|

IKEA'dan ürün geri çağırma

IKEA Türkiye, Busa çocuk oyun çadırı ile Elga Fenstad dolap kapaklarının bir serisini geri çağırdı.

Aa
00:00 - 26/11/2011 Cumartesi
Güncelleme: 10:32 - 26/11/2011 Cumartesi
Yeni Şafak
IKEA'dan ürün geri çağırma
IKEA'dan ürün geri çağırma

IKEA Türkiye'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, IKEA, Busa çocuklar için katlanan oyun çadırı sahibi müşterilerinin en kısa sürede çadırı herhangi bir IKEA mağazasına iade etmesini istedi.

Busa çocuk çadırının 1 Ağustos 2011 tarihinden bu yana satışta olduğu anımsatılan duyuruda,'Kullanım sırasında çadırın çelik iskeleti kırılabilir. Bu durum sivri çelik uçların çadır kumaşını delerek dışarı çıkmasına ve, çadırın içinde oynayan çocuğun yaralanmasına neden olabilir' denildi.

Bu arada, IKEA tarafından Fenstad aynalı sürgü kapaklı Elga gardırop kapağı üzerindeki büyük aynanın ayrılıp düştüğü, büyük keskin parçalar halinde kırıldığının raporlandığı, bu yüzden kullanıcılar için tehlike arz edebileceği uyarısında bulunuldu.

Elga Fenstad aynalı sürgü kapaklarının farklı tedarikçiler tarafından üretildiği ifade edilerek, bu olaydan yalnızca #12650 numaralı tedarikçiden gelen aynalı sürgü kapaklarının etkilendiği dikkat çekilerek, bu ürün sahibi müşterilerinin IKEA müşteri hizmetleriyle temasa geçmeleri rica edildi. 

12 yıl önce