HayatHayat
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Kanser tedavisi için kemoterapi alan hastaların bu dönemde kesinlikle alternatif tıp ürünlerine giren zerdeçal, keten tohumu, propolis, reisha mantarı gibi besinleri kullanmamaları gerektiği belirtildi.
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, tıbbi cihaz satış ve tanıtımına düzenleme getirdi. Yara bandı, pamuk, diş macunu, nefes açıcı burun bantlarının arasında olduğu 10 kalem dışındaki tıbbi ürünler marketlerde, internette ya da bu alanda ruhsatlandırılmayan başka bir iş yerinde satılamayacak.
Peyniri böyle saklayın
Peyniri böyle saklayın
Günün her saati sofralarımızı süsleyen, yemeklerimize renk ve lezzet katan vazgeçilmez gıdamız peyniri uygun koşullarda saklamayı biliyor musunuz?
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankara'da
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankara'da
Afganistan'da burnu eşi tarafından kesilen ve üzerine kuma getirilen 22 yaşındaki Reza Gül, tedavisi için Ankara'ya getirildi. Evliliğinden bu yana 6 yıldır şiddet gören Gül, yaşadıklarını gözleri dolarak anlattı.
Masum sigara diye bir şey yok
Masum sigara diye bir şey yok
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç, sigaranın kadın içicilerde 23 yıl, erkeklerde ise 28 yıl ömürden çaldığını söyledi.
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Henüz kesin tedavisi bulunamayan kanser, asrın en tehlikeli hastalıklarının başında gelse de belli gıdaları tüketerek bu hastalığa yakalanma riskini büyük oranda düşürmek mümkün.
Günde 30 dakika yeterli
Günde 30 dakika yeterli
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Turgay Burucu 30 dakikalık spor amaçlı yürüyüşün kalp krizi riskini yarı yarıya indirdiğini belirtti. Kalp sağlığını korumak için illa ki spor salonlarında saatler geçirmek gerekmediğini söyleyen Dr. Burucu, tempolu ve düzenli yürüyüşü tavsiye ederek ideal yürüyüş süresinin haftada 150 dakika olduğunu kaydetti.
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
İzmir'de 10 çocuklu ailenin en küçüğü ve 5 yıl boyunca haftada 3 gün diyaliz merkezine giderek yaşama tutunan 16 yaşındaki Seyfullah Erkul, İstanbul'da maganda kurşunuyla ölen 11 yaşındaki Mehmet Yasin Turhan'ın bağışlanan böbreğiyle adeta yeniden dünyaya geldi. İstanbul ve Ankara'da uygun alıcı bulunamayınca İzmir'de başarılı bir operasyon ardından sağlığına kavuşan Erkul, taburcu edildi.
Afrikalaşmış Arap müziği yapıyorum
Afrikalaşmış Arap müziği yapıyorum
Klasik Arap müziklerini cazla harmanlayan Lübnanlı müzisyen Tarek Yamani, 5. CRR Caz Şubatı kapsamında 19 Şubat Pazartesi akşamı ilk kez İstanbul’da bir konser verecek. Yamani'ye sahnede kontrbasıyla Elie Afif davuluyla Khaled Yassine eşlik edecek.
Bugüne söyleyecekçok sözü var
Bugüne söyleyecek çok sözü var
Zeytinburnu Belediyesi’nin düzenlediği “Bir Aydın Üç Dönem: Kemal Tahir Sempozyumu” sona erdi. Üç gün süren etkinlikte yazar her yönüyle ele alındı. Akademisyen Muhammed Hüküm, “Tarih, yerlilik, devlet insan ilişkisinde Kemal Tahir’in bugüne söyleyecek çok şeyi var. En gündemde olması gereken yazar” dedi.
Rasim Özdenören 40’lar Meclisi’nde
Rasim Özdenören 40’lar Meclisi’nde
Türkiye Yazarlar Birliği'nin 40’ıncı yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “40’lar Meclisi Edebiyat ve Hayat Söyleşileri”nin konuğu, usta yazar Rasim Özdenören oldu.
Tarihi eserler kitap restoratörlerinin elinde hayat buluyor
Tarihi eserler kitap restoratörlerinin elinde hayat buluyor
Kitap restoratörleri; yıpranmış, yırtılmış, kırışmış, parçalanmış, kurtlanmış ve yok olmaya yüz tutmuş tarihi önemi haiz kitaplar, fermanlar, beratlar, haritalar ve albümlere hayat veriyor. Kitap Restorasyon Atölyesi Koordinatörü Nergis Ulu, 2017 yılında 20 kartpostal, 79 albüm, 577 harita, 718 kitap ve 92 bin 782 gazete olmak üzere toplamda 94 bin 176 sayfa eseri restore ettiklerini söyledi.

Tosun Baba New York'ta defnedildi
Tosun Baba New York'ta defnedildi
ABD'de 92 yaşında hayatını kaybeden Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi Tosun Bekir Bayraktaroğlu için New York'ta cenaze töreni düzenlendi. Kamuoyunda "Tosun Baba" olarak bilinen Bayraktaroğlu için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına çok sayıda kişi katıldı.
Ara Güler: ABD'ye kafa tutan tek lider Erdoğan
Ara Güler: ABD'ye kafa tutan tek lider Erdoğan
Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce Kısıklı’daki evinde fotoğraflarını da çektiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok cesur bulduğunu, dünyada ABD'ye kafa tutan tek liderin Erdoğan olduğunu ifade etti.
3 kuşaktır Hayme Ana'ya türbedarlık yapıyorlar
3 kuşaktır Hayme Ana'ya türbedarlık yapıyorlar
Süleyman Şah’ın eşi, Ertuğrul Gazi’nin annesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi Hayme Ana'ya, Mesut Sönmez ve ailesi 3 nesildir türbedarlık yapıyor. Aile, her yıl türbeyi 20 binin üzerinde vatandaşın ziyaret ettiğini söylüyor.
Alişan Kapaklıkaya kanserden ölen kızına yazdığı mektupla ağlattı
Alişan Kapaklıkaya kanserden ölen kızına yazdığı mektupla ağlattı
Anlattığı 'Siyah pantolon' hikayesi ile birçok kişiyi duygulandıran Alişan Kapaklıkaya, bu kez kanserden kaybettiği kızına yazdığı duygu dolu mektupla gündeme geldi. Bir televizyon programına katılan Alişan Kapaklıkaya, mektubu okuduğu sırada sunucu Zahide Yetiş gözyaşlarına hakim olamadı.
Felluce gibi  olmasın
Felluce gibi olmasın
Musul’u DAEŞ’ten kurtarmak için operasyon hazırlıkları sürüyor ancak bunu kimlerin yapacağı tartışmalı. Bölgenin kadim kentinin akıbetini Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami’ye sorduk.
Trump’ı ıslah edecekler
Trump’ı ıslah edecekler
ABD’yi tanımadan dünyayı tanımak ve anlamak mümkün değil. Alev Alatlı ile 2016 yılı başında yaptığımız ‘Kelebek Etkisi’ programlarında en önem verdiğimiz konulardan birisi ABD idi. ABD’nin 45. Başkanı seçilirken “Amerika’nın vasilerinin çizdiği yön değişebilir mi?” sorusu üzerinden turbo kapitalizm çerçevesinde pek çok konuya değindik. Turbo kapitalizm değişebilir miydi? Seçim yarışının yeni başladığı günlerde, 25 Şubat’ta Alev Alatlı, Trump’ın kazanacağı ve bunun da o kadar kötü bir şey olmadığı öngörüsünde bulunmuştu. Trump’ın ‘neocon’ değil ‘yerlici’ olduğunu söylemişti. Ve o tarihlerde çok da şans tanınmayan Trump kazandı. Alatlı ile bu öngörüsünün dayandığı sebepleri konuştuk. Ancak daha derin bir röportajı sonraya saklıyoruz.
Mehmet Şanver: Üst rütbeler devşirildi
Mehmet Şanver: Üst rütbeler devşirildi
15 Temmuz'da darbecilerin kızının düğününü basıp rehin aldığı Korgeneral Mehmet Şanver Yeni Şafak'a konuştu. Darbeci askerler tarafından derdest edilerek helikopterle kaçırılan emekli Korgeneral Mehmet Şanver, FETÖ’nün Silahlı Kuvvetler içinde çok gizli hareket ettiğini belirterek “Bazı çocukların daha askeri okullara girmeden ele geçirilmesi söz konusu. Yüksek rütbede olanların bir kısmının ise sonradan devşirildiklerini değerlendiriyorum. Belirli ikballe kandırıldıklarını; buna göre de her yolu mübah gördüklerini ve tuzaklar kurduklarını görüyoruz” dedi.
28 Şubat'ta direniş yazıları yazdık
28 Şubat'ta direniş yazıları yazdık
Yeni Şafak gazetesinin ilk kurulduğu yıl yayın yönetmeni koltuğuna oturan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, tirajı iki katına çıkarmayı hedeflediğini ancak imkansızlıklar yüzünden gazeteden ayrıldığını söylüyor ve ekliyor:”28 Şubat döneminde patronlar geldi ve gazeteye yazılarımla destek vermemi istediler. Tekrar Yeni Şafak’ın arka sayfasında köşe yazmaya başladım. 28 Şubat'ın karanlık günlerinde yazıldığı için bu yazılar çok dokunaklı direniş yazılarıdır.”
1930’ların antisemit Avrupası gibi
1930’ların antisemit Avrupası gibi
Sosyolog ve göç tarihçisi Profesör Leo Lucassen, Avrupa’nın bugünkü iklimini antisemitizmin başladığı 1930’lu yıllara benzediğini söyledi. Prof. Lucassen, “Antisemitizmin kullanımı ve şu anda terörizmin öne sürülmesi aynı şey. Karşıdakini başkalaştıran bir tavır, 1930’larda Yahudilere yapılanlar gibi. Bunlar üçüncü dünya savaşına sebep olabilecek şeyler” dedi.
Irkçıların sesi çok çıkıyor
Irkçıların sesi çok çıkıyor
Yeni Şafak, Hollanda’da yükselen ırkçılığı araştırdı. Yazarımız Ayşe Böhürler, Leiden Belediye Başkanı Henri Lenferink, İslamofobiye Karşı Çağrı Merkezi kurucusu Marianna Vorthooren, Sosyolog Prof. Hein de Haas ve Leiden Belediye Meclis Üyesi Vahit Köroğlu ile konuştu. Leiden Belediye Başkanı Henri Lenferink, ülkede İslamofobiklerin azınlıkta olsa bile seslerinin çok yüksek çıktığını söyledi.
Beyaz Baretliler7 şehit verdi
Beyaz Baretliler 7 şehit verdi
Suriye’deki savaş boyunca şimdiye dek onbinlerce kişiyi enkaz altından kurtaran ve saldırılarda yaralılara yardım eden Beyaz Baretliler, İdlib’de 7 şehit verdi.
Teröre 200 TIR daha!
Teröre 200 TIR daha!
ABD’nin, DEAŞ’la mücadele gerekçesiyle terör örgütü PKK/PYD’ye askeri yardımları devam ediyor.
Bankacılık ve finansa İslâmi bakış
Bankacılık ve finansa İslâmi bakış
Kitapseverlerin ilgiyle takip ettiği Arapça Kitap ve Kültür Günleri, bu yıl farklı bir sektöre dikkat çekiyor. İlk kez düzenlenecek olan “İslâm Ekonomisinde Yeni Arayışlar” başlıklı Uluslararası İslâm ve Ekonomi Sempozyumu’nda farklı alanlardan yerli ve yabancı birçok isim söz alacak. Etkinlik 10-11 Mart tarihleri arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde olacak
İki devletin İslâmlık çizgisi
İki devletin İslâmlık çizgisi
Tarihçi yazar Ahmet Yaşar Ocak’ın “Selçuklular Osmanlılar ve İslam” adlı eseri okura ulaştı. Olayların sebeplerine, tepkilere, alt yapılarına, tarihsel geçmişlerine dair iz arayan Ocak, siyasi hareketler içindeki kırılmalar ve evrilmeleri de inceliyor.
Bağlanma hâtıralarla örülü bir dünyaydı
Bağlanma hâtıralarla örülü bir dünyaydı
Nuri Pakdil’in Fethi Gemuhluoğlu ile dostluğunu anlattığı “Bağlanma”, “Attachment” adıyla İngilizce’ye tercüme edildi. Kitabın çevirmeni Nurullah Koltaş, “Hâtıralarla örülü bir dünyaya şahit oldum” diyor.
Gönül evinde bir misafir
Gönül evinde bir misafir
Feyzem Yayınları’ndan çıkan M. Feyzullah Konyevi’nin “Kendime Yazdım Üstüne Alınabilirsin” adlı eseri darbı mesellerden oluşuyor. Farklı konularda zengin örnekler veren Konyevi, samimi bir üslupla hayata bakışınızı değiştirmeye aday cümleler kuruyor.
Kardeşim varsa ben de varım
Kardeşim varsa ben de varım
Çocuk edebiyatı alanında verdiği eserlerle tanınan Alman yazar Salah Naoura'nın "Kardeşim Bulunmaz Hint Kumaşı" adlı kitapseverlerle buluştu. Yazar, kitabında aile ilişkileri, kardeş sevgisi ve mutluluğun sırları gibi konuları eğlenceli bir üslupla okurla paylaşıyor.
Ursula’nın gezegenine dönüş
Ursula’nın gezegenine dönüş
Ursula Le Guin öldüğünden bu yana kendime aynı soruyu soruyorum: Onunla ilk defa tanıştığım gezegene geri dönmek ister miyim? Doğrusu hayır. Ne 20 yaşıma, ne de o gezegene geri dönmek istemiyorum. Ancak gençliğimin evrenlerinde tanıştığım ve onlardan birinde yaşadığını düşündüğüm Le Guin yolculuğuma eşlik ettiği için şanslı sayılırım. Onun anlattığı gibiydi aslında: Yolda olmak, değişmek, bundan korkmamak, yeniden denemek.
Seni maskenden tanıdım!
Seni maskenden tanıdım!
Behiç Ak’ın yeni kitabı “Tombiş Maskeli Baloya Katılmak İstemiyor” her bireyin kendine özgü bir özelliğinin olduğunu, maskelerin arkasına saklansak bile yüzümüzü gizleyemeyeceğimizi çocuklara öğütlüyor.
İstikamet iyilikgüzellik
İstikamet iyilik güzellik
Mustafa Uslu’nun yeni hikâye kitabı “İstikamet” raflarda yerini aldı. Erkam Yayınları etiketiyle okura ulaşan kitapta hayal ve hakikatın mücadelesi, akıcı bir dille anlatılmış. Okurun kolayca irtibat kurabileceği karakterler, iyilik ve güzellik içinde insanın insana vazifesini hatırlatıyor.
Amerikalıları ayağa kaldırdım
Amerikalıları ayağa kaldırdım
Amerika'da yaşayan Türk gitarist Celil Refik Kaya, kazandığı yarışmalarla göğsümüzü kabartıyor. Gitar dışında ud ve rebab da çalan Kaya, bestelediği Türk müziği eserlerini Amerikalılara sunuyor. Kaya, “Çalışmalarım insanların müziğimize aşina olabilmesi için çok önemli” diyor.
Puşideye tarihi kaydettik
Puşideye tarihi kaydettik
İstanbul'daki türbelerde bulunan Osmanlı Hanedanı’na ait sanduka puşideleri, İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü tarafından aslına uygun olarak yeniden yapılıyor. Hanedan türbelerinin yıllarca kapalı ve bakımsız kaldığını söyleyen enstitü müdür yardımcılarından İlkay Belibağlı, "Hanedanla bağımızı puşidelerle onarıyoruz" diyor.
Osmanlı erkek nufüsunu saydı
Osmanlı erkek nufüsunu saydı
Milyonlarca Türk vatandaşı soylarının nereye dayandığını öğrenmek için e-devlet sistemine girdi. Sonuçlar ise tam bir fiyaskoydu. 1830'ların öncesinin yer almadığı kayıtlarda sadece 1900'lü yıllardan sonra vefat eden yakınlarımıza ait bilgiler var. Osmanlı Arşivleri Daire Başkanı Önder Bayır ise "Bizde de 1830'lardan öncesi yok o kayıtlarda da sadece erkekler ve gayrimüslüm var" diyor.
Tanrıkorur kayıp bir medeniyettir
Tanrıkorur kayıp bir medeniyettir
Batılı anlamda ilk ud metodunu geliştirerek Türk mûsikîsine pek çok çalışma bırakan dünyaca ünlü ud virtüözü ve bestekâr Cinuçen Tanrıkorur, bundan 18 yıl önce aramızdan ayrıldı. Solist eşiyle birlikte yıllarca Tanrıkorur ile çalışan yakın dostu Bekir Reha Sağbaş, “Yurt dışından pek çok davet alan Tanrıkorur’un kıymeti Türkiye’de bilinmedi. Öğrenciler ondan istifade edemedi. Bu bizim için büyük bir harabiyettir. Tanrıkorur, kayıp bir medeniyettir” diyor.
Alternatif enerjiye mecburuz
Alternatif enerjiye mecburuz
Doç. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, nanomalzemeler aracılığıyla geliştirdiği yakıt pili sayesinde elektrikli araçlar kendi elektriğini üretecek. Benzinli araçlar yüzünden fosil yakıtların tükenme sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu dile getiren Yurtcan, “Güneş, rüzgar gibi alternatif enerji üretimi çok önemli. Dünyanın geleceği için alternatif enerji üretimi yapmak zorundayız” diyor.
TosunBabaya veda
Tosun Babaya veda
ABD’deki dergahında dünyanın dört bir yanında İslamı seçenlere rehberlik eden namı diğer Tosun Baba bugün New York’ta toprağa veriliyor. 1950’li yıllarında ABD’de sanat dünyasında fırtınalar estiren Tosun Bekir Bayrakoğlu, Cerrahi Şeyhi Muzaffer Ozak’la tanıştıktan sonra hayatını tamamen değiştirmiş ve yaşadıklarını 86 yaşındayken yazdığı “Amerika’da bir Türk” kitabında anlatmıştı.
Daha gidecek çok yolumuz var!
Daha gidecek çok yolumuz var!
Marmara Üniversitesi bünyesinde bir öğrenci kulubü olarak yola çıkan Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü bugün 'Bir Çocuk Bir Umut' ismiyle yüzlerce gönüllüden oluşan bir dernek. Her ay düzenli olarak 2 köy okulu ve bir bölge yatılı ilköğretim okuluna gidip bilim, sanat ve edebiyat gibi çeşitli alanlarla öğretim görevlileri tarafından hazırlanan atölyeler düzenleyip sunum yapıyorlar. Şu ana kadar 61 ile giden genç gönüllüler daha gidecek çok yolları olduğuna inanıyor.
Doğadan değil kendimizden kaçıyoruz
Doğadan değil kendimizden kaçıyoruz
Şehir hayatını bahane edip doğadan uzaklaşıyoruz. Dr. Özgür Bolat, bu konuya farklı bir pencereden bakıyor. Bolat, doğada iç sesimizi duymaya başladığımızı ve kendimizle barışık değilsek bu sesten korkup doğadan kaçtığımızı söylüyor.
Mezarın içinden gelen sesler korkunç gerçeği ortaya çıkardı
Mezarın içinden gelen sesler korkunç gerçeği ortaya çıkardı
Rosangela Almeida dos Santos adlı 37 yaşındaki kadın geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Hemen defnedilen kadının mezarından tuhaf sesler gelince 11 gün sonra mezarı açıldı. Genç kadının yeni öldüğü ve çırpınmadan dolayı vücudunda yaralar oluştuğu belirlendi. Kalp krizi sonrası "öldü" denilen kadının aslında ölmediği ve 11 gün boyunca mezarın içinde kurtarılmayı beklediği ortaya çıktı.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Süper kahraman olabilmek için iyi Müslüman olmanız yeterli'
'Süper kahraman olabilmek için iyi Müslüman olmanız yeterli'
Los Angeles'ta yaşayan ve ölmek üzere olan çocukları evlat edinen Muhammed Bzeek'in belgeselini çeken yönetmen Ensar Altay, "Süper kahraman olabilmek için iyi bir Müslüman olmanız yeterli." dedi.
Rüzgar Çetin'e tekrar cezaevi yolu göründü
Rüzgar Çetin'e tekrar cezaevi yolu göründü
Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’e bir kez daha cezaevi yolu göründü. 2011'de hakkında verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası, 5 yıl içerisinde başka bir suç işlemezse kaldırılacaktı. Bu karardan 2 yıl sonra kavgaya karışan Rüzgar Çetin hakkında yeniden duruşma yapılmasına karar verildi. Önümüzdeki günlerde görülecek duruşmada hapis cezası Çetin'in yüzüne tekrar okunacak.

Erzincanlı çoban ABD'de milyoner oldu
Erzincanlı çoban ABD'de milyoner oldu
11 yaşındayken bir fotoğrafını görerek aşık olduğu New York’a 16 yıl önce cebinde sadece 200 dolarla giden Erzincanlı 'Zach' Erdem'in yanında bugün 320 kişi çalışıyor. İlk çalıştığı yeri satın alan Zach Erdem, 40 yaş altı başarılı iş adamı ödülüne layık görüldü.
Ölümünden sonra Turan Özdemir'e ödül geldi
Ölümünden sonra Turan Özdemir'e ödül geldi
Geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden usta oyuncu Turan Özdemir, 10. Londra Uluslararası Sinemacılar Festivali’nde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü teslim alan yönetmen Talip Karamahmutoğlu, "Türkiye'ye döner dönmez ödülünü mezarına getireceğim" dedi.
Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı
Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı
Yeşilçam'ın usta oyuncusu Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı. Annesinin ağır bir enfeksiyon geçirdiğini kızı Binnaz Avcı sosyal medya hesabından duyurdu. Suzan Avcı'nın sağlık durumu nasıl? Suzan Avcı kimdir? İşte detaylar...
Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber
Diriliş Ertuğrul'dan üzücü haber
TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmeni Metin Günay, bir süredir hastanede tedavi gören babası Muhsin Günay'ı kaybetti. Vefat eden Keçiborlu Eski Belediye Başkanı Muhsin Günay, yarın Isparta'da defnedilecek.
Cem Yılmaz'a şok: Ariv V 216 hakkında suç duyurusu
Cem Yılmaz'a şok: Ariv V 216 hakkında suç duyurusu
Sigaraya açtığı savaşla bilinen Prof. Dr. Orhan Kural, “Arif v 216” filminin gençleri tütün ve diğer bağımlılıklara özendirdiği iddiasıyla Cem yılmaz hakkında suç duyurusu yaptı. Prof. Dr. Orhan Kural, daha önce de Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Gişede şoku yaşadı
Gişede şoku yaşadı
Başrollerinde Mehmet Günsür, Bige Önal ve Timuçin Esen gibi isimlerin oynadığı Martıların Efendisi filmi gişede beklenen başarıyı yakalayamadı. Film yalnızca 59 bin kişi tarafından izlenince yapımcı büyük şok yaşadı.

Ne Şahan ne Cem Yılmaz: Ünlü fenomenin filmine uzun kuyruk
Ne Şahan ne Cem Yılmaz: Ünlü fenomenin filmine uzun kuyruk
Sosyal medya fenomeni Enes Batur'un filmi için yapılan galada uzun kuyruklar oluştu. Batur'un filmi ünlü komedyenler Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'ın filmlerini aratmadı. Batur'un filmine özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
Cem Yılmaz'ı şoke eden sonuç: YouTuber Enes Batur'a yenildi
Cem Yılmaz'ı şoke eden sonuç: YouTuber Enes Batur'a yenildi
Türkiye'nin en ünlü YouTuber unvanına sahip olan Enes Batur, sinemada önemli bir başarıya imza attı. Batur'un hayatını konu alan "Hayal mi, Gerçek mi?" adındaki filmi, 19-21 Ocak haftasında Cem Yılmaz'ın "Arif v 216"sını geride bıraktı.
Şahan Gökbakar'dan sürpriz karar: Her sene bir tane çekecek
Şahan Gökbakar'dan sürpriz karar: Her sene bir tane çekecek
Şahan Gökbakar, televizyonda canlandırdığı tüm karakterleri sinemaya uyarlama kararı aldı. Bülent Binbaş, Engin Jurnal, Hayri Gülle gibi karakterleri televizyonda izleyici ile buluşturan Şahan Gökbakar, her yıl bir filmle beyazperdede olacak.
90. Oscar Ödülleri adayları açıklandı
90. Oscar Ödülleri adayları açıklandı
90. Oscar Ödülleri adayları açıklandı. En iyi kadın oyuncu adayları, Sally Hawkins Frances McDormand Margot Robbie Saoirse Ronan Meryl Streep; en iyi erkek oyuncu adayları Timothee Chalamet Daniel Day-Lewis Daniel Kaluuya Gary Oldman Denzel Washington; en iyi yönetmen adayları Jordan Peele, Get Out Christopher Nolan, Dunkirk Greta Gerwig, Lady Bird Paul Thomas Anderson, Phantom Thread Guillermo del Toro, The Shape Of Water oldu.
Miyazaki'nin hayatı belgesel oluyor
Miyazaki'nin hayatı belgesel oluyor
Van'da 9 Kasım 2011'de yaşanan 5,6 büyüklüğündeki depremde, kaldığı otelin enkazında hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin belgeseli çekiliyor.
Miyazaki'nin hayatı belgesel oluyor
Miyazaki'nin hayatı belgesel oluyor
Van'da 9 Kasım 2011'de yaşanan 5,6 büyüklüğündeki depremde, kaldığı otelin enkazında hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin belgeseli çekiliyor.
Diriliş Ertuğrul için bir şehir kuruldu
Diriliş Ertuğrul için bir şehir kuruldu
TRT1'in en sevilen dizilerinden Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor? Reyting rekortmeni dizinin her bölümünde büyük bir prodüksiyon maliyeti olduğu biliniyor. Kostümlerinden dekoruna mekanlardan mücevherlerine kadar oldukça özenilerek hazırlandığı belli olan dizinin çekimler nerede yapılıyor? İşte tüm bu soruların yanıtı ve prodüksiyona dair ayrıntılar...
Diriliş Ertuğrul'a reyting şoku: Sen Anlat Karadeniz birinciliği vermiyor
Diriliş Ertuğrul'a reyting şoku: Sen Anlat Karadeniz birinciliği vermiyor
TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul, dört sezon boyunca birinciliği kimseye kaptırmazken, Sen Anlat Karadeniz ile sarsıldı. Total reyting grubuna göre Diriliş Ertuğrul yüzde 27 izlenme oranıyla ikinci sıraya yerleşti. Atv'nin Sen Anlat Karadeniz dizisi ise Total'de yüzde 39 izlenme oranıyla birinci oldu. AB ve ABC grubunda Diriliş Ertuğrul birinci sırada yer alırken, dört sezondur özetiyle ikinci sırayı da dolduran Diriliş Ertuğrul'un özeti Sen Anlat Karadeniz'in altında yer aldı. İşte 14 Şubat reyting sonuçları...
Çukur'un yeni komiseri dizide
Çukur'un yeni komiseri dizide
Yüzleşme serisi tüm hızıyla devam eden ‘Çukur’un kadrosuna yeni bir oyuncu katıldı. Alperen Duymaz, 'Komiser Emrah' karakteriyle izleyicilerle buluşacak.
Söz dizisine şoke eden suçlama: İsrail bayrağı motifi gösterildi
Söz dizisine şoke eden suçlama: İsrail bayrağı motifi gösterildi
Söz dizisinin son yayınlanan bölümündeki, timin toplanıp plan yaptığı sahnede "Siyon Yıldızı" ile mesaj verildiği iddia edilmişti. Dizinin yapımcı bir açıklama yaparak o görüntülere açıklık getirdi. Yapım şirketi, desenin tamamen ışık yansımasından kaynaklandığını ifade etti.
Ünlü oyuncu Payitaht Abdülhamid'in kadrosuna dahil oldu
Ünlü oyuncu Payitaht Abdülhamid'in kadrosuna dahil oldu
TRT 1'in sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid'in oyuncu kadrosuna ünlü bir isim katıldı. Nur Fettahoğlu, Payitaht Abdülhamid'e dahil oldu. Fettahoğlu, Abhaz Prensesi'ni canlandıracak.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Elin Oğlu yarışmacısı Türk vatandaşlığına geçip askere gitti
Elin Oğlu yarışmacısı Türk vatandaşlığına geçip askere gitti
Atv'de yayınlanan"Elin Oğlu" programıyla yıldızı parlayan Rus oyuncu Andrey Polyanin'in, Türk vatandaşlığına geçtiği ve 2010 yılında İstanbul'da askerlik yaptığı ortaya çıktı.
Diriliş Ertuğrul'un rakibi dünyada altıncı oldu
Diriliş Ertuğrul'un rakibi dünyada altıncı oldu
Diriliş Ertuğrul ile aynı gün ve saatte yayınlanan, en yakın rakibi olarak görülen Sen Anlat Karadeniz, 'dünya genelinde en çok tweet atılan dizi listesinde' tek Türk dizisi olarak büyük bir başarı elde etti. Sen Anlat Karadeniz, listede ilk 10'a girerek altıncı sırada yer aldı.
Sükûnetin adresi 'Gito Yaylası'
Sükûnetin adresi 'Gito Yaylası'
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan 2 bin 400 rakımlı Gito Yaylası, barındırdığı doğal güzellikler ile doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor. Çok sayıda yerli yabancı ziyaretçi ağırlayan yayla, Kaçkarlar'ın görkemli manzarasını seyretme imkanı sunuyor.
Mühendislik harikası 2 bin yıllık eşsiz kale
Mühendislik harikası 2 bin yıllık eşsiz kale
Kommagene uygarlığı tarafından 2 bin yıl önce yapılan mühendislik harikası Eski Kahta Kalesi'nin (Yeni Kale) yeni odalarının ortaya çıktığı ikinci etap restorasyonu tamamlandı.
Skyroad 1 yaşında
Skyroad 1 yaşında
"Yaşarken gez, gezerken yaşa!" sloganıyla yayın hayatına devam eden Skyroad Dergisi birinci yılını kutluyor. 2015 Kasım ayından bu yana seyahat ve kültür rehberliği yapan Skyroad, okuyucularına dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından ilgi çeken manzaralar sunmaya devam ediyor.
Cumalıkızık’a turist akını
Cumalıkızık’a turist akını
UNESCO'nun dünya kültür mirasına dahil ettiği Bursa'nın tarihi Cumalıkızık köyünde turistlerin kahvaltı edebilmek için verdikleri uğraş görenleri şaşırtıyor. Tarihi Cumalıkızık evlerinde köy kahvaltısı yapabilmek için kilometrelerce yol gelen turistler, köyün otantik havasında keyifli bir gün geçiriyor.
Hasankeyf sular altında kalacak
Hasankeyf sular altında kalacak
Ilısu Barajı'nda çalışmaların tamamlanmasıyla 2019 yılında tamamen su altında kalacak olan Batman’ın Hasankeyf ilçesi ziyaretçi akınına uğruyor. İlçeyi su altında kalmadan önce görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, Hasankeyf’e en hareketli günlerini yaşatıyor.
İshak Paşa Sarayı kışın bir başka güzel
İshak Paşa Sarayı kışın bir başka güzel
Osmanlı mimarisinin en seçkin eserlerinden olan İshak Paşa Sarayı, her mevsim farklı güzelliklere bürünüyor. İshak Paşa Sarayı'nı, 2016 Ocak-Kasım döneminde 57 bin 541 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Afrika'nın Avrupa'ya açılan penceresi
Afrika'nın Avrupa'ya açılan penceresi
Cebeli Tarık Boğazı'nın esintisinin hissedildiği bölgede, doğal güzelliğiyle büyüleyen Herkül Mağarası, her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. İspanya'ya sadece 14 kilometrelik mesafede yer alan Fas'ın Avrupa'ya en yakın kenti Tanca'daki mağara, adeta Afrika'nın Avrupa'ya açılan bir penceresi vazifesi görüyor.
THY'den istihdam duyurusu
THY'den istihdam duyurusu
Türk Hava Yolları ihtiyaç olan bazı departmanlara personel alımı yapılacağını duyurdu.