Bu memleketeçivi çakmadılar

Başbakan Yıldırım, bu seçimin yapım ekibiyle yıkım ekibi arasında geçeceğini söyledi. Muhalefetin vaadlerini eleştiren Yıldırım, “Öyle vaadler veriyorlar ki şaşıyoruz. Bu vaadleri verenlerin geçmişinde tek bir eseri yok. Bu memlekete tek bir çivi çaktıkları yok. Ancak bunlar AK Parti’nin yaptığı işlere taş koymuşlardır” dedi.

Kaçak hoca çalıştırdı müfettişi tehdit etti

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin sahibi olduğu Tam Dershanesi’nde 10’dan fazla öğretmeni sigortasız çalıştırdığı ortaya çıktı. İnce, usulsüzlüğü polis nezaretinde tespit edebilen müfettişi “Burnundan fitil fitil getireceğim” diye tehdit etti.

Bunlar daha ilk adımlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATAK helikopteri, Hürkuş ve silahlı insansız hava araçlarını Türkiye’nin medar-ı iftiharı olarak nitelerken, “Bunlar bize yeterli mi? Değil tabii. Ama önemli olan ilk adım. Daha da ilerleteceğiz tabii. Milli teknoloji hamlesinde ilk adım bunlar. Bundan sonra ileri teknolojiye doğru gideceğiz” dedi.

AdilÖksüznerede

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’ya Öksüz çağrısı yaptı: Adil Öksüz’ün Almanya’da olup olmadığına, Almanya’da ise nerede olduğuna dair Alman hükümetinin araştırma ve açıklama yapması lazım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 bin 500 dijital yenilik projesini destekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir müjde daha vererek yaptığı açıklamada "Dijital dönüşüm ve atılım programlarımızla 2 bin 500 dijital yenilik projesini destekliyor, Türkiye'nin dijitalleşmesini hızlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gzt.com'un yayınını böyle duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam gzt.com ve Yeni Şafak canlı yayını partisinin Samsun'daki mitinginde duyurdu. Erdoğan, "Akşam ilginç bir canlı yayına katılacağım" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Bu süreçte YPG'liler Münbiç'ten çıkartılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk askerinin Münbiç bölgesinde devriye gezmeye başladığını belirterek, "Bu süreçte YPG'liler Münbiç'ten çıkartılacak" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım: Askerimiz Münbiç'te göreve başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün itibarıyla askerimiz Münbiç'te de göreve başladı. Oradan da bu terör unsurlarını temizlemek için çalışmaları Amerika ile yapıyorlar" dedi. Yıldırım, "Bize düşen Suriye'de, Irak'ta iç karışıklığı sona erdirmek ve acı çeken bu insanların yurtlarına salimen dönmelerini sağlamak" ifadelerini kullandı.

Bozdağ: İnce gözünü İstanbul'a koymuş diyorlar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Yozgat'ta gündemi değerlendirdi. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'nin siyasi geleceğine dair değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, "Duyumlar geliyor. Hemen genel başkanlığa oynamayacak. Gözünü İstanbul'a koymuş diyorlar, hedefi Cumhurbaşkanlığı değil belediye başkanlığı için yatırım yapıyor diyorlar' diye konuştu.

Bozdağ'dan Almanya'ya Adil Öksüz çağrısı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Adil Öksüz'ün Almanya'da olup olmadığına, Almanya'da ise nerede olduğuna dair Alman hükümetinin araştırma ve açıklama yapması lazım" dedi.

Soylu, Demirtaş'ın Edirne'deki sözlerini ilk kez açıkladı

İçişleri Bakanı Soylu, HDP'nin tutulu cumhurbaşkanı adayı Demirtaş'ın Kocaeli'den Edirne'ye helikopterle geldiği gün yaşananları ilk kez anlatarak, "Helikopterden inince etrafta kimseyi görmüyor ve yanındakilere 'Kimse gelmedi mi?' diye soruyor. Bunlar gerçeklikten bu kadar uzak, plazada yetiştirilmiş siyasetçiler" dedi. Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu iddialarına da değinen Bakan Soylu, "Yakın bir zaman öncesine kadar Almanya'daydı" şeklinde konuştu.

'Bol keseden atıyorlar'

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Yenikapı mitinginde yaptığı konuşmada "İstanbul 'evet' dediyse Türkiye 'evet' demiştir" dedi. Başbakan Yıldırım, muhafeletin vaatleri için "Çıkmışlar meydanlarda bol keseden atıyorlar, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" dedi.

Yenikapı'da Tansu Çiller sürprizi

Eski Başbakan Tansu Çiller, Yenikapı Miting Alanı'na girişte yaptığı açıklamada, '15 Temmuz destanı bütün dünyada şaşkınlık yaratmıştır. Bugün milli bir şuurla buradayım' dedi.

'Demirel ülkemize katkılarıyla saygıyla yad edilecektir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet ve siyaset adamı olarak siyasi tarihte derin izler bırakan Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, Türkiye'ye katkılarıyla her zaman saygıyla yad edileceğini bildirdi.

Bakan Soylu: Suruç’taki olayın sebebi Muharrem İnce’dir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Burada açık ve net söylüyorum. Şanlıurfa'daki, Suruç'taki olayın sebebi ve müsebbibi Muharrem İnce'dir. Çok nettir. Bunlara bu şımarıklığı veren, bunları siyasetin özünden ayırıp şiddete doğru yönelten anlayışın kendisi Muharrem İnce'dir." dedi.

Erdoğan ile Macron 'Suriye'yi görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Suriye, terörle mücadele ve mülteciler ele alındı, bölgesel sorunlarla ilgili iş birliğinin önemine işaret edildi.

Bozdağ'dan Kılıçdaoğlu'nun iddiasına cevap: Millete yalan söylüyorlar

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kandil operasyonu açıklamasına ilişkin ise, "Milletimizin hafızasıyla alay ediyor demektir çünkü Türk milletinin gözü önünde bu operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Geçmişte de yapıldı. Millet de Sayın Kılıçdaroğlu'nun yalan söylediğini gayet iyi biliyor" dedi. CHP Grup Başkanvekili Özel'in miting sırasında ezanların geç okunduğu iddiasına ilişkin ise, "Bu bir iddia değil, çok net şekilde yalan. Ezanların Türkiye'de vaktinin dışında okunması di...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev'le bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'le telefonla görüştü. İki lider, Türkiye-Özbekistan ilişkilerini daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını teyit etti.

CHP'li Özgür Özel'den Erdoğan'a çirkin iftira

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Uğur Dündar'ın programında ezan şovu yaparken büyük bir skandala imza attı. Siyasi tarihte görülmemiş bir yalana başvuran Özel, 'Millet ittifakı ezanı beklerken Cumhur ittifakı adayları ezanı bekletiyor' dedi.

'Konu çok yönlü araştırılıyor'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğin ölümünün çok yönlü araştırıldığını belirterek, "Hayvana şiddet suçtur ve cezasız kalmayacaktır" dedi. MHP lideri Bahçeli de, "Be hey canavarlar, gücünüz bu masum hayvana mı yetti? Katiller nasıl bir ruh haline sahipti? İnsanlığın utanç vesikası olan canilere söylenecek ne bir söz, dehşet verici fiillerini örtecek ne de bir kılıf vardır" ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise, "Bu vahşil...

Birkaç güne müjdemiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik’in Afrin ile Cerablus’ta teröristlere karşı büyük mücadele verdiğini, Kandil’in de bombalandığını hatırlatarak “Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz olacak inşallah. Rabb’im Mehmetçiğimize güç kuvvet versin” diye konuştu.

Tesadüfi bir olay değil

Başbakan Yıldırım, ağabeyini kaybeden AK Partili Yıldız’a taziye ziyaretinde bulundu. Olayın bütün boyutlarıyla araştırılacağını belirten Yıldırım, “Tesadüfen gelişen bir olay olduğu izlenimi vermiyor. Ölenlerden bazılarının geçmişte KCK/PKK sicilleri mevcut” dedi. Yıldırım vatandaşlardan tahriklere kapılmamasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haliç'te Bilim Merkezi kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Haliç'te Bilim Merkezi kuruyoruz. İnsan ve medeniyet odaklı Bilim Merkezimiz yılda 2 milyon ziyaretçi alacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin 3 yıl süreceğini, 8 bin metrekarelik alanda ve 100 milyon lira bütçeyle hayata geçirileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Al Sani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim, Filistin halkı için koruma talep eden kararın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu vurguladı.

Bozdağ'dan Suruç yorumu: Hesap verecekler

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Suruç'ta dün yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada suçluların mutlaka hesap vereceğinin altını çizerek, "Sorumluların tez zamanda yakalanacaklarına, yargıya teslim edileceklerine yürekten inanıyorum. Onların arkasında PKK terör örgütünün bulunduğu ve bunların da PKK terör örgütünün maşası olduğu çok net" ifadesini kullandı.

Erdoğan'dan Suruç yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Suruç'ta 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın nasıl gerçekleştiğini de anlatan Erdoğan, "Esnaf ziyareti yapılırken 'siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz. Buraya nasıl gelirsiniz" diyerek bu aileye böyle bir saldırı gerçekleşti. Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var" dedi.

Başbakan: Terörle taarruz esaslı mücadele ediyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazının ardından Refahiye Meydanı'nda kendisiyle bayramlaşmayı bekleyen vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, "Terörle savunma değil taarruz esaslı yaptığımız amansız mücadele sonucu topraklarımızda çok şükür terörün beli kırıldı, direnci yok edildi. Acemoğlu’nda 3 tane terörist güvenlik güçlerimiz tarafından SİHA’larla tespit edildi." dedi.

Bahçeli'den Suruç uyarısı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Suruç'ta yaşanan PKK saldırısı ile ilgili üzüntülerini dile getirerek, "Soğuk kanlı davranmak, sabrı elden bırakmamak gerekir" dedi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutukluların Cumhurbaşkanı adayı olmamasına ilişkin açıklamalarıyla ilgili, “Selahattin Demirtaş’tan başka aday mı yoktu?

Erdoğan: Bedelli askerlik gündemimizde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili "İnşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız. Yani gündemimizde var." dedi.

SP’ye atılan oylar CHP’ye gidecek

Millet İttifakı içinde yer alan Saadet Partisi’nin alacağı oylar, ittifakta olması nedeniyle CHP’ye verilmiş olacak. Eski SP Genel Sekreteri Suat Pamukçu, “Vebalden korkanlara son uyarı olsun” diyerek, SP’ye oy verecekleri uyardı: CHP, Türkiye genelinde vekil sayısını SP sayesinde 10’dan fazla artıracak.

Bedelliye kalıcıçözüm geliyor

Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik bekleyen yüzbinlere müjde verdi: Yeni hükümet bu konuyu öncelikli olarak ele alacak. Tarafların görüşleri alınmak suretiyle kalıcı bir düzenlemeye gidilecek.

90'lara dönüş cephesi

CHP, İyi Parti, SP ve HDP’nin kurduğu cephe, Türkiye’nin terör ve kaos dönemi olarak hafızalara kazınan 1990’lı yıllardaki ittifakları hatırlatıyor. O dönem PKK’nın desteklediği HEP, SHP çatısı altında meclise taşınırken, bugün CHP’nin başını çektiği ittifak, HDP’ye alan açıyor. İttifakın seçim vaadi de “yıkmak”tan ibaret.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.