Sosyal Medya Haberleri

Instagram'dan ayrılışı hakkında açıklama yaptı

Kevin Systrom, Instagram CEO’luğunu bırakması ve şirketten ayrılmasından sonra ilk defa süreç hakkında konuştu. Mark Zuckerberg’in yönetimindeki ekipte işlerin aslında çok iyi gitmediğine dair bazı sinyaller verdi.

Facebook saldırısından etkilenip etkilenmediğinizi kontrol edin

Facebook, siber saldırılarla boğuşuyor. Son bir ay içerisinde toplam 79 milyon Facebook kullanıcısına ait veriler bilgisayar korsanlarının eline geçti. Sosyal medya platformu saldırılardan etkilenip etkilenmediğinizi gösteren bir ara yüzü faaliyete geçirdi. Bu ara yüz ile eğer saldırıdan etkilendiyseniz hangi bilgilerinizin çalındığını görebilirsiniz.

Facebook Gaming Beta yayınlandı

Popüler sosyal medya devi Facebook, yeni platformu Gaming uygulamasını bazı kişilere kullanıma açtı. Twitch, Mixer ve YouTube gibi platformlara rakip olarak geliştirilen uygulamanın ise başarılı olup olamayacağı ise merak ediliyor.

Elon Musk yeni projesini Twitter'dan duyurdu

Çılgın girişimci Elon Musk, yeni projesini attığı tweet ile duyurdu. Genellikle şirketlerine finansman sağlamak için geliştirdiği ilginç ürünleri sosyal medyada paylaşıyor. Daha öncesine alev silahı ve şapka satışı yapan Musk, bu sefer dev bir robotla karşımıza çıkabilir.

29 milyon Facebook hesabı hacklendi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan milyonlarca kullanıcıya üzecek haber geldi. Facebook, 29 milyon kullanıcının bilgileri hackerlar tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

Hacklenen Facebook hesabınızı geri alma yöntemleri

Facebook hesabınız kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilirse nasıl geri alabilirsiniz? Öncelikli olarak panik yapmayın ve bu adımları izleyin.

Intagram’daki güvenlik ayarını mutlaka aktif edin

Popüler sitelere yapılan siber saldırılar kullanıcıların kişisel bilgilerini her geçen gün daha da tehlikeye atıyor. Instagram’ın getirdiği iki faktörlü doğrulama kodu uygulaması ile kullanıcıların güvenliğini üst düzeye çekiyor. Neredeyse tüm kişisel bilgilerine sahip Instagram profilinizi nasıl güvenlik altına alacağınızı sizler için haberimizde anlattık işte tüm detaylar

Twitter'da 10 milyon izlenen limon videosu

Sosyal medyada bazı videolar nedensizce milyonlar tarafından izlenebiliyor. Mike Sakasegawa’nın kaydettiği bir limonun yuvarlanma videosu 10 milyon kişi tarafından izlendi.

Google Plus güvenlik açığı nedeniyle kapatılıyor

Google Plus, kullanıcı profil bilgilerinin çalınmasına yol açan güvenlik açığı nedeniyle bireysel kullanıma kapatılacak.

Hesap silme süresi 30 güne çıktı

Facebook, hesap silmek isteyen kullanıcıların işini zora sokacak yeni bir karar aldı. Artık Facebook hesabını silmek isteyen kullanıcılar 30 gün bekleyecek.

Instagram konum geçmişinizi paylaşmayı planlıyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcılarını kızdıracak yeni bir adım atmayı planlıyor. İfade edilen uygulama hayata geçirilirse Instagram konum verileri Facebook ile paylaşılacak.

QR kod ile arkadaş takibi özelliği geldi

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıları kolayca bulabileceğiniz bir özelliği devreye aldı. Ad Etiket adını verdikleri özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerini QR kod yardımı ile hem kolayca bulabilecek hem de takip edebilecek.

Beyaz Saray'dan Google'a Çin projesini durdurma çağrısı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Google’ın Çin’de faaliyet gösterecek olan Dragonfly projesinin durdurulmasını talep etti. Google’ın Dragonfly projesi kısıtlamaları ve arama motoru üzerinden yapılan işlemleri Çin hükümetiyle paylaşması nedeniyle tartışılıyordu.

Dünya 'BiP' kullanacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BİP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in yurtdışındaki ilk reklamları New York’ta, ünlü Times Meydanı’nda dijital ekranlarda yayınlandı.

Facebook hesabınızın çalınıp çalınmadığını öğrenin

Facebook geçtiğimiz günlerde bir güvenlik skandalı nedeniyle 50 milyon kişiye ait verilerin çalındığını açıklamıştı. Veri sızıntısının ‘başkasının gözünden gör’ özelliğindeki bir açıktan kaynaklandığı belirtiliyor. Bu güvenlik açığından etkilenip etkilenmediğinizi öğrenmek için yapmanız gerekenleri açıklıyoruz.

Instagram yeniden açıldı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram'ın hatası giderildi. Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılar 5xx Server Error hatası ile karşılaşıyordu. Lakin kısa süre içerisinde düzeltildi

Facebook hesapları 'dark web' üzerinden 3 dolara satılıyor

Facebook 25 Eylül 2018’de büyük bir saldırıya uğramış ve 50 milyona yakın kullanıcının hesapları çalınmıştı. Çalınan hesapların illegal veriler ve ürünlerin bulunduğu dark web üzerinden tanesi 3-12 ABD doları fiyatı arasında satışa sunulduğu belirtildi. Hesaplar dijital para birimi bitcoin ve bitcoin cash ile satılıyor. Çalınan verilerin ise yaklaşık toplam değerinin ise 150-600 milyon dolar olabileceği ifade ediliyor.

Telegram'da veri sızıntısı skandalı

WhatsApp’ın alternatifi olarak pazarda büyük bir kitle edinen Telegram hakkında çarpıcı bir skandal ortaya çıktı. Güvenli olmasıyla bilinen Telegram’ın IP adreslerini sızdırdığı belirtiliyor.

Avrupa Birliği Facebook'a milyar dolarlık dava açtı

Avrupalı veri gizliliği düzenleyicileri, 50 milyon Facebook kullanıcısının verilerini ortaya çıkaran güvenlik ihlali için sosyal medya platformuna 1,63 milyar dolarlık bir fatura çıkardı. Veri ihlalinin ‘başkasının gözünden gör’ seçeneğinden ortaya çıktığı ve Instagram-Tinder gibi üçüncü parti uygulamalarını kullananları da etkilediği belirtildi.

Facebook skandalından etkilenmemek için alabileceğiniz önlemler

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, bilgisayar korsanlarının 50 milyon kullanıcı hesabına erişim sağladığını ve hesapların hacklenmiş olabileceğini duyurdu.

Aileleriniçi rahatolacak

Dijital operatör Turkcell’in oyun platformu Playcell, avantajlı abonelik paketleri ile çocuklara reklâmsız iki ayrı oyun paketi sunuyor. Çocuklar renkli ve eğlenceli yüzlerce oyuna keyifle ulaşırken, anne-babalar için de oyun içi satın alma endişesi ortadan kalkıyor.

Facebook'ta 50 milyon kişiyi etkileyen güvenlik açığı

Sosyal medya platformu Facebook, 50 milyon kullanıcıyı etkileyen güvenlik açığı tespit ettiklerini açıkladı. Güvenlik açığını giderdiklerini belirten platform, hesapların siber korsanların eline geçip geçmediğini henüz bilmediklerini bildirdi. Türkiye'de 50 milyona yaklaşık aktif Facebook kullanıcısı bulunuyor.

Mark Zuckerberg'in Facebook hesabı canlı yayında silinecek

Tayvanlı bir hacker canlı yayında Facebook'un kurucusu Zuckerberg'in hesabını sileceğini açıkladı. Eğer bunu gerçekleştirirse Mark Zuckerberg'in Facebook profili ilk defa hacklenmiş olacak.

WhatsApp'ın kurucusu bin pişman

Brian Acton ve Jan Koum’un 9 yıl önce kurduğu WhatsApp, kısa bir sürede dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması haline geldi. Cambridge Analytica skandalından sonra WhatsApp’tan ayrılan Acton, şirketini ve kullanıcı bilgilerini sattığı için pişman olduğunu dile getirdi.

Trump Google ve Facebook'a savaş açtı

Facebook, Google ve Twitter’ın başı Trump ile dertte. Teknoloji devlerinin rekabet kanunlarını ihlal ettiğini öne süren Trump bu şirketlerle ilgili bir tasarı hazırlığında.

Kurucuları istifa eden Instagram'ı ne bekliyor?

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger dün istifa kararı aldıklarını açıklamıştı. Facebook tarafından 2012 yılında 1 milyar dolara satın alınan ve son yılların en popüler uygulaması haline gelen Instagram’a bundan sonra ne olacak?

Erdoğan'ın '#WorldIsBiggerThan5' hashtagi 'TT' oldu

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5" hashtagi ile yaptığı paylaşım, Trend Topic (TT) oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Birleşmiş Milletler'i zulmün değil adaletin kaynağı haline getirmeliyiz. Türkiye, daha adil bir dünya için elinden gelen çabayı göstermektedir" ifadelerini kullanmıştı.

Facebook Instagram'ın kurucularına kapıyı gösterdi

Sosyal medyanın en büyük platformu Facebook’un satın aldığı Instagram’ı kuran Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten ayrılacaklarını duyurdu. Systrom ve Krieger’ın Facebook yönetimiyle yaşadığı gerginlikten dolayı istifa edecekleri söyleniyor. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın kurucuları da istifa etmişti.

Twitter dolandırıcılığa sponsor oldu

Sosyal medya platformu Twitter yine bir skandalla gündeme geldi. Kuveyt Türk bankasının internet şubesinin görselini kullanan bilgisayar korsanları, şifreleri ele geçirmek için açtıkları sahte web sitesinin reklamını Twitter’da yayınladı. Twitter da reklamı kabul edip, sponsorlu etiketi ile yayına aldı. Çok sayıda kullanıcı Twitter’ın onayladığı linke tıklayarak korsanların sitesine giriş yaptı.

Facebook ve Instagram çöktü

Sosyal medya devi Facebook ve Instagram'da erişim sorunu yaşanıyor. Sosyal medya kullanıcıları, 23:45 itibariyle Facebook'a erişimde sorun yaşıyor. Facebook ve Instagram'a erişim sorunuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapıldı.

Instagram duyurdu: Instagram'da mavi tik nasıl alınır?

Instagram’da ‘mavi tik’ olarak bilinen onay işareti genellikle tanınmış kişilerde bulunuyor. Bu simge hesabın biraz daha itibarlı görünmesini sağlıyor diyebiliriz. ‘Mavi tik’ olarak bilinen onay işaretini almak için ne yapmalısınız? İşte onaylı hesap için yapmanız gerekenler..

Türkiye’nin dijital teknoloji takımı

“Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” diyen Turkcell, son dönemde yerli teknolojilere yaptığı yatırımlarla gündemde. Yaani, fizy, lifebox, TV+, Dergilik, Paycell gibi uygulamalarının yanı sıra Turkcell’in yerli anlık mesajlaşma platformu BiP son dönemde en hızlı büyüyen uygulama olarak öne çıkıyor. Turkcell’in yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği teknolojiler Türkiye’nin milli takımı gibi dünyaya yayılıyor.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.