|
Konsantrasyon

Galatasaray çok önemli bir sürece girdi. Abdülkerim ve Zaha tam olarak iyileşti, ilk onbirde yerlerini alacaklar. Adana Demirspor maçını kazanarak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden çıkacak sonuca odaklanacak olan Aslan bu haftanın ardından büyük bir avantaj yakalamanın peşinde. Okan Buruk ve öğrencileri Adana Demirspor maçından 3 puan çıkararak rüzgarı arkasına alıp, ardından Kopenhag karşılaşmasına çıkmak istiyor. Sarı-kırmızılı takım, Şampiyonlar Ligi’nde de 3 puan alarak hem maddi, hem de manevi olarak rahatlamak istiyor. Kopenhag maçı için Galatasaray’da muazzam bir seferberlik ve çalışma durumu söz konusu. Tedavisi süren Davinson Sanchez bu zorlu mücadeleye yetiştirilmeye çalışılıyor.

Nihayetinde Şampiyonlar Ligi gruplarında 2 beraberlik ve 1 galibiyet alarak 4.6 milyon Euro’yu kasasına çoktan koyan Galatasaray, Kopenhag’ı yenmesi halinde galibiyet primi ve gruptan çıkma parasıyla beraber toplamda 12.4 milyon Euro kazanacak. Toplamda ise 17 milyon Euro maddi gelir ile Şampiyonlar Ligi grup aşaması tamamlanmış olacak.

Muslera ve Icardi sürekli takım arkadaşlarıyla bire bir görüşerek Kopenhag maçının ne kadar önemli olduğu konusunda görüşmeler yapıyor. Takım içinde konsantrasyon ve seferberlik çok yüksek seviyede. Nitekim belirtmek isterim ki, Parken Stadyumu, Galatasaray’ın ruhunu iyi tanır. Sahada sarı-kırmızılı formaların sırtında yazan isimler, numaralar, teknik heyet, yedek oyuncular ve yönetim farklı olabilir ama Galatasaray ruhu ezelden beridir aynıdır. Galatasaray tarihinin en önemli finalinde Parken Stadyumu’nda Arsenal’i devirerek UEFA Kupasını kazanmıştı. Şimdi sırada yine Parken’de yine bir final var ve bu final ülke puanı açısından da hayati bir önem taşıyor.

Şimdiden Galatasaray’a ülkem ve camiam adına Parken’de başarılar diliyorum.

#spor
#futbol
#Oğuz Altay
2 ay önce
default-profile-img
Konsantrasyon
Başarılı bir örnek
Genetiğiyle oynanmış yaratıklar
Akbank’ın önünde armut ağacı
Vursun abi!
Ekmek arası mutluluk