|

'Atatürkçü' geçinen Tanju Özcan milletin parası terör sempatizanına akıttı: PKK himayesinde Cumhuriyet Bayramı kutlatmış

'Atatürkçü' geçinen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 29 Ekim kutlamaları için yaklaşık 325 bin Türk Lirası ödeme yaptığı şirketin yetkilisinin HDP'li (Dem Parti) olduğunu ortaya çıktı. 31 Mart yerel seçimlerine giden süreçte DEM Partililerle 'kaldırımda bile yürümeyeceğini' iddia eden Özcan, vatandaşlara Cumhuriyet bayramını terör örgütü PKK'nın organize ettiği etkinlikle kutlattı.

12:00 - 23/03/2024 Cumartesi
Güncelleme: 11:18 - 20/03/2024 Çarşamba
Yeni Şafak
Tanju Özcan
Tanju Özcan
31 Mart yerel seçimlerinde CHP'de değişimcilerin başını çeken ve
Kemal Kılıçdaroğlu
'nun devrilip yerine
Özgür Özel
'in geçmesiyle Bolu'dan yeniden aday gösterilen
Tanju Özcan
ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor.

2019'da Bolu halkına vadettiği projelerin büyük bir çoğunluğunu yapmayan Özcan, 31 Mart'a giden süreçte ise milliyetçi kesimin oylarını alabilmenin yollarını arıyor.

'DEM Parti ile kaldırımda yürümem' demişti


Özcan katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada
"Ben DEM Partisi'yle işbirliği yapılamaması görüşündeyim. Ben bırakın işbirliği yapmayı, DEM Partililerle aynı kaldırımda bile yürümemeyi tercih ediyorum"
ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamayı yapan ancak kendisini aday gösteren Özgür Özel'in başını çektiği CHP yönetiminin terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı DEM Parti ile
'kent uzlaşısı'
adı altında ittifak kurmasına ses çıkarmayan
Tanju Özcan
'ın 2021 yılındaki 29 Ekim kutlamaları için ödeme yaptığı şirket yetkilisi ile ilgili dikkat çeken bir bilgi ortaya çıktı.

Milletin parasını terör sempatizanına akıtmış


Bolu Belediyesi tarafından organizasyon için direk teminle yaklaşık
325 bin lira
ödeme yapılan
Okan Övet
isimli şahsın
HDP'li olduğu
öğrenildi.


Sosyal medya hesabından HDP'yi öven paylaşımlarda bulunan Övet'in şu ifadeleri kullandığı görüldü;


"Yaşasın sarı mekaplılar..."


"Bu seçimde kararsız kalarak oyunu HDP'den yana kullanan umutla iyi niyetle oyunu HDP'den yana kullanan diğer parti seçmeni arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Korkmayın umutlarınız karşılıksız kalmayacak. #buadambaşkanolmayacak"


PKK organizasyonunda 29 Ekim'i kutlattı


Bolulu vatandaşlar böylece Tanju Özcan sayesinde binlerce lira akıtılan terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'li bir şahsın organizasyonunda
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
'nı kutladı.

Milletin parasını terör örgütü sempatizanlarına akıtan CHP'li Tanju Özcan'ın 'milliyetçilik' üzerinden siyaset yürütme çabası ise havada kaldı.


Tanju Özcan


#Tanju Özcan
#DEM Parti
#HDP
#PKK
#Bolu
#Cumhuriyet
2 ay önce