|

Kahramanmaraş Valiliği açıkladı: Şehit Müslüm Özdemir'in ailesi çadırda yaşıyor iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Kahramanmaraş Valiliği, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesinin çadırda yaşadığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Yapılan açıklamada, "Ailenin kendi arsasında ikamet etmek istemesi üzerine Konteyner verilmiştir. Şehidimizin ailesi de kırsal mahallemizde ikamet etmektedir ve hak sahibidir. Aile için Kalıcı Köy Konutu kısa sürede yapılarak teslim edilecektir" denildi.

Pınar Görgü
16:58 - 13/01/2024 Cumartesi
Güncelleme: 19:52 - 13/01/2024 Cumartesi
Yeni Şafak
Kahramanmaraş Valiliği’nden 'Şehit Müslüm Özdemir’in ailesi çadırda yaşıyor' iddialarına açıklama geldi.
Kahramanmaraş Valiliği’nden 'Şehit Müslüm Özdemir’in ailesi çadırda yaşıyor' iddialarına açıklama geldi.

Kahramanmaraş Valiliği, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in Maraş'ta yaşayan depremzede ailesiyle ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek basın açıklaması paylaştı.


Açıklamada kentte çadırların tamamen kaldırıldığı ifade edilerek
"Depremzede vatandaşlarımız konteyner kentlere yerleştirilmiş ya da şahsi konteynerler kendilerine teslim edilmiştir. Bu doğrultuda ailemize de depremin ilk zamanında verilen çadırın yanı sıra ailenin kendi arsasında ikamet etmek istemesi üzerine konteyner verilmiştir"
denildi.


Açıklamada, şunlar kaydedildi:
  • "Şehidimizin ailesinin çadırda yaşadığı iddiasıyla yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kahramanmaraş'ta çadırlar tamamen kaldırılmış, depremzede vatandaşlarımız konteyner kentlere yerleştirilmiş ya da şahsi konteynerler kendilerine teslim edilmiştir. Bu doğrultuda ailemize de depremin ilk zamanında verilen çadırın yanı sıra ailenin kendi arsasında ikamet etmek istemesi üzerine konteyner verilmiştir. Şehit haberinin ailesine ulaştırılmasının hemen sonrasında Kahramanmaraş Valiliğimiz koordinesinde ilgili kurumlarımız tarafından mahallede bulunan taziye evi, tören alanı ve taziye yeri olarak belirlenmiştir.

  • Devletimiz, depremde evleri yıkılan ve ağır hasar alan tüm vatandaşlarımıza TOKİ Konutları ve kalıcı köy konutlarını yapmaktadır. Konutların, depremzede vatandaşlarımıza teslim edilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Şehidimizin ailesi de kırsal mahallemizde ikamet etmektedir ve hak sahibidir. Aile için kalıcı köy konutu kısa sürede yapılarak teslim edilecektir. Lütfen asılsız ve algı amaçlı paylaşımlara itibar etmeyelim"

'Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de ailenin çadırda kaldığı iddialarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu:

"Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm Özdemir’in değerli ailesi, bin yılın afetinden sonra kendilerine tahsis edilen konteyneri kendi istekleriyle depo olarak kullanma kararı alarak çadırda ikamet etmeye başlamış.

Şehidimizin ailesinin tercihleri doğrultusunda isterlerse rezerv alanda konutumuz hazır, oradan vereceğiz; isterlerse Bakanlığımızın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlarımızı 1 ay gibi bir sürede bitirip oradan vereceğiz. Şehitlerimizin emanetlerine, geride kalanlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimizi, cennetinde Peygamber Efendimize komşu eylesin. Kahraman askerlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum"
#Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir
#Kahramanmaraş Valiliği
#Kahramanmraş
5 ay önce