|
Asıl seçim şimdi başlıyor

Beşiktaş’ta epeydir gündemin ilk maddesi başkanlık seçimleriydi. Öyle ki, futbol takımının oynadığı maç dahi arka planda kalıyordu. Uzun süredir yorgun ve yılgın olan Beşiktaşlılar, bu belirsizliğin bir an önce bitmesini istiyordu. Seçimden önce yazdığım son yazının başlığını “Seçimi kim kazanır?” diye atmıştım. O yazıdan bir bölüm şöyle idi; “Size mavi boncuk dağıtan bir yazı ve cümle gibi gelmesin; bu işin sonunda kazanan başkan değil, Beşiktaş olacak. İki isim de son dönemde yanlış yönetilen bir kulübü doğru yönetmek için aday oldular. Ötekileştirmeye değil, kapsayıcılığa ihtiyaç var.”

Seçim süreçlerinde elbette yanınızdaki isimleri konsolide etmek adına bazen sert cümleler kurabiliyorsunuz. Ancak son evre iki tarafa da, hepsinin de ötesinde Beşiktaş ismine yakışır şekilde bitti. Beşiktaş Başkanı Sayın Hasan Arat’ın kazandıktan sonra yaptığı konuşmada Sayın Serdal Adalı’yı alkışlatması çok şık bir hareketti. Aynı şekilde, Adalı’nın her zaman desteğe hazır olduğuna dair yaptığı açıklama da kendisinin nasıl bir Beşiktaşlı olduğunu ortaya koydu. ‘Beşiktaş kazanacak’ derken tam da bunu kastediyordum.

Bu vesileyle, seçime daha iyi hazırlanan ve tüm sandıklardan bütün yaş grubundaki üyelerin büyük teveccühünü kazanan Hasan Arat ve ekibini kutlarım. Dört koldan, çok kapsamlı bir süreç geçirdiler ve çok iyi yönettiler. Seçim sonuçları da bunu ortaya koyuyor. Artık Beşiktaş’ta blok oymuş, eski yöneticilerin oylarıymış, dernekler komple birlikte hareket ediyormuş vs. gibi kozlar da, tarihin sayfalarındaki yerini aldı. Bunu bize bir önceki denetim kurulu seçimlerinde Gökhan Tiryaki ve ekibi çok net göstermişti. Daha iyi hazırlanan, sosyal medyayı iyi kullanan ve kendini iyi ifade eden her ekip ve proje artık net olarak Beşiktaş seçimlerinde öne çıkar. Tabi, Çok temiz bir insan olan Serdal Adalı’ya da önceki iki seçimde yaşadığı şeyler, güvendikleri tarafından üçüncü kez yaşatıldı!

Şimdi bu yazının başlığına dönelim; Asıl seçim şimdi başlıyor... Beşiktaş başkanını seçti, şimdi daha önemli bir tercih yapacak. Camia refleksi yeniden hayata geçip birlikte mi olunacak, yoksa kafadan 2025 seçimlerinin hesap kitabı mı başlayacak? Kongre sürecinde hissedilen ‘sizin aday, bizim aday’ bakışı devam mı edecek yoksa, bütün camia seçimi açık farkla ve net şekilde kazanan Hasan Arat’ın yanında birleşecek mi?

Kulübün ve futbol takımının içinden geçtiği süreç bugünden yarına hemen düzelecek gibi değil. Özellikle futbol takımının çehresinin düzelmesi 2 transfer döneminin geçmesine bakıyor. Bu süreçlerdeki tercih, Başkan Hasan Arat’a omuz verip gardı düşen camiayı birlikte ayağa kaldırmak olursa, her şey çok çabuk toparlanır. Aksi halde neler yaşanacağını size ben değil, yakın tarih söylesin...

#spor
#Futbol
#Ergin Aslan
3 ay önce
default-profile-img
Asıl seçim şimdi başlıyor
CHP’de ne mi değişti?
Fenerbahçelilerin travması
Kibir ve inat insanın sonunu getirir
Akua Matata!
Murat Kurum’un ulaşım projelerinden kimin haberi oldu