Kilis'te FETÖ şüphelisi 11 eski polis tutuklandı

Kilis'te, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 eski polisten 11'i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Arkadaşının silahıyla kendini vurdu

Kilis'te, jandarma uzman onbaşı arkadaşının silahıyla oynarken, silahın ateş alması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

'Filistin davasına Türkiye'den başka destek verecek yok'

TVNET'teki 'Fırat'ın Doğusu' özel yayını Serhat İbrahimoğlu'nun sunumuyla gazeteci Avni Özgürel , Emekli Albay Ediz Ekinci ve Şah Fırat Operasyonu’nun komutanı emekli Tuğ. İhsan Başbozkurt ile devam etti. Başbozkurt, yaptığı açıklamada "Filistinlilerin kutlu davasına Türkiye'den başka destek veren ülke yok." dedi.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Karagül: Kimse ABD'yi bu bölgede istemiyor

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, TVNET özel yayınında bölgesel senaryolar ve sıcak gündemi değerlendirdi. Karagül, bölgede PKK dışında hiç kimsenin ABD varlığını istediğini söyledi.

'Doğu Guta'da kimyasal saldırıya maruz kaldık'

TVNET'in Kilis sınırından yaptığı canlı yayına konuk olan Doğu Guta'da uzun günler yaşamış Türkmen Abu Huso, yaşananların insanlık dışı olduğunu belirterek, "Bebekler yemek ve ilaç yokluğunda ölüyor. Orada kimyasal silah saldırına da maruz kaldık" şeklinde konuştu.

ÖSO'yu kuran komutan anlattı

TVNET ekranlarında ekrana gelen Fırat'ın Doğusu özel yayınında Suriye sahasının en önemli isimlerinden biri olan ve ÖSO’nun kurucusu olarak bilinen Riyad Esad TVNET canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Sürecin başladığı günden bugüne kadar geçen süreci anlatan komutan, çok önemli bilgiler verdi.

'Yeniden bilinç inşa etme sürecindeyiz'

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Emel Topçu, TVNET canlı yayınında İslam coğrafyasındaki değişime işaret ederek, "11 Eylül'den sonra Batı'nın beyinlere attığı formatı hepimiz gördük. Şimdi yeniden bilinç inşa etme sürecindeyiz" dedi.

'Yeniden bilinç inşa etme sürecindeyiz'

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Emel Topçu, TVNET canlı yayınında İslam coğrafyasındaki değişime işaret ederek, "11 Eylül'den sonra Batı'nın beyinlere attığı formatı hepimiz gördük. Şimdi yeniden bilinç inşa etme sürecindeyiz" dedi.

ABD'li generale verdiği cevabı anlattı

TVNET'in Kilis'te gün boyunca canlı olarak devam ettiği Fırat'ın Doğusu programına katılan Emekli Albay Ediz Ekinci, Afrin ve bölgede sadece terör öğütlerine karşı değil, uluslararası bir mücadele var. Görünen sadece terör örgütleri" dedi. Ekinci ayrıca, ABD'li generalin 'Afganistan'da silahınızda mermi yokken nasıl rahatça dolaşabiliyorsunuz' sorusuna verdiği cevabı da anlattı.

'Fransa Türkiye ile baş edemez'

Şah Fırat Operasyonu’nun Komutanı Emekli Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, TVNET'in özel yayınında Fransa'nın askeri anlamda Türkiye ile baş edemeyeceğinin altını çizerek, "Fransa bu topraklarda asla hakimiyet sağlayamaz, bu coğrafyada tutunamaz" dedi.

'Fransa çok istiyorsa gelsin elinden tutan yok'

Gazeteci Avni Özgürel, TVNET’'n Kilis'ten yaptığı özel yayına katılarak, Fransa'nın gerek geçmiş dönemlerde gerek şimdi terör örgütleriyle birlikteliğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Özgürel, Fransa'nın ABD’ye yaranmak ve Avrupa’da öne çıkmak için Suriye’ye müdahil olmak istediğini söyleyerek, "Biz ABD'ye Münbiç'te meydan okuduk. Fransa çok istiyorsa buyursun gelsin, elinden tutan yok" dedi.

Karagül: 'Cumhuriyet tarihinin en büyük jeopolitik adımı'

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, batı ülkeleri ile Rusya arasındaki sıkıntının temelinde Rusya'nın sahip olduğu doğal kaynakları ele geçirmek olduğunu söyledi. Karagül ayrıca, Türkiye'nin Suriye’de attığı adımları ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük jeopolitik adımı” olarak niteledi.

TVNET'ten 'Fırat'ın Doğu'su Özel Yayını

TVNET ekibi, Türkiye’nin sınır hattında çok özel bir yayınla Fırat'ın doğusunu ele alıyor. ABD ve ‘proje terör örgütleri’nin bölge üzerindeki oyunlarını izleyiciye aktaran TVNET, özel yayını ile izleyici karşısında. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ABD'nin sadece PKK'ya yaslanarak bölgede varlığını sürdürmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Orgeneral Hulusi Akar, Afrin sınırında

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Kuvvet komutanları ile birlikte Afrin sınırında inceleme yapıyor.

Kilis'te Mehmetçiğe koreografili destek

TSK'nın Afrin'de teröristlere yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ederken yurttan harekata destek gösterileri de geliyor. Kilis'te üniversite öğrencileri, hazırladıkları ay-yıldızlı figür ve Afrin yazılı koreografi ile sınır ötesi harekat yürüten Mehmetçiğe destek oldu.

TSK'dan Suriye sınırına askeri araç takviyesi

Zeytin Dalı Harekatı'nda kapsamında Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar Hatay'a geldi. Askeri araçlar daha sonra güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi.

Bursalı iş adamlarından Suriye'ye yardım eli

Bursa'da iş adamlarının desteğiyle Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere ve sınırda yaşayan Suriyelilere ulaştırılmak üzere toplanan gıda yardımları Kilis'e ulaştı.

Kilis'ten terör hedefleri vuruluyor

TSK, yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde belirlenen terör hedeflerini ateş altına aldı. Afrin kırsalında belirlenen terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ'a ait sığınak, barınak ve mevzilerden oluşan hedefler, Kilis'ten uçak, çok namlulu roketatar, Fırtına obüsleri ve tanklarla vuruluyor.

Kilis'te DEAŞ'lı bir terörist yakalandı

Şanlıurfa'da 2014 yılında bir araca yerleştirdiği bombanın, güvenlik güçlerinin dikkati sonucu önlenmesi olayının faili, terör örgütü DEAŞ ve Suriye uyruklu terörist Kilis'te yakalandı.

Afrin'den unutulmayacak fotoğraf

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2295 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin'de kahramanca mücadele eden askerlerimizin çamurlu botları hafızalara kazındı.

Afrin için uzaktan kontrol hazırlığı

Zeytin Dalı Harekatı'nın birinci aşaması, askerlerin hilal şeklindeki birleşmeleri ile tamamlandı. TSK meskun mahal için hazırlıklarını sürdürüyor. Bölgeye çok sayıda, uzaktan kontrol edilebilen iş makineleri gönderildi.

Kilis'e JÖH ve PÖH görevlileri sevk edildi

Kilis'te vatandaşlar, Suriye sınırına konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen JÖH ve PÖH'lere sevgi gösterisinde bulundu.

Kilis'e 15 Temmuz Demokrasi Köşesi açıldı

Kilis'te Gülbaba köyünde yaptırılan kütüphane ve 15 Temmuz Demokrasi Köşesi'nin açılışı, şehit Ömer Halisdemir'in kardeşinin de katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Ömer Halisdemir'in kardeşi: Görüntüleri izleyince gururlandık

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verdiğini söyledi. Soner Halisdemir, Ömer Halisdemir'in darbeci general Semih Terzi'yi vurma anına ilişkin basına yansıyan görüntüleri de değerlendirdi.

TSK milli füzelerle bir ilki başardı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’de PKK’ya yardıma giden terör konvoyunu kara ateş destek vasıtalarıyla vurdu. Türk ordusu hareket halindeki hedefi vurarak gelişmiş ordu kapasitesini ortaya koydu.

PKK'nın silahı ile PKK'lı avlıyor

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'de PKK'lı teröristlerden ele geçirilen keskin nişancı silahı Zagros ile şimdi teröristler etkisiz hale getiriliyor. Sosyal medyadan paylaşılan karede, elinde Zagros tutan ÖSO mensubu ilginç kamuflajı ile de dikkat çekiyor.

PKK/PYD hedefleri ateş destek vasıtalarıyla vuruluyor

Afrin kırsalındaki PKK/PYD hedefleri, Kilis'te sınırda konuşulu bulunan fırtına obüs, tank ve çok namlulu roketatarlar (ÇNRA) tarafından vuruluyor.

Zeytin Dalı Harekat Merkezi'nde dikkat çeken yazı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli çeşitli birlik ve tugay karargahlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Harekat merkezlerinden birinin kapısındaki "Bu Takım Bu Maçı Alır" yazısı dikkat çekti.

Kilis'e 3 roket daha atıldı

Terör örgütü PKK/PYD/YPG tarafından Kilis'e 3 roket daha atıldı. Atılan roketler boş araziye isabet etti.

Bakan Kaya: Mazlum insanlara huzur götürmek üzere Afrin'deyiz

Bakan Kaya, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Biz orada hem sınır güvenliğimizi sağlamak üzere bulunuyoruz hem de oradaki mazlum insanlara huzur götürmek üzere." dedi.

Gaziantepli bin 500 muhtardan Zeytin Dalı desteği

Gaziantepli bin 500 muhtar harekata destek amacıyla Kilis'te sınır hattına geldi. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Titiz, "Bizler, askerimizin yanında olduğumuzu göstermek için gerekiyorsa Afrin'e bile gitmeye razıyız" dedi.

Terör örgütünün hapı bitti

PKK/YPG, 2 yıl önce Afrin’de kurduğu sentetik uyuşturucu hapı olan ‘Captagon’ üretim tesisi Zeytin Dalı Harekâtı sonrası kapatıldı. Türkiye geçiş noktalarının tamamen kapatılması nedeniyle terör örgütü elindeki hapları Afrika ve Avrupa’ya gönderemedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.