Ekonomi 2018 yılı bekçi maaşları

Bekçi maaşları ne kadar? İşte 2018 yılı bekçi maaş ve çalışma saatleri

2018 yılı bekçi maaşları

İçişleri bakanlığı lise ve dengi okul mezunu olan kişileri çarşı ve mahallerde asayişi sağmak üzere bekçi alımına başladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir iş imkanı olarak Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyenler için işe alımlar yapılırken, en çok merak edilen konuların başında da bekçi maaşları geldi. İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen bekçiler ne kadar maaş alıyor? 2018 bekçi maaşları kaç lira? Tüm detaylar haberimizde...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bekçiler göreve hazır.
Bekçiler göreve hazır.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile İçişleri bakanlığı lise ve dengi okul mezunu olan kişileri çarşı ve mahallerde asayişi sağmak üzere bekçi alımına başladı.

Son zamanlarda artan bekçi alımlarından sonra bekçilerin aylık kazançları da merak edilen hususların başında yer almaya başladı. İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan bekçi maaşları ne kadar? İşte 2018 yılı bekçi maaşları...

Çarşı ve mahalle bekçileri için yeni yılla birlikte zam oranlarında da artış yaşandı. Öncelikle İstanbul, Ankara, Adana Mersin, Gaziantep ve Hatay illerinin yanı sıra verilen 7 bin kadro ile diğer şehirlerde de istihdamlar başladı. KPSS şartının aranmadığı ve istihdam sayısının da fazla olduğu bekçilik hizmeti için en çok merak edilen konuların başında maaşları geldi.

AA
Bekçiler göreve hazır.

2018 yılında ortalama olarak aylık bekçi maaşlarının başlangıç 3 bin lira civarında olduğu ifade edilirken, tutarın bekçinin görev yaptığı bölgenin nüfus olarak büyüklüğü ve ilin terör durumuna göre değişiklik gösterdiği açıklandı. Çocuk ve aile yardımı ile de maaşların daha da artması bekleniyor.

  • 2018 – 2019 yılında memurlara toplam yüzde 7,5, 2019 – 2020 yılında ise toplamda yüzde 9 oranında zam gelmiştir. Bu zamlara ek olarak çocuk yardımı olarak 6 yaşına kadar çocuklar için 48 TL, 6 yaşından büyükler için 24 TL, yapılan aile yardımı ise 204 TL olarak artırılmıştır.

AA
Bekçiler göreve hazır.

Bekçi çalışma saatleri

Türkiye geneli çarşı ve mahalle bekçilerinin genel olarak akşam saat: 18.00 - 19.00 itibari ile göreve başladığı ve 12 saat boyunca sabah: 06.00 - 07.00 surlarına kadar çalıştığı belirtildi. Ancak bu saatlerin çalışılan yere göre değişiklik gösterdiği ifade ediliyor. Gündüz çalışmayan bekçiler, akşam üstü göreve başlamasıyla, gece boyunca çalışır ve sabah saatlerinde güneşin aydınlanması ile de görevini bitirir.

Güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor?
EKONOMİ
Güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor?

Milyonlarca memura 3 zam birden
EKONOMİ
Milyonlarca memura 3 zam birden

5 yılda 5 milyon ek istihdam hedefliyor
EKONOMİ
5 yılda 5 milyon ek istihdam hedefliyor

Aref'in tedavisi sürüyor
Hayat

Aref'in tedavisi sürüyor

Kobra yılanı tarafından sokulan ve akşam saatlerinde özel bir uçakla Mısır’a getirilen illüzyonist Aref, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aref, bir Suriyeli tarafından kendisine verilen bir gözü kör, hasta ve yaralı, nadir rastlanan bir yılan tarafından sokulduğunu söyledi. Çok hareketsiz duran, öldüğünü zannettiği yılanı, bakımı için kafesinden çıkardığını ve yıkadığını anlatan Aref, kafesine geri koyduğu sırada sağ kolundan ısırıldığını belirtti.
Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı
Dünya

Maduro: Dünya Kupasını aslında Afrika kazandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Dünya Kupası'nı kazanan Fransa ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Avrupa'nın siyahilere yönelik ayrımcılığa son vermesi çağrısı yapan Maduro, "Fransa, Dünya Kupası'nda Afrika takımına benziyordu. Aslında kazanan Afrika'ydı" dedi.
BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak
Teknoloji

BİM 599 TL'ye bilgisayar satacak

BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesi ile birbirinden farklı teknolojik ürünleri bir arada satışa sunmaya hazırlanıyor. Yine piyasa fiyatının altında çok altında satışa sunacağı ürünler arasında ALFA 110A Windows diz üstü bilgisayar, Xiaomi Mi Band 2 akıllı bileklik, Trust 12.500 mAh taşınabilir power bank, Mikodo radyolu müzik kutusu, Trust mikrofonlu oyuncu kulaklığı, Trust klavye, fare ve YouTube tripodlu mikrofon yer alıyor. Söz konusu teknolojik ürünlerin haricinde BİM, 27 Temmuz aktüel ürünler listesinde uygun fiyatlı diğer ürünlerini de listeliyor. İşte 27 Temmuz BİM aktüel ürünler listesinde yer alan diğer ürünler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.