|

CHP'nin İzmir adayı Muharrem İnce olacak iddiası: AK Parti'nin eline gitmesini istemem

Hüseyin Berk
Hüseyin Berk
21:49 - 6/12/2023 Çarşamba
Güncelleme: 22:26 - 6/12/2023 Çarşamba
Yeni Şafak

CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için teklif götürdüğünü iddia etti. Saymaz, İnce'nin iddiaları doğruladığını söyleyip, "Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti’nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan iş birliği önerisine açığım." dediğini aktardı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde X hesabından bir video yayınlamış ve 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için muhalefete 'ittifak' çağrısında bulunmuştu.

CHP yandaşı gazeteci İsmail Saymaz, söz konusu çağrı sonrası CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun İnce ile görüştüğünü iddia etti.

CHP'nin İzmir adayı Muharrem İnce mi?

Saymaz, CHP'nin Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için teklif götürdüğünü söyledi.

İnce'nin iddiaları doğruladığını söyleyen Saymaz,
"İnce, 'ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti’nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan iş birliği önerisine açığım' dedi"
diye konuştu.

"İş birliği önerisine açığım"

Saymaz'ın iddiasına göre İnce, konuya ilişkin şunları söyledi:

"Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti’nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan iş birliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif edilmedi ama benim kulağıma geldi"

#Muharrem İnce
#CHP
#Ekrem İmamoğlu
#İsmail Saymaz
#Memleket Partisi
2 ay önce
default-profile-img