SÜPER LİG

Mustafa Cengiz: Olumlu karar çıkacak

UEFA ile görüşen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada, "Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu bir karar çıkacak" dedi.

Haber Merkezi DHA

Dün akşam İsviçre'ye giden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA Başkanı Ceferin ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kritik görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Cengiz, şunları ifade etti:

  • UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ile 1 saat süren bir görüşme yaptık. Ayrıca UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu ile de toplantı gerçekleştirdik. Hem başkana, hem de kurullara tekrar tekrar kendimizi anlattık. Onlar da bize Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu ifadeler kullandılar. Ayrıca mali durumun iyileşmesinden dolayı da teşekkürlerini ilettiler.

"Olumlu bir karar çıkacak"

  • Sunduğumuz raporlar doğrultusunda olumlu ifadeler kullandılar. Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu bir karar çıkacağına inanıyorum. Bunun tersi olması durumunda ise ağır cezalarla karşılaşabiliriz. Ancak UEFA, genel düşünce olarak Galatasaray ve Türk futbolunun yanında.

Tekrar inceleme kararı alınmıştı

Geçtiğimi günlerde UEFA, Galatasaray Kulübü ile yapılan finansal fair play anlaşmasını UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu'na geri göndererek uzlaşma anlaşmasının tekrar incelenmesine ve soruşturmanın devamına karar vermişti.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.