Mağdur askerlertahliye edilsin

Kars Sarıkamış’ta FETÖ’cülerin darbe girişimine karşı çıkarak, emrindeki askerleri kışlada tutan Üsteğmen Serdar Gürdamur darbe davasından tutuklu bulunuyor. Tek suçu kışla önüne çıkmak olarak gösterilen Gürdamur, hain darbecilerle aynı cezaya çaptırılmak isteniyor.

FETÖ'de çözülme devam ediyor: Bir subay daha itirafçı oldu

FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında görevli bir subay, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelinin etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediği öğrenildi.

Burak Akın'ın ardından 2 FETÖ'cü asker daha teslim oldu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduklarını itiraf ederek görev yaptıkları Samsun ve Kayseri'de teslim olan 2 askeri personel, soruşturmanın yürütüldüğü Erzincan'a getirildi.

Zeytin dalı FETÖ'ye dokundu!

Firari FETÖ üyeleri, sosyal medya hesaplarından, sınır güvenliğini güvenceye almak ve olası bir terör koridorunu önlemek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirdi. Bazı firari FETÖ'cüler de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa programında tekbir getirilmesine "Gaza gelen destekçileri, coşku içinde Allahuekber sloganı attı" diyerek küstahlaştı.

FETÖ’cüler mason locasında cirit atıyor

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası’na bağlı Erdem Locası’nın eski Üstad-ı Muhteremi Özhan Kızıltan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ tehlikesine dikkat çektiği için locadan ihraç edildi.

FETÖ'cü amir itiraf etti: Kırmızı-yeşil kalem detayı

FETÖ'cü eski emniyet amiri E.Ü, örgütün polislik sınavı mülakatlarında yaptığı hileleri itiraf etti. E.Ü., "Kırmızı kalem kaldırıldığı zaman öğrenci adayının başarısız olmasına yönelik zor sorular, yeşil kalem kaldırıldığında öğrenci adayının başarılı olmasına yönelik kolay sorular sorulurdu" dedi.

FETÖ’yeaçıkçasahip çıktılar

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) FETÖ ve darbe girişiminden yargılanan Mehmet Altan ile Şahin Alpay hakkında verdiği “ihlal” kararının gerekçesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Algı profesörü hala görevde

MİT TIR’larının algı operasyonunda başrol oynayan Prof. Dr. Aykut Kibritçioğlu’nun Türk Alman Üniversitesi’nde dekanlık görevine devam ettiği ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Halil Akkanat tarafından 15 Temmuz sonrası göreve getirilen Kibritçioğlu’nun üniversitede FETÖ’cü yapılanmaya müsamaha görterdiği iddia ediliyor. Kibritçioğlu, yazılarında Türkiye’nin Suriye’deki muhaliflere silah sattığı iddiasını işliyordu.

Kumpas belgeleriniSaygılı mı uçurdu?

ABD’ye kaçırılan 17-25 Aralık kumpas belgeleri ile ilgili sorgulanan dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’ya, operasyondan 1 yıl önce ABD’de kaybettiğini iddia ettiği dizüstü bilgisayarı soruldu. Bilgisayarın sırrı çözüldüğü takdirde, ABD’nin 17 Aralık’taki rolünün somut olarak deşifre olacağı belirtiliyor.

Emekli albay FETÖ'den gözaltına alındı

Muğla'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı görevi yaptıktan sonra Bursa İl Jandarma Komutanlığına atanan ve buradan emekli olan albay gözaltına alındı.

FETÖ'nün TRT'yi işgal girişimi davasında karar

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasının işgaline ilişkin 57'si tutuklu 93 sanığın yargılandığı davada, 23 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 35 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Mehmet Altan'ın tahliye talebi reddedildi

26 Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Altan'ın tahliye talebini reddetti. Mahkeme, "AYM'nin kanıtları değerlendirme yetkisi yok" dedi.

FETÖ'den hakim ve savcı çifte gözaltı kararı

FETÖ'nün darbe teşebbüsünden bir gün sonra haklarında yakalama kararı çıkarılan,"gaybubet evleri"ne yönelik operasyon kapsamında hakim ve savcı çift gözaltına alındı.

FETÖ sanıkları hakkında 9 yıla kadar hapis cezası

Adana'da FETÖ yapılanması kapsamında, haklarında terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan 10 sanıktan 5'i 7 yıl 6 aydan 9 yıla kadar değişen hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep'te ByLock operasyonu: 4 tutuklama

Gaziantep'te, FETÖ'nün finans yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında, örgütün haberleşme programı 'ByLock' kullandıkları tespit edilen 4 kişi tutuklandı.

Samsun'da FETÖ operasyonu: 18 gözaltı

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 18 zanlı gözaltına alındı.

FETÖ elebaşı Gülen, itirafçıları 'kafir' ilan etti

Son dönemde bazı rütbeli asker ve polislerin FETÖ üyesi olduklarını itiraf etmesiyle birlikte örgütteki bazı önemli isimler deşifre edilmişti. Bununla birlikte paniğe kapılan FETÖ elebaşı Gülen, örgüt üyelerinin isimlerini veren ve itirafçı olan kişileri kafir ilan etti.

Bu bağışlarneyin nesi?

FETÖ elebaşının onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 107 şüpheli hakkında fezleke hazırlandı. ABD’de bir medya kuruluşuna bağışta bulunulduğuna dikkat çekilen fezlekede, bu durumun ABD’de FETÖ lehine çıkan haberlerle ilişkili olduğu yorumu yapıldı.

Oyuna gelmedikdevlete küsmedik

FETÖ ile irtibatlarının olmadığı ortaya çıkan 11 bin “Mor Beyin” yazılımı mağdurundan biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım İşçisi Fatih Yürük, 2,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye oldu. Yürük, “Bu işi bizi devletimize düşman etmek için yaptılar. FETÖ’nün oyununa gelmedik, devletimize küsmedik” dedi.

Amasya'da FETÖ operasyonu: 6 gözaltı

Amasya'da aralarında meslekten ihraç edilen ve açığa alınan öğretmenlerin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ'da FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Tekirdağ'da FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütle irtibatlı oldukları gerekçesiyle 3 kişi gözaltına alındı.

Örgüt elebaşı FETÖ'cülere kıyametin tarihini vermiş!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu davada tutuksuz sanık eski Teğmen A.O' ifadesinde, "Bir gün Yavuz Aydın (FETÖ'nün sözde sorumlularından) bana, örgüt elebaşı Gülen'in 2186 yılında kıyametin kopacağını söylediğini dile getirdi" dedi.

GATA’dayönerge oyunu

FETÖ'nün GATA'da kadrolaşmayı sağlamak için doçent ve profesör adaylarının puanlarının değerlendirildiği yönergeyi değiştirdiği ortaya çıktı. Yönergeyi usule aykırı değiştiren darbeci eski Korgeneral Metil İyidil.

FETÖ’cülere rüşvetle tahliye

Bursa’daki FETÖ dava ve soruşturmalarında yaşanan tahliyelerde rüşvet verildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmada bir katip tanık sıfatıyla ifade verdi. Katip Fahrettin Örnek, tahliyeler için bağlı bulundukları büroda özel çaba sarf edildiğini belirterek, tahliye olan bazı işadamlarının bürolarına baklavayla geldiklerini anlattı.

ByLock kullandığı gerekçesiyle tutuklanan 33 polis tahliye edildi

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandıkları iddia edilen 87'si tutuklu 144 polisin yargılandığı davada, mahkeme, analizi yapılan kayıtlar ışığında 33 sanığın tahliyesine karar verdi.

Kilis'teki FETÖ davasında 18 kişiye hapis cezası

Kilis'teki FETÖ davasında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" iddiasıyla yargılanan 24 eski kamu çalışanından 18'i, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

KPSS sorularını sızdıran 4 FETÖ üyesine hapis cezası

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ'nün 2010 yılındaki KPSS sorularının sızdırdığı gerekçesiyle 4 sanık hakkında, "FETÖ üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırdı.

Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 yüzbaşı daha tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu itiraf eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 yüzbaşı daha tutuklandı.

'Kullanmadım' dedi, 217 bin kez girmiş

Kars'ta, FETÖ üyesi ve ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapse mahkum edilen eski polis Ahmet Gazi yargılama aşamasında "kullanmadım" dediği 'ByLock'a 216 bin 953 kez erişim sağladığı tespit edildi.

'Kullanmadım' dedi ama 217 kez girmiş

Kars'ta, FETÖ/PDY üyesi ve ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapse mahkum edilen eski polis memuru Ahmet Gazi'nin yargılama aşamasında "kullanmadığım" dediği "ByLock" programına 216 bin 953 kez erişim sağladığı belirlendi.

FETÖ'cüler PKK ile yakınlaşmak için Kışanak ile görüşmüş

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne bağlı fakültelerin dekanlarının 24 Mart 2015 tarihinde Pensilvanya’da bulunan terörist ele başı Fethullah Gülen’in talimatlarıyla PKK ile yakınlaşmak için Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile görüştükleri iddia edildi. Bu görüşmenin ise Ekrem Dumanlı ile Kışanak'ın gizli görüşmesinden günler önce yapılması dikkatleri çekti.

FETÖ’ye İmralı raporu hazırlamış

Bursa’da itirafçı olup serbest kalan FETÖ’cü işadamları Feridun Kahraman, Emin Akça, Hilmi Gülcemal ve Şakir Umutkan hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. 17-25 Aralık’tan sonra da örgütle bağlarını kesmeyen Umutkan, ‘izleme komitesi’ bünyesinde Öcalan'ın kaldığı İmralı’ya yaptığı ziyaretlerle ilgili bilgileri FETÖ’ye aktardı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.