Uludağ Üniversitesi dünya tıp literatürüne girdi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapan doktorlar geliştirdikleri "Skorlama Yöntemi" ile dünya tıp literatürüne girmeyi başardı.

Liselere yerleştirmede detaylar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığınca, liselere geçişte uygulanacak yeni sistem kapsamındaki mahalli yerleştirmede kayıt önceliği kriterleri; tercih sırası, öğrencinin evine ve eğitim gördüğü ortaokula yakınlık olarak belirlendi.

TEOG yerine gelen sistemin tüm detayları

TEOG'un yerine gelen sistem bu sene uygulanmaya başlayacak. TEOG yerine gelen sistemde, veliler ve öğrencilerin merak ettiği soruların yanıtlarını sizler için derledik. Haberimizde TEOG'un yerine gelen sistemde sınava kimler girecek, sınavda kaç soru sorulacak, sınava girmeyen öğrenciler hangi okullara gidecek gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Müzik onlarınsesi olacak

'Müzik Benim Sesim' projesiyle 40 işitme engelli çocuk ritim eğitiminin yanı sıra motor kas gelişimlerini destekleyen dans eğitimleri alacak. Erken dönemde müzik eğitimine başlayan çocuklar farklı sesleri duyabilme yeteneği kazanacak. Bu da dil gelişimini pozitif etkileyecek.

15 tatil ne zaman, okullar ne zaman kapanıyor?

Tatil yapacakları günü iple çeken öğrenciler 15 tatil ile birlikte dinlenme ve kendilerine daha fazla zaman ayırma fırsatı bulacak. Öğrencilerin uzun süredir merak ettiği konulardan birisi de 15 tatil ne zaman sorusu. Peki, Okullar ne zaman kapanıyor? Yılbaşı tatili hangi güne denk geliyor? 15 tatil ne zaman başlayacak?

AÖF'de dijital imza dönemi başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bürolarında kağıt israfını önlemek için öğrencilere dijital imza kolaylığı sağlandı.

e-Okul girişi yazılı ve sözlü sonuçları nasıl öğrenilir

Milyonlarca öğrenci 15 tatile az bir zaman kanal ikinci yazılı sınavlarını olmaya başladı. Bu dönemi iyi notlarla tamamlamak isteyenler e-okul sınav sonuçları ekranında ikinci yazılı sınav sonuçları ve sözlü sonuçlarını merak ediyor. İşte güncel yazılı, sınav, sözlü ve devamsızlık bilgilerinin edinilebileceği e-Okul sistemine giriş...

Öğrenciler haberi alır almaz oraya koştu

Gaziantep'te Şahinbey ilçesinde ikamet eden öğrencilere verilecek olan 200 TL'lik destek nedeniyle öğrenciler belediye bahçesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başvurunun 10 binin üzerinde olduğunu belirtti.

2017 Yerli Malı Haftası ne zaman?

Yerli Malı haftası, her yıl okullarda kutlanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Yabancı ülkelerin ürünlerini kullanmak yerine, Türkiye'de üretilen ürünler ile bilinç sağlamak isteyen Yerli Malı Haftası, 1946 yılından bu yana kutlanmaktadır. Yerli Malı Haftası, öğretmenler ve öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Peki 2017 Yerli Malı Haftası ne zaman? Yerli Malı Haftası nedir? Yerli Malı Haftası neden kutlanır? İşte tüm detaylar...

Metrobüse binenler şaşkın bakışlarla izledi

Türkiye’deki köy okullarında okuyan öğrencilerin kışlık ihtiyacının karşılanması için bir platform kuran gönüllü üniversiteli öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla metrobüste 3 saat boyunca yolculuk yaparak örgü ördü. Şaşkın bakışlarla izlenen gençler, vatandaşlardan alkış aldı.

Türk profesör MIT’te bölüm başkanı oldu

Türk profesör Asuman Özdağlar, ABD’nin prestijli eğitim kuruluşlarından Massachusetts Institute of Technology’de Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Başkanlığı’na getirildi.

ÖSYM Başkanı Özer soruları kimin hazırladığını açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Mahmut Özer, TYT puan hesaplamasında her testin soru sayısı ile orantılı ağırlığı olacağını söyledi. Özer, “İkinci oturum için örnek soru yok. LYS’den farklı olmayacak” dedi. Sınav süresi, YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gibi merak edilen soruları yanıtlayan Özer, sınavlarda soruları kimin hazırladığını da açıkladı.

87 ilahiyat fakültesinden 'Kudüs' bildirisi

Türkiye'deki 87 ilahiyat fakültesinin dekanı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepki göstermek amacıyla "Kudüs bildirisi" yayınladı.

AÖF'de tüm sorular anında yanıt buluyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemindeki öğrenciler, telefon hattı, etkileşim merkezi, AÖF büroları ve web sayfasından tüm sorularına yanıt buluyor.

Ek öğretmen ataması sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin öğretmen ataması sonrasında herhangi bir nedenle boş kalan kadrolara 534 öğretmen ataması yapıldı. Bakanlığın internet sitesi üzerinden sonuçlara ulaşılabilecek.

Gençlere İslam ülkelerindestaj imkanı

İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) üye ülkelerin gençlerine yönelik, Uluslararası Staj Programı başlatıldı. Kısa adı “OIC Intern” olan program kapsamında teşkilata üye ülkelerdeki öğrenciler, Avrupa Birliği içerisinde uygulanan değişim programlarında olduğu gibi, İslam ülkelerinde staj imkanı bulacak.

'Çocuklarımızı bu sisteme en iyi şekilde hazırlamalıyız'

Van'ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, nitelikli okullara daha çok öğrenci göndermek için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Yeni eğitim öğretim döneminde TEOG'un kaldırıldığını hatırlatan Doğramacı, "Yeni sistemde ne kadar öğrencimizi nitelikli okullara gönderebilirsek, başarı çıtamız o kadar yüksek olacaktır" ifadesini kullandı.

Ardahan’da okullar tatil edildi

Ardahan’da etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valilik'ten yapılan açıklamada yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm tedbirlerin alındığı vurgulandı.

MEB'den özel okullara 'Kur'an-ı Kerim' öğretim programı

Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulların talepleri doğrultusunda, okul öncesi ve ilkokul 1,2,3 ve 4'ncü sınıflara yönelik belirlediği 'Özel Öğretim Kurumları Kur'an-ı Kerim Öğretim Programı' hazırladı. Kur'an-ı Kerim, çocukların seviyelerine göre kur sistemi şeklinde öğretilecek.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan imam hatip açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Ülkenin her tarafı imam hatiplerle doldu' söylemi kesinlikle doğru bir tabir değildir. İmam hatiplerimizdeki öğrenci sayımızın oranı yüzde 12, meslek liselerine giden öğrenci sayımızın oranı yüzde 43, imam hatipler doldu denir mi? Biz vatandaşımız ne diyorsa onu yapıyoruz" dedi.

'Kızların okullaşma oranını artırmak istiyoruz'

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, yükseköğretimde okuyan kızların oranının yüzde 38'den 44'e yükseldiğini belirterek, "Kızlarımızın okullaşma oranın daha da arttırılmasını hedefliyoruz." dedi.

Çaykara'da okullar bugün tatil

Trabzon'un Çaykara ilçesinde eğitim öğretime bugün ara verildi.

Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığınca, Öğretmen Strateji Belgesi'nde yer alan Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri'nin güncelleme çalışmaları tamamlandı.

Pervari'de eğitime kar engeli

Siirt'in Pervari ilçesinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bugün ara verildi.

7 ilde okullar tatil

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 ilden bazılarının genelinde, bir bölümünde de sadece taşımalı sistemde eğitime ara verildi. Peki 7 Kasım Perşembe günü okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil olacak? İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller.

Kars'ta yarın okullar tatil

Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Kamu Personel Seçme Sınavı 2017/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. İşte 2017 KPSS tercih sonuçları...

AÖL sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak

AÖL sınav giriş yerleri için bekleyişte olan öğrenciler, yaklaşan sınav öncesinde sınav giriş belgesinin ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. Resmi internet sitesi üzerinden erişime açılacak. AÖL sınavlarının giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL ile ilgili bütün detaylar haberimizde.

Düzce'de eğitime kar engeli

Düzce'nin Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Suriyeli öğrenciler için '19 milyon avroluk' anlaşma

Milli Eğitim Bakanlığı ile Alman Kalkınma Bankası arasında Suriyeli öğrencilerin mesleki eğitimlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 19 milyon avroluk proje desteği için protokol imzalandı.

AÖF sınavı sonuçları açıklandı

Anadolu Üniversite Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı. 25-26 Kasım tarihlerinde düzenlenen AÖF sınavı sonuçları https://www.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden sorgulanıyor. AÖF sınav sonuçlarını sorgulama ekranı haberimizin detayında...

Yeni bir vakıf üniversitesi kuruluyor

Ankara'da Sevgi Vakfı tarafından Lokman Hekim Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.