Fazla izlenmek için 117 yıllık sığır etini yedi

Steve1989MREInfo adlı YouTuber, yeni videosunda II. Boer Savaşı'ndan kalma 117 yıllık sığır etini yedi. Steve daha önce 1861-1865 yılları arasında gerçekleşen Amerikan iç savaşından kalma bisküvileri de test etmişti.

Dünyanın ilk vatandaşlık alan robotu Sophia Türkiye'de

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, Avrupa Birliği ülkelerinden önce İstanbul’a geldi. Bugün bir etkinlik için basınla buluşan robot 23 Nisan’ı da kutlamayı unutmadı.

Rusya’dan Facebook yasağı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) Telegram’ın ardından hedefine şimdi de Facebook’u aldı. Rusya, Facebook'u ülkesinde kapatabilir.

Türkiye'de en çok kullanılan şifreler belli oldu

Türkiye’de en çok kullanılan şifrelerin listesi ortaya çıktı. Bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilen ve yayınlanan şifrelere bakıldığında hesap güvenliği konusuna hala önem verilmediği anlaşılıyor.

Facebook Avrupalıları yüzünden tanıyacak

Sosyal medya platformu Facebook, yüz tanıma teknolojisini AB vatandaşlarının kullanımına açtı.

'Siber güvenliğe ulusal çapta bakmamız lazım'

TBMM Bilgi İşlem Başkanı Beyribey, "Siber güvenliği milli güvenlik tehdidi olarak göze almamız lazım, ulusal çapta bakmak lazım" dedi.

Netflix 125 milyon aboneye ulaştı

Netflix, orijinal ve lisanslı içerikler için yaptığı yatırımlarla 125 milyon kullanıcıya ulaştı. Online dizi ve film izleme platformu geçtiğimiz yıla göre net karını 112 milyon dolar artırdı.

Ücretli Facebook geliyor

2 milyardan fazla kullanıcıya sahip sosyal medya devi Facebook, ücretli döneme geçiş yapmayı planlıyor. Yapacağı bu değişiklikte birlikte ücretli platformu kullanmak isteyen kullanıcılarına ise reklam göstermeyecek

İnternet kullanıcılarının güvenlik endişesi artıyor

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan bir anket, internet kullanıcılarının güvenlik konusundaki endişelerinin arttığını gösterdi.

Twitter çöktü

Popüler sosyal medya devi Twitter çöktü. Platforma masaüstünden ve mobilden girmek isteyen kullanıcılar, “Teknik bir sorun var. Fark ettiğiniz için teşekkürler, bunu yakında düzeltceğiz ve herşeyi eski haline getireceğiz.” şeklinde hata ile karşılaştı.

Rusya Telegram'ı engelleyeyim derken 2 milyondan fazla IP'yi engelledi

Amazon ve Google bulutları üzerinden servis veren Telegram mesajlaşma uygulamasını engellemek isteyen Rusya, iki milyondan fazla IP adresini engelledi

Canlı yayında 2 milyon dolarını çaldılar

Video paylaşım sitesi Youtube'de kripto parayla ilgili yayınlar yapan Ian Balina adlı Youtuber'in canlı yayında 2 milyon dolar parası çalındı.

AB'den siber tehdit uyarısı

Avrupa Birliği (AB), siber saldırı tehditlerinin giderek artış kaydettiğine dikkati çekerek, siber güvenliği artırmak için adımlar atacağını duyurdu.

Bizi avlamak istiyorlar

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Hasbini, "Siber tehditler bizi avlıyor ve bizi yakalamayı bekliyorlar, çok dikkatli olmalıyız." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda siber saldırılar arttı

STM'nin Siber Tehdit Durum Raporu'na göre, Zeytin Dalı Harekatı'na karşı psikolojik harbin en bilinen yöntemi kara propagandanın yanı sıra "harbin 5. boyutu" olarak nitelendirilen siber savaş yöntemleri de kullanıldı. Harekatın başlamasıyla özellikle kamu kurum ve kuruluşlarının taşra teşkilatlarına sistematik siber saldırılar düzenlendi.

Tuhaf 'BFF' aldatmacası Facebook'ta giderek yayılıyor

BFF adlı aldatmaca (trolleme), dünyanın çeşitli yerlerinde ve dillerinde Facebook'ta gidere yayılıyor. Facebook'ta paylaşımların altına "BFF" yazarak yorum yapıldığında eğer yazı yeşil renge dönüşüyorsa hesabın güvende olduğu, siyah kalıyorsa hesabın güvende olmadığı iddia edildi.

Karşınızda yeni Gmail

Google’ın 2004 yılında kullanıcıların hizmetine sunduğu e-posta servisi Gmail, tasarım değişikliğine gideceği haberini dün sizlerle paylaşmıştık. Yeni tasarımı ve özelliklerine dair detaylar belli olmaya başladı.

Facebook güven kazanmak istiyor

Cambridge Analytica skandalı sonrası kullanıcıların güvenin kaybeden Facebook, yeni gizlilik seçenekleriyle kalplere tekrar yerleşmek istiyor.

Türkiye'de internetin çeyrek asrı

Türkiye’nin internet macerası 25 yıl önce bugün başladı. Çeyrek asırlık bu serüven boyunca ülkemiz internet dünyasına büyük bir aşama kaydetti.

Gmail tamamen değişiyor

Bir zamanlar internetin kralı olarak anılan Gmail o eski günlerine geri dönmek için tasarım değişikliği yapmaya hazırlanıyor. Gmail, yüz milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Slack, Signal ve Facebook Messenger’a karşı rekabet için büyük bir adım atacak.

Facebook verilerinizin durumunu öğrenmek mümkün

Yaşadığı gizlilik skandalı ile milyonlar kişinin bilgilerinin paylaşıldığı Cambridge Analytica skandalı ile ilgili olarak Facebook yaptığı açıklamada, yaşanan veri ihlali ile ilgili olarak hesabınızın etkilenip etkilenmediğini kontrol etmenizi sağlayan bir özelliği duyurdu.

Okyanusun altındaki internet kablosu kopunca dünya ile bağlantısı kesildi

Denizaltı internet kablosunun kesilmesi sebebiyle Moritanya iki gün internetsiz kaldı. ABD ve İngiltere'nin askeri yetkilileri ise Rusya'nın böyle bir deneme yapabileceği konusunda uyardı. Bir diğer şüpheli ise Sierra Leone...

Apple'a patent davasında yarım milyar dolar ceza

Apple, 3 uygulamada kullandığı 4 patent nedeniyle VirnetX firmasına 502,6 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum oldu.

Twitter'a 'dolar' yazınca çöküyor

Popüler sosyal medya devi Twitter’da bugün yeni bir hata ile karşılaşıldı. Dünya genelinde platformdaki arama motoruna 'dolar' yazan kullanıcılar “Teknik bir sorun var” hatası ile karşılaştı.

Mark Zuckerberg’in ABD Senatosu’nda verdiği ifadenin önemli satır başları

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica skandalı nedeni ile 11 Nisan tarihinde ABD Senatosu’nda, ticaret ve hukuk komitelerinin gerçekleştirdiği ortak oturumda, beş saat boyunca ifade verdi.

YouTube'un en popüler müzik videoları hack’lendi

Yube hacklendi! Siber korsanların hedefi olan YouTube'da aralarında dünyanın en popüler videosunun da bulunduğu birçok müzik klibi silindi. Hack olayından Shakira, Chris Brown, Selena Gomez, Drake, Katy Perry, Taylor Swift ve DJ Snake'e kadar birçok video klibi etkilendi

Çocuklar Youtube’unhedefinde

Çocuk hakları, tüketici hakları ve gizlilik savunucusu sivil toplum örgütleri, Google'ın sahibi olduğu YouTube'u çocukların gizliliğini koruyan yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle şikayet etti. İddialara göre çocuklarla ilgili verileri yasadışı bir şekilde topluyor ve kullanıyor.

İnternette bıraktığımız iz: Büyük Veri

Son günlerde bilgilerin çalınmasına neden olan 'Cambridge Analytica' olayı ve Facebook'un çalınmayı kabul edip özür üzerine özür dilemesiyle tekrar gündeme 'internette ne kadar güvendeyiz' sorusu geldi. Evet, hayatımızın her alanında var olan teknoloji bizim kişisel bilgilerimize ne kadarına ulaşabiliyor ve bizi ne kadar etkileyebiliyor ya da bizi yönlendirebiliyor mu? Bu konuya ilişkin bilişim uzmanları kişisel bilgilerimizin hiçbir şekilde güvende olmadığını belirterek bizden alınan bilgilerl...

Instagram hesap silme rehberi

Instagram hesap silme ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırlamış olduğumuz “Instagram hesap silme” rehberinden ulaşabilirsiniz. Bu sayede Instagram hesabınızı dondurmaya gerek kalmadan kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hızımızıiki yıldaüçe katladık

4.5G lansmanında o dönemde en yüksek hız olan 375 Mps’yi sunabilen tek operatör olduklarını hatırlatan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Ticari şebekemizi donatarak 1.2 Gbps hızları sunabilecek duruma ulaştık” dedi.

Twitter'da bağlantı sorunu

Sosyal medya sitesi Twitter'a kullanıcılar giriş sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar, Twitter'ın özellikle mobil uygulamasında sorunla karşılaştıklarını bildiriyor.

Twitter 1 milyon 143 bin hesabı engelledi

Twitter açıkladığı Şeffaflık Raporu'na göre, "terör övgüsü ve propagandası" yapıldığı gerekçesiyle 1 milyon 143 bin hesap kapatıldı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.