Gündem Kurtulmuş Kaşıkçı olayını Türkiye iyi yönetti

AK Parti'den EYT açıklaması - Emeklilikte yaşan takılanlarla ilgili yeni gelişme

Kurtulmuş: Kaşıkçı olayını Türkiye iyi yönetti

TVNET'te yayınlanan Karşı Karşıya programına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Faruk Aksoy'un sorularını cevapladı. Dünyada geniş yankı bulan Cemal Kaşıkçı cinayetinde Türkiye'nin iyi bir yönetim izlediğini belirten Numan Kurtulmuş, "Cemal Kaşıkçı olayı hiçbir insani gerekçeyle izah edilemez. Türkiye bu olayı çok iyi bir şekilde yönetti. Tüm bilgiler dünya kamuoyuyla paylaşılarak sistemli bir şekilde ele alındı." dedi.

Tvnet
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtuluş TVNET'te yayınlanan Karşı Karşıya programında soruları yanıtladı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtuluş TVNET'te yayınlanan Karşı Karşıya programında soruları yanıtladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş TVNET'te gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Gündeme dair konuların masaya yatırıldığı programda; Fırat'ın doğusu, EYT, yerel seçimler ve ittifak meseleleri konuşuldu.

Numan Kurtulmuş'un konuşmasından satır başlıkları şu şekilde:

ABD'nin önde gelen isimleri PYD ve PKK ile iş birliği yaparak bölgede faaliyet gösteriyor. PYD üzerinden yeni bir süreç başlatan ABD, Türkiye'yi kırmamak için bizim de yanımızda oluyor.

Biz bölünmenin, parçalanmanın değil birleşmenin yanında olarak bölgede faaliyet gösteriyoruz. Türkiye teröre karşı bedel ödemiş bir ülkedir. Suriye halkının demokratik olarak yaşamasını istediğimiz bir süreç istiyoruz.

Türkiye eğer tehditler sürerse "fiilen müdahale ederiz" dedi ve bunu yaptı. Fırat'ın doğusunda sahadaki varlığımız masada da olmamızı sağladı.

"Kaşıkçı olayını Türkiye iyi yönetti"

Cemal Kaşıkçı olayı hiçbir insani gerekçeyle izah edilemez. Türkiye bu olayı çok iyi bir şekilde yönetti.

Tüm bilgiler dünya kamuoyuyla paylaşılarak sistemli bir şekilde ele alındı.

  • Türkiye'de bu olayın medya kısmı çok iyi bir şekilde haberleri aktardı. Çarpıtmadan, hızlı ve doğru bir şekilde aktaran Türk medyası doğru bir perspektifle okuyucuya haberleri sundu.

Soruşturmanın şeffaflığı sürecinde Türkiye, uluslararası hukuk çerçevesinde ülkelerle birlikte olayı ortaklaşa yönetti.

Türkiye, Kaşıkçı cinayetinin diplomasisini oluşturarak Avrupa, ABD ve diğer tüm ülkelerle şeffaf bir çalışma yürüttü.

REKLAM

"Büyük bir manifesto hazırlayacağız"

Adaylarımızı tanıttıktan sonra büyük bir manifesto ve seçim beyannamesi hazırlayacağız. Büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Adaylarımız için çalışma süreleri uzun olacak.

Özellikle büyük şehirlerin kazanılması siyasi partiler için önemli olacak. Yerel adaylar bu seçimde çok önemli olacak. Kimsenin siyasi karizmasından faydalanarak seçime giren adaylar olmayacak. AK Parti'nin gücüne güç katacak aday profilimiz olacak.

"İttifak için yasal bir altyapı yok"

MHP ile ittifak olması için her iki tarafta samimi yaklaştı. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'un direnişinde oluşan milletin gönlünde yer eden bir yapı oldu. Yerel seçimlerde ittifak yapılabilmesi için yasal bir altyapı yok. Türkiye'nin her yerinde AK Parti olarak iddialı bir şekilde çalışacağız.

"EYT'yi seçim sonrasında ele alacağız"

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili çalışmalarımızı var ve sıkıntıları biliyoruz. Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren bir durum bu. Seçim öncesi bu meseleyi ele almamız mümkün olmadı. Bugün itibariyle bu hassasiyetleri biliyoruz, imkanlar neticesinde seçimden sonra bu konuyu inceleyeceğiz.

Bu millet sizi tanıyor biliyor
GÜNDEM
Bu millet sizi tanıyor biliyor

HAYAT
KİT’lerde taşerona kadro müjdesi

Münbiç'te ikinci ortak devriye faaliyetine başlandı
GÜNDEM
Münbiç'te ikinci ortak devriye faaliyetine başlandı

Oyun çok büyük
GÜNDEM
Oyun çok büyük

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.