|

Terör örgütü PKK'da çözülme sürüyor: Teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Batman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerinin ikna çalışmasıyla, terör örgütü PKK/KCK’dan kaçan erkek terörist Ağrı’da Gürbulak Sınır Kapısı’na gelerek teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu. 2023’te Batman Emniyet Müdürlüğü’nce ikna edilip, teslim olan terörist sayısı 9’a ulaştı.

13:33 - 25/10/2023 Çarşamba
DHA
İkna çalışması sonucu teslim olan terörist Batman'da ailesiyle buluşturuldu.
İkna çalışması sonucu teslim olan terörist Batman'da ailesiyle buluşturuldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şube müdürlükleri ekiplerince, PKK/KCK terör örgütüne katılan kişi ve aileleriyle birlikte bilgilendirme, önleme ve ikna çalışmaları sürüyor.


Çalışmada, 2023'te Batman’dan silahlı terör örgütüne katılım yapmak amacıyla evinden ayrılan ve kendisinden bir süre haber alınamayan, hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçu ile aranma kaydı bulunan erkek örgüt mensubunun, PKK/KCK’dan kaçarak, 21 Ekim’de Ağrı İli Doğubayazıt ilçesi Gürbulak Sınır Kapısı’na teslim olması sağlandı.


İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yıl içerisinde ikna edilip, teslim olması sağlanan örgüt mensubu sayısının 9’a ulaştığı belirtildi.'Bizden daha çok onlar uğraştı'

Teslim olan teröristin annesi, güvenlik güçlerine teşekkür ederek, "Tüm anne babalara sesleniyorum buradan. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Her şeyi devletimizle paylaşmak zorundayız. Emniyet güçlerine, emniyet amirlerine teşekkür ederiz, bizden daha çok onlar uğraştı” dedi.#terör
#PKK
#YPG
7 ay önce