulmasını kararlaştırdı. Ülkede, şimdiye kadar yüzlerce insan hayatını kaybederken, sadece 2018'in ilk 6 ayında yaklaşık 1 milyon 400 bin kişi yerinden oldu.
Heyelan bir köyü yuttu: 40 ölü
Heyelan bir köyü yuttu: 40 ölü
Uganda'da son dönemde aşırı yağışlar nedeniyle heyelan meydana geldi. Bududa bölgesinde bir köy toprak altında kaldı, 40 kişi hayatını kaybetti.
Kenya’da yolcu otobüsü devrildi: 50 ölü
Kenya’da yolcu otobüsü devrildi: 50 ölü
Kenya'nın Nairobi şehrinde felaket gibi bir kaza yaşandı. 52 yolcusu bulunan otobüsün kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu 50 kişi yaşamını yitirdi.
Korkudan FETÖ elebaşının kitaplarını yaktılar
Korkudan FETÖ elebaşının kitaplarını yaktılar
Etiyopya’da FETÖ'ye ait okullarda görev yapan eski çalışanlar, okulların Türkiye'ye devri kararının açıklanmasının ardından panik yaşayanların örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yüzlerce kitabını yaktığını anlattı. Hain darbe girişimini medyadan öğrendiklerini dile getiren çalışanlar, sonrasında okula gittiklerinde FETÖ'cülerin büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü içinde olduklarını dile getirdi.
Dünyanın en büyük buzdağı eriyor
Dünyanın en büyük buzdağı eriyor
Antarktika'dan 2000 yılında kopan 11 bin kilometrekarelik buz kütlesinin sıcak denizlere doğru yol aldığı tespit edildi. Ekvator yönünde, sıcak denizlere doğru hareket eden kütlenin yeni güzergahında eriyerek yok olacağı tahmin ediliyor.
Papua Yeni Gine'de şiddetli deprem
Papua Yeni Gine'de şiddetli deprem
Papua Yeni Gine'de 7.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremle ilgili can kaybı ve maddi hasar konusunda henüz bilgi verilmedi.
Libya'da yakalanan 481 Nijeryalı ülkesine iade edildi
Libya'da yakalanan 481 Nijeryalı ülkesine iade edildi
Libya'da yakalanan 481 Nijeryalı göçmen ülkelerine geri gönderildi. Halihazırda yaklaşık 5 bin mültecinin de ülkeye dönmesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.
600 bine yakın çocuk 6 ay içinde ölebilir
600 bine yakın çocuk 6 ay içinde ölebilir
WFP İcra Direktörü Beasley, Kongo'nun orta kesiminde 600 bine yakın çocuğun açlık sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Hiçbir şey yapılmazsa bu çocuklar gelecek 6 ay içinde ölebilir." dedi.
Antartika çıkarması
Antartika çıkarması
Bilim adamları, Türk bayrağını Antarktika'da dalgalandırdı.
Otobüs şoförünü yakarak öldürdü
Otobüs şoförünü yakarak öldürdü
Avustralya'da Hint asıllı sürücü otobüste bulunan bir yolcu tarafından üzerine yanıcı madde dökülerek öldürüldü. Dumandan etkilenen 11 yolcu ise hastaneye kaldırıldı.
Avustralya’daki yoksulluk sınırı rakamları korkutuyor
Avustralya’daki yoksulluk sınırı rakamları korkutuyor
Avustralya'da 3 milyon kişinin yoksulluk sınırının altında yaşadığı ifade edildi. Ülkede yoksulluk sınırı altında yaşayan çocuk sayısı, son 10 yılda yüzde 2 arttı.
Anzak gününe saldırı planına ceza
Anzak gününe saldırı planına ceza
İngiltere'de devam eden bir davada Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl kutlamalarına terör saldırısı düzenlemek isteyen Sevdet Besim'e 10 yıl hapis cezası verildi. Besim'in Avustralyalı askerlere saldırı planladığı ifade edildi.
Vahşi kanguru Avustralyalı çifti hastanelik etti
Vahşi kanguru Avustralyalı çifti hastanelik etti
Avustralya'da ilginç bir olay yaşandı. Evli çift, bir kanguru tarafından öldüresiye dövüldü. Vahşi kanguru, bir kişinin kaburgalarını kırdı ve akciğerini deldi. Kanguru tarafından saldırıya uğrayan çift, oğullarının müdahalesiyle kurtuldu.
Russell Crowe: Yeni Zelanda ve Avustralya birleşsin
Russell Crowe: Yeni Zelanda ve Avustralya birleşsin
Yeni Zelanda doğumlu Hollywood yıldızı Russell Crowe, "Yeni Zelanda ve Avustralya birleşmeli, Başbakan da Jacinda Ardern olmalı" diye teklifte bulundu.
Fiji'de 6.6 büyüklüğünde deprem
Fiji'de 6.6 büyüklüğünde deprem
Pasifik Okyanusu'ndaki Fiji Adaları açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
2. Dünya Savaşı'ndan kalan mühimmat patladı
2. Dünya Savaşı'ndan kalan mühimmat patladı
Avustralya'nın Newcastle şehrinde ilginç bir olay yaşandı. 2. Dünya Savaşı'ndan kalan bir mühimmat patladı. Patlama sonucunda 2 kişi yaralandı.
Sydney'de çileklere iğne koyan çocuk yakalandı
Sydney'de çileklere iğne koyan çocuk yakalandı
Avustralya'daki 'iğneli çilek' krizi çözüldü. Bir anda ülke krizi haline gelen mesele, küçük bir çocuğun itirafıyla son buldu. Bir erkek çocuk, şaka yapmak için çileklere iğne koyduğunu itiraf etti.
Meyvelerin içinden dikiş iğnesi çıktı: Bulana 100 bin dolar ödül
Meyvelerin içinden dikiş iğnesi çıktı: Bulana 100 bin dolar ödül
Avustralya'da meyvelerin içinden dikiş iğnesi çıkması vakaları yayılıyor. 6 eyalette çileklerde, Queensland'de de bir muzda iğne bulunmasının ardından dün de Sydney'de bir elmanın içinden iğne çıktı. Yetkililer, meyvelerin içinden iğneleri koyan kişiyi bulana 100 bin dolar ödül verileceğini açıkladı.
Yeni Zelanda'da 6.9 büyüklüğünde deprem
Yeni Zelanda'da 6.9 büyüklüğünde deprem
Yeni Zelanda yakınlarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.
Avustralya’da düşen uçağın pilotu hayatını kaybetti
Avustralya’da düşen uçağın pilotu hayatını kaybetti
Avustralya'nın doğusundaki Gippsland bölgesinde boş araziye düşen uçağın içindeki pilot olay yerinde hayatını kaybetti. Avustralya Hava Reaksiyon Birimi olayla ilgili soruşturma başlattı.
Kedi ve köpekleri Florence kasırgasından kurtardı
Kedi ve köpekleri Florence kasırgasından kurtardı
ABD’de kamyon şoförü Tony Aslup Florence kasırgasından etkilenen 64 kedi ve köpek kurtardı. ABD'nin doğu kıyılarını etkisi altına alan kasırga, şiddetini sürdürüyor.
Pentagon: Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulmalı
Pentagon: Uzay Kuvvet Komutanlığı kurulmalı
ABD Savunma Bakanı, Uzay Kuvvetleri Komutanlığı konusundaki fikirlerini açıkladı. Amerika'nın sadece yeryüzünde değil, uzayda da etkin olması gerektiğini düşünen Trump, ABD Savunma Bakanlığı'nı harekete geçirdi.
California'daki yangın büyüyor: 14 bin kişiye tahliye emri verildi
California'daki yangın büyüyor: 14 bin kişiye tahliye emri verildi
ABD Orman Hizmetleri Başkanlığından yetkililer, Mendocino Milli Ormanı sınırı ve Lake ile Colusa bölgeleri arasındaki sınır bölgesi boyunca etkili olan yangın nedeniyle bölgedeki 14 bin kişi için tahliye emri verildiğini açıkladı.
ABD Senatosundan F-35 savaş uçaklarında yaptırım kararı
ABD Senatosundan F-35 savaş uçaklarında yaptırım kararı
ABD yönetiminin iki Türk bakana yönelik yaptırım kararı almasından sadece saatler sonra, bir Türkiye karşıtı karar da ABD Senatosu’ndan geldi. ABD Senatosu, daha önce komisyondan geçen, Rusya'dan S-400 alan Türkiye'ye karşı, F-35 savaş uçaklarında yaptırım uygulanmasına ilişkin kararı Genel Kurul'da da 87'ye karşı 10 oyla onayladı.
İşimiz bitmeden çıkmayız
İşimiz bitmeden çıkmayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’den Afrin operasyonunu durdurmasını isteyen Avrupa Parlamentosu’na sert çıktı: Boşuna heveslenmeyin, işimiz bitmedikçe oradan çıkmayacağız. Türkiye bir şamar oğlanı değildir. Kendi iradesini kullanabilen bir ülkedir. Dolayısıyla orada işimiz bitecek.
Yol izin belgesi olmayan 14 kişi gözaltına alındı
Yol izin belgesi olmayan 14 kişi gözaltına alındı
Denizli'de,ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli 'yol izin belgesi' olmayan İran ve Afganistan uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.
Van'da 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Van'da 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Van'da bir yolcu otobüsü ile terk edilmiş binalarda yapılan aramalarda 15 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.
ABD'de sanayi üretimi beklenenin üzerinde arttı
ABD'de sanayi üretimi beklenenin üzerinde arttı
ABD'de sanayi üretiminin ekimde beklentinin yaklaşık 2 katı oranında 0,9 puan artış gösterdiği açıklandı.
TSK'nın Afrin'de kullandığı 'karton tank'ın fotoğrafı ortaya çıktı
TSK'nın Afrin'de kullandığı 'karton tank'ın fotoğrafı ortaya çıktı
TSK ve ÖSO'nun Afrin'de terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik yaptığı Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristler bölgeden temizlendi. TSK'nın Afrin'de kullandığı Leo2A4 sahte hedef tankının görüntüleri ortaya çıktı.
Afrin'de bulvara Başkan Erdoğan'ın ismi verildi
Afrin'de bulvara Başkan Erdoğan'ın ismi verildi
Suriye'de TSK ve ÖSO'nun teröristlerden temizlediği Afrin ilçesinde yerel meclis, bulvarların isimlerini değiştirdi. Bulvarlara Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı ve Selahhaddin Eyyubi gibi isimler verildi
Topraktan silah fışkırdı
Topraktan silah fışkırdı
Afrin’de Türk emniyet güçlerinin bölge insanına gösterdiği ilgi, şefkat ve iyi muameleden etkilenen bir terörist, güvenlik güçlerine yardım etme kararı aldı. Teröristin ifadeleri doğrultusunda bir evin bahçesi ve müştemilatında toprağa gömülü çok sayıda silah, binlerce hafif silah mühimmatı ve patlayıcı ele geçirildi.
FETÖ’nün prensine şok
FETÖ’nün prensine şok
İngiltere, FETÖ’nün en büyük finansörü firari Akın İpek ile ilgili önemli bir adım attı. İngiliz mahkemesi, Türkiye’nin iade talebine karşın ilk etapta pasaportuna el koyduğu ve kefaletle serbest bıraktığı İpek hakkında ev hapsi kararı verdi.
Türkiye bizi kurtarsın
Türkiye bizi kurtarsın
Türkiye ve ABD arasındaki anlaşmaya rağmen PKK işgal ettiği Münbiç’ten henüz çekilmedi. Münbiç halkı, Türkiye’nin müdahale edip kenti teröristlerden temizlemesini istiyor.
Afrin'de suikast hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi
Afrin'de suikast hazırlığındaki 2 terörist etkisiz hale getirildi
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin'de bombalı eylem ve suikast hazırlığında oldukları tespit edilen 2 YPG/PKK'lı terörist öldürüldü, bir terörist yaralı yakalandı.
Münbiç'te koordinasyon toplantısı
Münbiç'te koordinasyon toplantısı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Münbiç'teki devriye faaliyetlerine ilişkin Türk ve ABD'li askeri yetkililer arasındaki koordinasyon toplantıları devam ediyor. Türk ve ABD'li askeri yetkililer planlanan 2 toplantının ilkini bugün gerçekleştirdi.
Münbiç'te ikinci devriye icra edildi
Münbiç'te ikinci devriye icra edildi
TSK ve ABD unsurlarınca, Fırat Kalkanı Harekatı alanıyla Münbiç arasında kalan hatta, ikinci koordineli/bağımsız devriye faaliyeti icra edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.