Kayseri’de denklembozulmaz

Mahalli seçimlere doğru halkın nabzını tutmak için yollara düşen Yeni Şafak ve tvnet ekiplerinin ikinci durağı Mimar Sinan’ın memleketi Kayseri oldu. AK Parti’nin önemli kalelerinden olan şehirde belediye başkanlığını yeniden kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bekçiyiöldüren seri katil çıktı

Kayseri’de bir villlada av tüfeğiyle öldürülen özel güvenlik görevlisinin cinayet zanlısının ‘seri katil’ olduğu ortaya çıktı. Güvenlikçi Sami Yılmaz’ı tabancasını gasp etmek için öldüren Hamdi Kayapınar, daha önce de Yılmaz’ın kız kardeşi dahil 6 kişiyi öldürmüş. Rahşan Affı sayesinde geçen yıl tahliye olan Kayapınar, tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Hakkari'de kalleşçe şehit edilen anne ve 11 aylık bebeği için mevlit okutuldu

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Karakaya ve 11 aylık bebeği için mevlit okutuldu.

Acılı baba konuştu: İdam bunlara kurtuluş olur

Hem eşini hem de bebeğinin acısını yaşayan Serkan Karakaya, bu sabah memleketi Kayseri'ye geldi. Melikgazi ilçesindeki babaevinde taziyeleri kabul eden Serkan Karakaya, açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dün cenaze töreninde dile getirdiği idam cezasıyla ilgili konuşan Serkan Karakaya, "Ben bunların idamına karşıyım. Sakın yanlış anlaşılmasın. İdam bunlara kurtuluş olur, hafif olur" dedi.

İYİ Parti'de istifa

İyi Parti'nin kurucularından Fatih Eryılmaz istifa etti. Kayseri milletvekili adayı olan Eryılmaz, istifa ettiğini sosyal medya hasabından duyurdu.

Kayseri ve Adana'da peş peşe deprem oldu

Kayseri ve Adana'da peş peşe meydana gelen küçük ölçekli depremler vatandaşları korkuttu. Önce Kayseri en büyüğü 2.1 olmak üzere 3 defa sallandı. Ardından Adana'da 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Koli açılır açılmaz yere yığıldılar

Kayseri'de bir giyim mağazasına kargoyla gelen ve içerisinde kıyafet bulunan kolinin açılması esnasında çevreye yayılan kokudan etkilenen 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Paketin içinde elbise boyasında kullanılan amonyum sülfat maddesi olduğu tespit edildi.

Kayseri yapıları anlaşarak yıkıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, uzlaşmacı ve yatırımcı yönünü Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda da gösterdi. Caddedeki 46 gecekondu ve kaçak yapının hak sahibi ile kısa sürede anlaştıklarını kaydeden Çelik, yol çalışmasında hızla ilerlediklerini söyledi.

HDP'li vekil adayının yeğenine terörden tutuklama

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde HDP'den Kayseri milletvekili adayı olan Zenun O'nun evinde kaldığı belirlenen ve PKK/KCK'nın kırsal alan yapılanmasına katılma hazırlığındayken yakalanan zanlı tutuklandı.

HDP'li adayının yakını PKK'ya katılma hazırlığındayken yakalandı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde HDP'den Kayseri milletvekili adayı olan Zenun O'nun evinde kaldığı belirlenen yakını, terör örgütü PKK/KCK'nın kırsal alan yapılanmasına katılma hazırlığı yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ağacın altındakini görenler çok şaşırdı

Sabah saatlerinde bir çınar ağacının dalı ağırlığa dayanamayarak büyük bir gürültüyle yerinden koptu. Çınar ağacının kilolarca ağırlığındaki dalı park halindeki lüks bir aracın üzerine devrildi.

Maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Kayseri'nin Develi ilçesinde maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük esnasında yaklaşık 200 metre içeride çalışan Ömer Karaaslan'ın (43) üzerine kaya düştü. Yaklaşık 3 saat süren arama kurtarma çalışmaları sonucunda maden işçisinin cesedine ulaşıldı.

Bahçesinde buldu: Görenler hayrete düşüyor

Kayseri'de bahçede bulunan 2 buçuk kiloluk mantar, mahallelileri hayrete düşürdü. Bulduğu mantarı tavuk niyetine yiyeceklerini belirten Yıldız Öztürk, "Sabah uyandım, bahçede mantar arıyordum. Bahçede dolaşırken karşıma bu mantar çıktı. Getirip komşulara gösterdim, 'Böyle mantar gördünüz mü?' diye. Onlarda çok şaşırdı. Dünden beri millet bunun heyecanında" ifadelerini kullandı.

Komandolar göz doldurdu

Kayseri 1. Komando Tugayı tarafından gerçekleştirilen Erciyes-2018 tatbikatı, komandoların paraşütle atlamaları ve yerli yapım gerçek patlayıcılarla gerçekleştirilen faaliyet başarıyla tamamlandı.

11 yıldır PKK kurşunuyla yaşayan vatandaş gazilik istiyor

11 yıldır PKK kurşunuyla yaşadığını söyleyen Yasin Yakut ile 11 şarapnel parçasıyla hayatını devam ettiren Kayhan Seyyar, vücutlarındaki parçalar nedeniyle her geçen gün zehirlendiklerini ve yetkililerin kendileriyle ilgilenmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesi için pazarlık yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesi açılış töreni konuşmasından sonra hastanenin yapımını gerçekleştiren YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ile sahnede pazarlık yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakan Özhaseki'nin kızının nikah şahitliğini yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin kızı Zeynep Özhaseki ile Mehmet Salih Yurt'un düğün töreninde nikah şahitliği yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de Fen lisesi açılışı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de Osman Ulubaş Fen Lisesinin açılışını yaptı. Erdoğan, yaptığı konuşmada, hayırsever iş adamı Ulubaş'a Kayseri'ye kazandırdığı dördüncü okul için teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu önceki devrin adamı

Kayseri Şehir Hastanesi açılış törenine katılan Başbakan Yıldırım açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu'nun bir önceki devrin adımı olduğunu söyleyen Yıldırım, "Kılıçdaroğlu, buralara gelemez. O, bir önceki devrin adamı. Okmeydanı SSK'nin önceki döneminin adamıdır. Oraları bilir. Bu şehir hastaneleri, dünyanın en modern hizmetinin verildiği yerdir" dedi.

'Biz bu hastaneleri Kılıçdaroğlu için de yaptık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Şehir Hastanesi açılış töreninde konuştu. Erdoğan, hizmetlerin herkes için yapıldığını belirterek "Biz bu hastaneleri Kılıçdaroğlu için de yaptık. Ben diyorum ki yaptığımız köprülerden de geçsin." dedi.

Talas yetmiş bin çiçekle rengârenk

Kayseri'nin ilçesi Talas Belediyesinin rengârenk olması için çeşitli cinslerden 70 bin çiçek ile 50 bin fidanı kavşak, kaldırım, orta kaldırım ve parklara dikti. Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, “Özellikle aldığımız çiçekler Talas’a çok hoş bir görünüm kazandıracaktır”dedi.

Kayseri’de dünya bayrak rekoru

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında en anlamlı etkinlik Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 168 bin lale kullanarak dünyanın en büyük bayrağını Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturdu. 400 metrekareyi aşan Türk Bayrağı’nın ilk lalelerini yerleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, son laleleri de Vali Süleyman Kamçı ile birlikte koydu.

Kayseri’de dünya bayrak rekoru

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında en anlamlı etkinlik Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 168 bin lale kullanarak dünyanın en büyük bayrağını Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturdu. 400 metrekareyi aşan Türk Bayrağı’nın ilk lalelerini yerleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, son laleleri de Vali Süleyman Kamçı ile birlikte koydu.

'Afrin'de hayatı normal hale getiriyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, bütün dünyaya parmak ısırtacak bir harekat düzenlediklerini belirterek "Yavrularımız, aslanlarımız oraya gitti. Bir tek sivile zarar vermeden bu katiller sürüsünü, 4 binden fazlasını etkisiz hale getirdi. Şimdi orada hayatı normal hale getiriyoruz" dedi.

Savunma sanayiine birlik çağrısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Üniversitesi, Erciyes Teknopark ve Oran Kalkınma Ajansı tarafından düzenlen çalıştayda Kayseri’nin savunma sanayinde çok daha etkin olması gerektiğini söyledi. Çelik, bu etkinliğin sağlanması için Kayserili sanayicileri güçlerini birleştirme çağrısı yaptı.

Havacı subaylara FETÖ operasyonu

Kayseri'de FETÖ'nün 'sorumlular' yapılanmasına yönelik operasyonda 17'si havacı astsubay 28 kişi için gözaltı kararı verildi. Soruşturmada ayrıca, mahrem sorumluların astsubayları 'öğrenci' olarak kodladığı da belirlendi.

Vali yanlışlıkla biber gazı sıktı

Vali Süleyman Kamçı, masada duran biber gazı tüpünün butonuna dokununca yanlışlıkla biber gazını sıktı. Vali, biber gazından kimsenin zarar görmediğini görünce, "Butondan elimi çekmesem, etrafı gaz kaplayacaktı" dedi.

Kayseri’de Solo Türk coşkusu

Türk Hava Kuvvetleri gösteri takımının F-16 savaş uçağıyla tek kişilik hava akrobasisi sunan Solo Türk’ü izlemek için vatandaşlar inşaatlara, binaların çatılarına ve bin 871 rakımlı dağa çıktı.

Kayseri'de baba ve 12 yaşındaki oğlu öldürüldü

Kayseri'de ormanlık alanda baba ve oğlu otomobilde av tüfeğiyle öldürülmüş halde bulundu. Katil zanlısı olarak köyde çobanlık yapan Soner S. gözaltına alındı.Şüphelinin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Kayseri’de ulaşıma katlı çözüm

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentteki ulaşımı daha konforlu hale getirmek için yaptığı Melikgazi Katlı Kavşağı Bakan Özhaseki’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, rekor yatırımlara imza attıklarını söyledi.

Namaz kılan erleri silahla tehdit etti

Kayseri’de koğuş girişinde toplu halde namaz kılan 5 eri odasına çağırarak silahla tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan teğmene 20 yıl hapis cezası verildi. Teğmen, mahkemede yaptığı savunmada, "Silah kullanmamdaki amacım 'Nefes' filmindeki gibi askerlerin aklında daha iyi kalsın diye senaryolandırmaktı" ifadesini kullandı.

Kocasinanlı kadınlar sertifikalarını aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı Okuma Yazma Seferberliği’nde ilk mezunlar sertifikalarını aldı. Türkiye genelinde ilk uygulamayı başlatan Kocasinan Belediyesi, kursu başarılı bir şekilde bitiren kursiyerler için sertifika töreni gerçekleştirdi. Törende 8 kursiyere sertifikaları verildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.