Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
İsrail'in keyfi olarak tutukladığı Ebru Özkan'ın babası yardım bekliyor
00:28
Dünya
İsrail'in keyfi olarak tutukladığı Ebru Özkan'ın babası yardım bekliyor
İsrail polisi tarafından 11 Haziran'da 'keyfi' şekilde gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın babası Canip Özkan yetkililerden yardım bekliyor. İsrail kural tanımaz uygulamalarına devam ediyor. 8 haziran 2018 tarihinde KudÜs'e ozel bir tur sirketiyle turistik gezi amacıyla giden Ebru Özkan 11 haziran İsrail askerlerince keyfi olarak gözaltına alındı. Hiçbir kanıt olmadan askeri mahkemede yargılanan Özkan'ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bu karar üzerine İsrail polisi karara itiraz edip 24 saat daha tutukluluk talebinde bulundu ve talebi kabul edildi. Ardindan başvurulan bir üst mahkeme tutukluluk suresini 7 gün daha uzattı. İsrail'in bu insanlık dışı muamelesi sonucu kızından bir haftadır haber alamayan baba Canip Özkan Babalar Günü'nde yetkililere seslenerek yardım istedi.
Acı çığlığın sahibi artık görüyor
00:54
Dünya
Acı çığlığın sahibi artık görüyor
Suriye'de hava saldırılarında yaralanarak gözlerini kaybeden 10 yaşındaki Abdulmuin El-Hassan isimli çocuk, “Baba, kör oldum” diye feryad etmişti. Küçük çocuk Gaziantep'te tedavi edildi. Artık görebiliyor.
Ülkeleri birbirine düşüren G7 karesi!
04:29
Dünya
Ülkeleri birbirine düşüren G7 karesi!
Dünyanın en büyük ekonomisine sahip gelişmiş yedi ülkeden oluşan G7 Grubu'nun Kanada'nın Charlevoix bölgesinde düzenlenen Liderler Zirvesi sona erdi. Zirvede çekilen ve merkezinde Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in bulunduğu bir fotoğraf, G7'nin ruhunu yansıtması açısından dikkatleri çekti Merkel'in resmi Instagram hesabından paylaştığı masa başındaki liderler arası tartışma anları, diğer liderlerin perspektifinden de farklı komposizyonlu fotoğrafları ortaya çıkardı. Harita, 7 ülkenin gözünden o anların fotoğrafını çekti!
Okula gidecekleri yaşta çalışıyorlar
01:00
Dünya
Okula gidecekleri yaşta çalışıyorlar
Dünyada 152 milyon çocuk, okula gitmek yerine çalışmak zorunda kalıyor. Bu çocuklardan 73 milyonu fiziksel ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkileyen işlerde çalışıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.