5 milyonlirayı iç ettiler

BDDK’nın 'Bankanın işletme ve yönetim giderlerini azaltın' talimatına aldırış etmeyen Bank Asya'nın eski üst düzey 5 yöneticisi hakkında iddianame düzenlendi.

FETÖ’cülerediplomatik kıskaç

Türkiye, FETÖ’nün peşini sınır ötesinde de bırakmıyor. Terör örgütünün yurt dışına kaçan militanları Türk makamları tarafından adım adım takip ediliyor. Örgüt üyelerinin yakalanması iade edilmesi ve teröristlerin bulundukları ülkelere yönelik tehdit oluşturmasına karşı bilgilendirmeler yapılıyor.

O darbeci dehattan çıktı!

TEM Daire Başkanı Turgut Aslan’ı başından vuran darbeci Erkan Öktem’in “operasyonal hat” kullandığı ortaya çıktı. Mahkemede masum olduğunu savunan Öktem, FETÖ’nün jandarmadaki imamlarıyla operasyonel hattan irtibatı tespit edildi.

FETÖ'cü pilot Kerime'nin iftira tuzağı

Darbeci askerlerin helikopterle naklini sağlayan eski üsteğmen Kerime Yıldırım ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı. Yıldırım, “Darbeyi sonradan öğrendim, geri dönüş yapamadım. Ben bunu sürüklenme olarak tanımlıyorum” demişti. Pilot teğmen olarak eğitimini tamamladığı dönemde tek kadın pilot olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Yıldırım'ın diğer kadın adayları "ahlak dışı, cinsellik içerikli" iftiralar atarak ekarte ettiği ortaya çıktı.

Hainlere AİHM dersi!

AİHM, FETÖ tutuklusu Yusuf Küçükçopur’un, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek yaptığı tedbiren tahliye talebini kabul etmedi. Böylece mahkemenin 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar şikayetleri yerinde görmeyerek tedbiren tahliye talebini reddettiği FETÖ tutuklusu sayısı 23’e yükseldi.

FETÖ’cülerin düğümünüçözen itiraf

15 Temmuz darbe girişiminde lojistik faaliyetler için kullanılan Tuzla Piyade Okulu’ndaki örgüt yapılanması deşifre oldu. Polis, FETÖ itirafçısı T.D.’nin verdiği bilgilerden yola çıkarak 55 mahrem imama ulaştı. 10 üst düzey imam üç ara operasyonla yakalanırken, imamların emrinde çalışan aktif görevdeki 78 subay tespit edildi.

Abiler kendicebindenaramazdı

FETÖ’nün TSK’daki haberleşme sistemi olan ankesörlü telefonlar üzerinden mahrem imamla irtibat kurduğu belirlenen Jandarma Yarbay Mahmut A. itirafçı oldu. Hakkında dava açılan A., mahrem imamların hiçbir zaman cep telefonlarından aramadığını, yalnızca sabit hatlardan aradıklarını anlattı.

Cezası kesildi

15 Temmuz hain darbe girişiminde Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki faaliyetleri ile dönemin Akademi Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun kaçırılarak cezaevine konulmasına ilişkin davada yargılanan eski pilot üsteğmen Kerime Yıldırım müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Hususi kurye

Ankara’da saklandığı evde sahte kimlikle yakalanan, İzmir’deki ‘askeri casuslukta kumpas’ davasının sanıklarından FETÖ mahrem imamı Hakan Kılınç’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki askeri bilgi ve belgelerin örgüt elebaşı Fetullah Gülen’e iletilmesinde aracı olduğu belirtildi.

Ankesör yetmemiş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün TSK'daki kripto yapılanmasını deşifre eden ankesörlü telefon soruşturmasının yanısıra operasyonel cep telefonu hatlarından mahrem imamlarla irtibat sağlayan askerlerin tespiti için geniş çaplı soruşturma yürütüyor.

Tuzla Piyade Okulu'nda FETÖ soruşturması: 10 gözaltı

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda düzenlenen FETÖ operasyonunda kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'cü 11 askere 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet istemi

FETÖ'nün darbe teşebbüsünde Kıbrıs'taki eylemlere ilişkin 11 asker hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Harp Akademileri'ndeki darbe faaliyetleri davasında karar

Harp Akademileri'ndeki darbe faaliyetlerine ilişkin davada, 35 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 67 sanık da müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Askeri belgeleri FETÖ elebaşı Gülen'e yollamış

Ankara'da saklandığı evde yakalanan, İzmir'deki "askeri casuslukta kumpas" davasının sanıklarından FETÖ mahrem imamı Hakan Kılınç'ın TSK'ya ait bazı bilgi ve belgelerin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e ulaştırılmasına aracılık ettiği ortaya çıktı. Kılınç'a isnat edilen suçlamalara ilişkin hazırlanan iddianamede, "TSK içerisindeki FETÖ mensuplarının görev yaptığı birlik içerisinde konumu itibarıyla elde ettiği askeri bilgi, belge ve dokümanları gerek dijital gerekse fiziki olarak temin ettikten son...

Deşifre olmamak için 'Fettoş' demiş

FETÖ’den tutuklanan İyi Parti İletişim Sorumlusu Kerim Çoraklık'ın 15 Temmuz sonrası deşifre olmamak için FETÖ elebaşına “Fettoş” dediği ortaya çıktı. Tutuklu yargılanan Çoraklık FETÖ üyeliği ve zincirleme terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanacak.

Abinin eşi de mahrem

Karlov suikastının tetikçisi Mevlüt Mert Altıntaş’a talimatı ileten örgüt abisi Şahin Söğüt’ün eşi Ayşe Söğüt’ün de emniyet mahrem yapılanmada görev aldığı ortaya çıktı.

30 bin başvurusonuçlandı

15 Temmuz darbesi sonrası kamudan ihraç edilenlerle kapatılan kuruluşların itirazlarını değerlendiren OHAL Komisyonu'na 118 bin 660 başvuru geldi. Çalışmalarını titizlikle sürdüren ve hızla karara bağlayan komisyon, 30 bin başvuruyu sonuçlandırdı.

Firari FETÖ sorumlusu saklandığı evde yakalandı

İzmir'de görülen askeri casusluk soruşturmasının sanıklarından, firari FETÖ sorumlusu Hakan Kılınç, Yenimahalle'de saklandığı evde yakalandı. ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen Kılınç'ın üzerinden sahte kimlik çıktı.

FETÖ 3 kardeşi de F-16 pilotu yapmış

İhanet girişimi sırasında tutuklanan FETÖ üyesi yüzbaşının, NATO bünyesindeki Tiger filoda görevli ikiz kardeşleri de “mahrem soruşturma” kapsamında tutuklandı. Mahrem soruşturmasında ortaya çıkan ikizlerin 15 Temmuz'dan sonra da kritik görevlerde yer aldığı tespit edildi.

Ankesör ağıgenişliyor

Ankesör soruşturmasında itirafçı olan Astsubay Y.D hem ankesörlü telefonun işleyişini hem de kendisi gibi FETÖ’cü olan 3 muvazzaf devre arkadaşı subayı deşifre etti.

15 Temmuz'da 2. darbe bildirisi FOX TV’de mi okutulacaktı?

15 Temmuz’da Akıncı'da darbe girişimini yöneten Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık’ın, darbe girişimi sırasında FOX TV Ankara Bürosu’nu aradığı ortaya çıktı. Harmancık'ın bu aramasının başarısız olan birinci bildirinin ardından ikincisini FOX TV'de okutmak istediği belirtildi.

FETÖ fırsat kolluyor

Emniyet’in FETÖ raporunda, eli kanlı örgütün içeride saldırı senaryosunu gerçekleştirmeye yeter miktarda imkan bulundurduğuna dikkat çekilirken, potansiyelini harekete geçirmek için uygun fırsatlar kolladığı ve her yolu kullanarak saldırmayı deneyeceği belirtildi. Emniyet’e göre FETÖ 2 senaryo üzerinde çalışıyor.

112 adrese FETÖ operasyonu: 33 gözaltı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik İstanbul'da 39 ilçe ve 14 ilde, 112 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda örgütün kriptolu haberleşme aracını kullandıkları tespit edilen ve konuşma içerikleri çözümlenen 33 şahıs gözaltına alındı.

Suikastta10’uncututuklama

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı soruşturması kapsamında, saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ içindeki "abisi" olan eski BTK çalışanı Şahin Söğüt'ün eşi de tutuklandı.

FETÖ'den aranan eski emniyet müdürü yakalandı

Hakkında yakalama kararı bulunan eski emniyet müdürü Atilla Eser, Ankara'da bir alışveriş merkezinde üzerindeki sahte kimlikle beraber yakalandı. Eser'in otomobilinde arama yapan ekipler örgütsel gizli haberleşme programına giriş yöntemi olduğu değerlendirilen el yazısıyla yazılmış 11 maddelik doküman ele geçirdi.

'ByLock'u itiraf etmeyin' baskısı

İzmir'de, FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan ve 6 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edilen sanık, ByLock kullandığını kabul eden örgüt mensuplarına cezaevinde baskı yapıldığını söyledi. Tutuklu sanık M.Ö ifadesinde "ByLock kullandığını itiraf edenler cezaevinde kalmaya devam edecek. ByLock kullandığını kabul etmeyenler cezaevinden çıkacak. FETÖ geri gelecek, itirafçı olanlar kabul edilmeyecek" diye baskı yapıldığını söyledi.

Füze mühendisiFETÖ’cü çıktı!

Türkiye'nin milli imkanlarla ürettiği güdümlü füzelerin yazılımında 'lider mühendis' pozisyonunda görev yapan Şemsettin E.'nin FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı. E., kendisinden sorumlu mahrem imamın, örgüt toplantılarında görev aldığı projeleri sorduğunu anlattı.

Burkina Faso Büyükelçisi: FETÖetkisiazaldı

Türkiye'nin Vagadugu Büyükelçisi Ahmet Asım Arar, Burkina Faso'nun FETÖ tehlikesinin farkında olduğunu belirterek, ülkedeki FETÖ okullarının yakın zamanda Maarif Vakfı'na devrinin gerçekleşeceğini söyledi.

Darbe öncesiTSK PR’ı

FETÖ, yıllardır planladığı darbenin halk tarafından desteklenmesi için TSK’nın itibarını artıracak çalışmalar yapmış. Bunlardan biri de Soma’daki maden faciasının ardından başlatılan yardım kampanyası. Yardımın denizci subaylarca yapıldığı öne çıkarılarak Deniz Kuvvetlerinin halk nazarındaki itibarının yükselmesi hedeflenmiş.

FETÖ istihbaratı çalışıyor!

FETÖ’yü 15 Temmuz öncesi deşifre eden ve önceki gün TSK’da 1 yıllık albayken emekli edilen gizli tanık ‘Abdullah’ FETÖ’cü firari albay Ahmet Erdoğan tarafından yurtdışından arandı. Erdoğan, gizli tanık Abdullah’ı arayarak henüz resmi bildirimi bile yapılmamış olan emeklilik haberini verdi. Erdoğan, Abdullah’ı “Allah daha da belanı verecek” diye tehdit etti.

Havacılara şafak baskını

TSK içine sızmış FETÖ'cülerin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ankesörlü telefon soruşturması derinleşiyor.

FETÖ’nünEvangelistleri

Akıncı Üssü Davası’na giren bir ifade FETÖ ile Evangelism tarikatı arasındaki bağı ortaya koydu. FETÖ’cü Gökhan Erbağ, Gülen’i ziyareti sırasında Sezai Şablak’ın Evangelistlerle irtibatlı olduğunu öğrendiğini anlattı. Erbağ, “Örgütün nasıl TSK’da bir mahrem yapılanması var ise Hristiyanlığın güçlü bir kolu olan Evangelizm içerisine de bir mahrem yapılanma ile sızmaya çalıştığını düşünmekteyim” dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.