CHP'li İrgil'den öğretmenlere 24 Kasım ikramiyesi teklifi

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, öğretmenlere, "Öğretmenler Günü" ikramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi.

"Suudilere yeni dönemde biçilen rolün çerçevesi"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Taha Kılınç köşesine "Harameyn emaneti" başlıklı yazısını taşıdı. Mehmet Acet, Kemal Öztürk, Nedret Ersanel ve Özlem Albayrak da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Canikli S-400 için tarih verdi

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, S-400 füzelerinde ilk teslimatın 2019'da yapılacağını açıkladı. Canikli, NATO tatbikatındaki skandalın kesinlikle cevapsız bırakılmayacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan flaş NATO açıklaması

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, NATO tatbikatındaki skandal ile ilgili "Biz bu tavırları, bu kabil işleri daha ziyade FETÖ mensuplarının taktikleri olarak görüyoruz" dedi.

Ebru Binbaşıdinlenecek

Norveç’te Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “düşman” hedef olarak işaretlendiği NATO tatbikatını deşifre eden Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, bilgi sahibi sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Türkiye'den 3 şart

Suriye’deki iç savaşı bitirmek için kurulan Astana ittifakının mimarı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani Soçi’de biraraya geliyor. Liderler seviyesindeki ilk zirvenin ana gündemi siyasi çözümün temelini atmak. Türkiye’nin zirve öncesinde 3 hassasiyeti öne çıkıyor.

17-25 Aralık tezgahı ABD'dekuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin dik duruşu ve milletin feraseti sayesinde başarısız olan 17-25 Aralık tezgahının şimdi ABD’de kurulduğunu söyledi. Erdoğan, “Biz FETÖ’yü vatanımızdan söküp attık, ama, görüyoruz ki bu örgüt kendi ana vatanında rahatça faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

İşte PKK'nın Afrin kadrosu

ABD istedi, terör örgütü PKK işgal altında tuttuğu Afrin’deki tüm elebaşlarını değiştirdi. Türkiye’nin operasyon hazırlığı yaptığı şehre Kandil’den 500 terörist gönderildi. PKK’nın Afrin’deki temsilcisi “Renas” kod adlı teröristin yerine Türkiye kökenli Mahmud Berhadan gönderildi. İHA’lara karşı yer altı kampları ve tüneller kuruldu.

NATO'nun tapusunun 29'da 1'i bize ait

NATO’nun Norveç’teki tatbikatında, Atatürk’e düşman liderler arasında yer verilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘düşmanla işbirliği içinde’ gösterilmesi değerlendiren eski NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ümit Pamir'e göre, NATO’nun tapusunun 29’da 1’i Türkiye’nin.

Zarrab’da BAE parmağı

Hazırlanan ek iddianame BAE’nin Al Nafees Exchange isimli şirket üzerinden yapılan işlemlere ilişkin bilgi ve belgeleri ABD’ye servis ettiğini ortaya koydu. Savcı Joon H. Kim tarafında iddianamede yer verilen işlemlerin önemli bir kısmının 2015 ve 2016 yıllarına ait olması da dikkat çekiyor. İsrail’in Ortadoğu’daki partneri olan ülke, Katar’a yönelik ablukada da başı çekmişti.

Olayı aydınlatın

Norveç’teki NATO tatbikatı skandalının ardından Türkiye, konuya ilişkin açılan soruşturmaları yakın markaja aldı. Olayın iki kişiye mal edilemeyeceğini savunan Ankara, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması istiyor.

Sırada uyum ve iç tüzük var

Meclis Başkanlığı seçiminin tamamlanmasının ardından AK Parti, 2019 için uyum yasalarını Meclis’te görüşmeye başlayacak.

Akdeniz’de Türkiye karşıtı eksen

Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı yeni bir eksen kuruyor. Son yıllarda üç ülke ortak zirveler ve ikili işbirlikleri yolu ile Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarına el koymaya ve Türkiye’yi bölgede izole etmeye yönelik politikalar üretiyor. Mısır’ın aktif rol oynadığı eksende ortak askeri tatbikatların yapılması da dikkat çekiyor.

'Kentsel dönüşümde çok özel bir faiz tarifesini devreye koyacağız'

Başbakan Yıldırım, Antalya'daki Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı'nda yaptığı konuşmada"Önümüzdeki yıldan itibaren kentsel dönüşüme yönelik çok özel bir faiz tarifesini devreye koyacağız. Ayrıca bundan böyle kamu idareleri kendi aralarında işbirliği protokolüyle kentsel dönüşümü gerçekleştirebilecek. Belediyelerimiz birbirleriyle çalışabilecekler. Bizi ekonomi üzerinden sıkıştırarak dize getirmek isteyeler yeni bir yanlışın içine girmiştir. Ekonomimiz, reel sektörümüz gün geçtik...

Dışişleri Bakanlığı Tuzhurmatu'daki saldırıyı kınadı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Irak'ta Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Tuzhurmatu'da bombalı araçla yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani ile Soçi'de görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi zirvesi sırasında İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile ikili görüşme gerçekleştirecek.

'E-ticarette hedef 350 milyar TL'

Uluslararası E-Ticaret Konferansı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, "E-ticarette, Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken, 2023 hedefimiz 350 milyar Türk Lirasıdır. Bu hedefi tutturmayı inşallah başaracağız" dedi.

Leyla Zana'nın vekilliğinin düşürülmesi istendi

TBMM Karma Komisyonu'nda HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın "devamsızlık nedeniyle" milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğuyla karar alındı.

AK Parti, YSK teklifini sundu

AK Parti, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) teşkilat yapısı ve görevleriyle ilgili hazırladığı kanun teklifini TBMM'ye sundu.

Eren Bülbül'ün yeğeninin adını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Gereken her neyse eksiksiz yapılsın" talimatı verdiği belirtildi. Erdoğan, Bülbül ailesini ziyaretinde Eren Bülbül'ün ablasının yeni doğan ve "Eren" adı verilen bebeğinin kulağına ezan okuyup adını verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Kütahyalı'nın 'Boşnaklara' hakaretine sert tepki

Boşnaklara yönelik hakaret içeren sözlerinin ardından Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovuldu. Kütahyalı'nın kovulmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis'teki grup toplantısında Rasim Ozan Kütahyalı'ya isim vermeden sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tuzağı ABD'de kurdular

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Terörle mücadele kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, "17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular" dedi.

"Süper NATO’cular bugünlerde ne yapıyor acaba?"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Hasan Öztürk köşesine "Süper NATO’cular ne yapacak" başlıklı yazısını taşıdı. Ömer Lekesiz, Hatice Karahan, Abdullah Muradoğlu ve Kemal Öztürk de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sahte oyu önlemek için filigranlı oy pusulası gündemde

AK Parti, YSK’nın yapısını değiştiren tasarıyı çalışıyor. Sahte oyu önlemek için mührün kalkması, filigranlı oy pusulası ile barkodlu zarflar gündemde.

Erdoğan’dan 'hemşehri' talimatı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2019 seçimleri öncesinde nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlere özel önem verilmesini ve partililerin büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerine ulaşmasını istedi.

CHP’den NATO çarkı

NATO tatbikatında yaşanan skandala sert tepki gösteren CHP dün çark ederek, olayın tezgah olabileceğini iddia etti.

Terörün arkasında bu adam var

ABD’nin DEAŞ ve PKK ile ortaklığı Rakka’da DEAŞ’lılar’ın tahliyesi, yerlerine PKK’lıların yerleştirilmesi tiyatrosuyla deşifre oldu. Bölgedeki terörün arkasındaki güç olan ABD’nin Suriye, Irak ve Türkiye’deki terör saldırıları Brett McGurk tarafından organize ediliyor. McGurk, Türkiye’de bin üzerinde asker, polis ve sivilin ölümünden bizzat sorumlu tutulacak ve hem savaş suçlusu hem terör destekçisi olarak yargılanacak.

Zarrab davası Türkiye’ye kumpas

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Zarrab davasının tamamen siyasi olduğunu belirtti. Bozdağ, “Bu Türkiye’ye karşı yeni bir kumpas davasıdır. Sanıklar orada adeta rehin tutuluyor. Türkiye’nin aleyhinde iftiralara zorluyorlar” dedi. Bozdağ, davanın hedefinin Türkiye ekonomisi olduğunu söyledi.

Kahraman yeniden başkan

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, 26. Dönem 2. Devre için Meclis Başkanlığı görevine yeniden seçildi. 289 oyla 3. turda ikinci kez seçilen Kahraman, “26. yasama dönemi siyasi tarihimizde müstesna bir yere sahip olacaktır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahraman’ı tebrik ederek başarı diledi.

F-35’ler olmasa da olur

ABD, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı hava savunma sistemi S-400’ler sonrasında F-35 savaş uçakları üzerinden tehditler savuruyor.

Dört yıldızlı Soçi zirvesi

Suriye konusunun çözümü için Astana sürecini başlatan ve çatışmasızlığı büyük ölçüde sağlayan 3 ülke bu kez bu ülkenin geleceğini konuşacak. Soçi’de Erdoğan, Putin ve Ruhani’nin katılımıyla yapılacak zirve öncesi hazırlıklar kapsamında bugün komutanlar biraraya gelecek.

Bize mahrem FBI’ya serbest!

Türkiye aleyhine faaliyet gösteren terör örgütlerine desteğini esirgemeyen ABD, bu teröristlere karşı yürütülen soruşturmalarda bilgi vermeye yanaşmıyor. Apple, WhatsApp, Facebook ve Twitter gibi şirketler FBI’ya el altında bilgi verirken Türkiye’nin resmi başvurularını “kişisel veri” diye geri çeviriyor. En son Apple, Harun Biniş’in tabletinin çözülmesine yardımcı olmadı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.