VideoSon Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Uluslararası sisteme tarihi cevap
01:09
Dünya
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Uluslararası sisteme tarihi cevap
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Afrin operasyonu hakkında eleştirel ifadeler kullanan Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt'a tepki gösterdi. Türkiye olarak terör örgütüyle mücadele için Suriye'de olduklarını dile getiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Halkımızı ve sınırımızı korumak adına uluslararası hukuktan doğan meşru hakkımızı kullanıyoruz" açıklamasında bulundu.
Faiz lobileriyle adım atamayız
02:36
Ekonomi
Faiz lobileriyle adım atamayız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek faizlerin enflasyonu yükselttiğini, yatırımı düşürdüğünü her fırsatta dile getiriyor. Geçtiğimiz günlerde, "Faiz lobisinin de faizlerin de üzerine gitmekte kararlıyız" demişti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz lobisine yaptığı sert çıkışlar...
Öğrencilerden okul duvarına müthiş sanat
00:56
Hayat
Öğrencilerden okul duvarına müthiş sanat
İstanbul Tuzla'da İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okul duvarına yapılan çalışma takdir edildi.
ABD'de Beyaz Saray'a vurulan kilit
04:44
Dünya
ABD'de Beyaz Saray'a vurulan kilit
ABD hükümeti, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar bütçe konusunda anlaşamadıkları için Trump'ın başkanlığının ilk yıllık döneminde iki kez resmi olarak kapandı. Sistem, Kongre'nin kalıcı bütçe onaylanana dek kullandığı geçici ek bütçelerle gereksinimi karşılayamaması durumunda devreye giriyor, 'acil ve temel hizmetler' dışında tüm kamu faaliyetleri duruyor. Başkanlar tarihinde hükümet iflasının birçok örneği söz konusu.