Trabzon'da uçak kazasının detayları açıklandı

Trabzon'da pistten çıkan uçağın kaldırılması çalışmaları sebebiyle havalimanı saat 04.00'ten itibaren 24 saatliğine uçuşa kapatıldı. Trabzon Havalimanı Mülki İdare Amiri Hatipoğlu, pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının bulunduğu yerden kaldırılmasıyla ilgili detayları açıkladı. Hatipoğlu, uçağın son durumuyla ilgili de bilgiler verdi.

Pistten çıkan uçağın kaldırılmasının detayları açıklandı

Trabzon'da pistten çıkan uçağın kaldırılması çalışmaları sebebiyle havalimanı saat 04.00'ten itibaren 24 saatliğine uçuşa kapatıldı. Trabzon Havalimanı Mülki İdare Amiri Hatipoğlu, pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının bulunduğu yerden kaldırılmasıyla ilgili detayları açıkladı. Hatipoğlu, uçağın son durumuyla ilgili de bilgiler verdi.

600 bin TL'ye kalktı

Trabzon'da pistten çıkan uçak 11 saatlik çalışma sonucu kenara alındı. Kurtarma maliyeti 600 bin TL'yi buldu. Masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanacağı bildirildi. 24 saat uçuşa kapatılan Trabzon Havalimanı da sabah 04.00'te tekrar uçuşa açıldı.

Pistten çıkan uçak kurtarıldı

Ankara-Trabzon seferini yaparken Trabzon Havalimanı’na 13 Ocak akşamı indikten sonra pistten çıkan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı bulunduğu yerden vinç yardımı ile çıkartıldı. Uçağın pist üzerine indirilmesi bekleniyor.

Trabzon’da pistten çıkan uçağı kurtarma çalışmaları canlı yayın

Trabzon Havalimanı’nın saat 04.00 itibariyle uçuşlara kapatılmasının ardından pistten çıkan uçağın bulunduğu yerden kaldırılma çalışmaları günün ilk saatleri itibariyle sürüyor. Anadolu Ajansı kurtarma çalışmalarını canlı yayında aktarıyor.

Trabzon'da pisten çıkan uçağı kurtarma maliyeti belli oldu

Trabzon Havalimanı’nın saat 04.00 itibariyle uçuşlara kapatılmasının ardından pistten çıkan uçağın bulunduğu yerden kaldırılma çalışmaları başladı. Uçağın bulunduğu yerden çıkartılma maliyetinin 600 bin TL’yi bulduğu belirtildi.

Pegasus uçağının pistten çıkmasından sonra görüntüler ortaya çıktı

Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığı kontrol timinin, uçağın pistten çıkmasından kısa bir süre sonra çektiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, timdeki görevlilerin "Sesimi duyan var mı" diye seslendiği duyuluyor.

Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili yeni gelişme

Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak akşamı Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağının pistten çıkmasının ardından uçağı bulunduğu alandan çıkarmak için beklenen vinçler Trabzon'a geldi.

Trabzon'daki kazada şok iddia: Pilot yanlış butona bastı

Pegasus uçağının ikinci pilotu Trabzon’da iniş hazırlığı yapıldığı sırada ‘otomatik gazdan çıkma’ yerine, yanlışlıkla ‘pas geçme’ butonuna bastı. Sağ motor kendini hâlâ ‘pas’ modunda sandı ve devir yükselterek uçağın aniden sola kaçışına neden oldu.

Trabzon Havalimanı 24 saat ulaşıma kapanıyor

Ankara-Trabzon seferini yaparken 13 Ocak akşamı Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkarak denize 10 metre kala çamura saplanan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağını bulunduğu yerden çıkarmak için havalimanının 18 Ocak Perşembe günü 24 saat ulaşıma kapatılacağı belirtildi.

Ulaştırma Bakanlığı: Trabzon havalimanıyla ilgili bir sorun yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Trabzon'da Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağının inişi sonrası pistten çıkmasıyla ilgili, havalimanı kaynaklı bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Uçak kazası öncesi dört kez yapıldı

Trabzon Havalimanına inişi sonrası pistten çıkan Pegasus Havaolları uçağının enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, uçağın inişi sırasında pistte herhangi bir sorun olmadığı öğrenildi. Kazanın olduğu gün Trabzon Havalimanı pistinde dört kez frenleme ölçümü yapıldığı belirlendi.

Trabzon'da pisten çıkan uçak 'Reverse' arızası mı verdi?

Trabzon'da pistten çıkan uçağın pilotların ilk ifadesinde 'uçağın sağ motoru birden hızlandı' ifadesini kullanmasını Trabzon'a uçan uzman bir pilot değerlendirdi. Uzman pilot, "Reverse (ters itme), uçağı durdurmaya yarayan, motoru tersine işleten durdurucu güçtür. Tam ileriye itildiği zaman uçak fırlar ve kayar. Çalışmayan veya daha az çalışan motor tarafına çeker. Hiçbir motor kendi kendine gaz açmaz. Reverse kapatırken gazı full açmış da olabilirler" dedi.

Trabzon'da pistten çıkan uçak nasıl çıkarılacak

Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkan Pegasus’a ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağını kurtarma çalışmaları başladı. Pistten çıkan uçağı kurtarmak için ilk olarak üç farklı noktaya demir kazıklar çakıldı.

Bursa'da Trabzonlular 1 ton ücretsiz hamsi dağıttı

Bursa Yenişehir Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen el sanatları sergisi ve yöresel ürünler etkinliğinde gelen misafirlere ücretsiz 1 ton hamsi ikram edildi.

Kurtarıcılar Trabzon'a ulaştı

Trabzon'da pistten çıkan uçağın kurtarılması için başlatılan çalışmalar kapsamında DHMİ'ye ait kurtarma teçhizatı yüklü TIR, kente geldi.

Trabzon’da pistten çıkan uçağın pilotunun ilk ifadesi ortaya çıktı

Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pist başında manevra yaparken, henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkması ile ilgili soruşturma sürüyor. Pilotların savcılık ifadesinin detayları ortaya çıktı.

Ucuz kurtuldular

Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkıp denize metreler kala durabilen Pegasus uçağındaki 162 yolcu ve 6 mürettebat tahliye edildi. Kazanın büyüklüğü dün hava aydınlanınca ortaya çıktı. Uçağın yamaçta asılı kaldığı görülürken, facia ucuz atlatıldı. Yolculardan Fatma Gördü müthiş gürültüyle sallandıklarını belirterek, “Ön taraf aşağı indi, arka taraf havaya kalktı. Panik oldu millet, bağıran çağıran. Benzin kokmaya başladı. Yangın çıkacağını düşündük” dedi. Yüksel Gördü de “Bir mucize ...

Trabzon'da pistten çıkan uçak için çekici getiriliyor

Ankara'dan Trabzon'a giden yolcu uçağı dün akşam saat 23.30 sularında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra henüz bilinmeyen bir nedenle pistten çıktı. Uçak deniz kenarındaki çamurlu alana saplanarak durabildi. Olay sonrası 162 yolcu ve 6 mürettebat güvenli şekilde tahliye edildi. Dün akşam uçuşlara kapatılan havalimanından ilk sefer bu sabah İstanbul'a gerçekleştirildi. Uçağın bulunduğu yerden kurtarılması için DHMİ'ye ait çekicinin gelmesi bekleniyor.

Trabzon'da uçağın pistten çıkmasına soruşturma

Pegasus Havayolları'nın dün akşam Ankara-Trabzon seferini yapan uçağının Trabzon Havalimanı'na inişi sırasında pistten çıkmasının ardından uçak ve kaza yeri günün ağarması ile havadan görüntülendi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Trabzon'da pisten çıkan uçak havadan görüntülendi

Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da pistten çıkan uçağı günün ağarması ile birlikte havadan işte böyle görüntülendi. Bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait taş kamyonları ile çakıl taşı getirilerek çamurlu sahaya çakıl serildi.

Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı

Trabzon Havalimanı’na iniş yapan Pegasus'a ait Ankara uçağı pistten çıktı. Kazada herhangi bir can kaybının olmadığı belirtilirken, tüm yolcular uçaktan tahliye edildi.

Tezgaha sığmadı

Ege Denizi'nde avlanarak Trabzon'da satışa sunulan yaklaşık bir buçuk metre boyundaki Orkinos, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Sümela'nın her noktası gezilebilecek

Trabzon’daki tarihi Sümela Manastırı'nda restorasyon çalışmalarının ilk etabı tamamlandı. Kısa sürede bitirilmesi planlanan restorasyonun ardından manastırda daha önce bilinmeyen şapeller başta olmak üzere her noktasının ziyaretçilere açılması hedefleniyor.

4 bin yıllık dehlizde gizli şehir bulundu

Trabzon’da kentsel dönüşüm projesi sırasında 4 bin yıllık dehlizden gizli yeraltı şehri keşfedildi. Kalıntıların ‘Kayıp İmparatorluk’ olarak bilinen Komnenos Krallığı’na ait olduğu düşünülüyor.

İlk kez görüntülendi: Vatandaşlar dahi bilmiyor

Trabzon'un Maçka ilçesinde varlığı bugüne kadar çok az kişi tarafından bilinen ve 2010 yılında Türk askerlerinin de tesisi terk etmesi ile atıl duruma düşen 67 yıllık NATO üssü hazırlanacak özel bir proje ile turizme kazandırılacak. Proje bu özelliği ile de ilk olma özelliği taşıyacak.

Trabzon'da DEAŞ operasyonunda karı-koca gözaltına alındı

Trabzon'un Of ilçesinde düzenlenen terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda iki kişi gözaltına alındı.

Trabzon'da Portekizli turist gerginliği

Trabzon Atatürk Alanı’nda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kudüs Mitingi sırasında alana kurulan Mescit-i Aksa maketine yaslanarak oturan ve köpekleri ile birlikte vatandaşların tüm uyarılarına rağmen istifini bozmayan bayan turiste çevredekiler tepki gösterdi. Olayın büyümesini ise Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve polis ekipleri önledi.

Ekrem Karagül dualarla uğurlandı

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ün ağabeyi Ekrem Karagül (60) Trabzon’un Şalpazarı İlçesi Gölyanı Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Karagül'ü arayarak taziye mesajlarını iletti.

İbrahim Karagül'ün acı günü

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün abisi Ekrem Karagül vefat etti. Ekrem Karagül, yarın öğlen namazına müteakip Tabzon'da defnedilecek. Yeni Şafak ailesi olarak merhum Ekrem Karagül'e rahmet, Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Karagül ve ailesine sabırlar diliyoruz.

Trump'ın Kudüs kararı Trabzon'da protesto edildi

Trabzon Kudüs Platformu, "Kudüs'ün özel statüsüne sahip çıkmak, korumak, tüm renkliliğiyle barış içinde bir dünyayı gerçek kılmak bakımından hayati derecede önemlidir" açıklamasını yaptı.

Trabzon’da trafik kazası: 2 ölü, 5 yaralı

Trabzon’un Maçka ilçesinde bugün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.