Mutluluğa kapı açıyor

Kiptaş İstanbul genelinde dönüşüm projelerine odaklandı. Devam eden projelere ek Bayrampaşa cezaevinin dönüşümü ve Esenler’deki askeri alanın dönüşümü de Kiptaş imzasını taşıyacak. Genel Müdür İsmet Yıldırım, dönüşümün tek başına bina dönüşümü olarak ele alınmaması gerektiğini söyledi. Yıldırım, “Biz evleri ve bölgeyi dönüştürürken aynı zamanda mutluluğa da kapı açıyoruz” dedi.

Garip Ada Alman konsorsiyuma verilecek

Dumankaya ve Fi-Yapı’nın projelerini Alman Drees&Sommer öncülüğündeki konsorsiyum tamamlayacak ve 8 bin kişinin mağduriyetleri giderilecek. Fi Yapı projelerinin finansmanı için Garip Adası’nın Alman konsorsiyuma verileceğini ifade eden Muhiddin Gülal, Alman şirketin bu adaya yaşlılara hitap etmesi muhtemel turistik termal tesis yapma gibi bir planı bulunduğunu kaydetti.

Son rakam açıklandı: 1 milyonu geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözecek olan 'İmar Barışı'na iki hafta içerisinde rekor bir katılımla 1 milyondan fazla kişinin başvuruda bulunduğunu açıkladı.

8 bin aileyi sevindirecek anlaşma

Dumankaya ve Fiyapı şirketlerinin yarım kalan inşaatları için Alman Eura Bau, Cpb Drees&Sommer şirketleriyle TMSF arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmayla birlikte yaklaşık 8 bin ailenin mağduriyeti de giderilmiş olacak.

13 milyon konut için ödemeler başladı

Türkiye genelindeki 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen ve ‘imar barışı’ olarak bilinen ‘Yapı Kayıt Belgesi’ne başvurular 12 günde 500 bini aşarken, ödeme sistemi de faaliyete geçti. Başvurusunu tamamlayanlar kayıt sırasında verilen başvuru numarası ile Ziraat Bankası’na ödeme yapabilecek.

Bakan açıkladı: Fikirtepe'de müteahhitlik yapacağız

İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çalışmalarında firmaların işi tamamlayamadığı için yaşanan sorunlara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı el attı. Bakan Özhaseki bakanlık olarak Fikirtepe'de müteahhitlik yapmaya başlayacaklarını söyledi.

Dört gözle evlerini bekliyorlar

Bursa'da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından emekliler için yapılan konutları gezen hak sahipleri büyük mutluluk yaşadı.

Konutta rüzgar tersine döndü

Mayıs ayı konut satış istatistikleri açıklandı. İnşaat firmalarının başlattığı yüzde 20'lik indirim kampanyası ve bankaların kredi faizlerini yüzde 0.98'e çekmesinin ardından 3 ay sonra konut satışları yüzde 2,7 arttı.

İmar Barışı’nda 500 bin sınırını aştık

Ramazan Bayramı süresince 121 bin 913 kişi İmar Barışı düzenlemesine başvurdu. Yapı Kayıt Belgesi için e-Devlet üzerinden 10 günde başvuru yapanların sayısı 500 bini aştı.

10 günde 500 bine yaklaştı

Türkiye genelindeki 15 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözüme kavuşturacak olan İmar Barışı'nda 10 gün geride kalırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı barış kapsamında müracaat edenlerin sayısının yarım milyona yaklaştığını açıkladı.

Erdoğan açıklamıştı: 2 milyon kişi bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Haliç Tersanesi Bilim Merkezi Projesi’nin detayları belli oldu. Yılda 2 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen merkezin 75 bin metrekarelik arazi üzerine 12 blok şeklinde inşa edilmesi planlanıyor. Bilim merkezinde deney istasyonları, seri salonu, dev sinema ve kütüphanenin yanı sıra çok sayıda atölye de yer alacak.

BBC'den İstanbul Yeni Havalimanı'na övgü

29 Ekim'deki açılış için gün sayan İstanbul Yeni Havalimanı, İngiltere'nin dünya çapında yayın yapan kanalı BBC World News'dan övgüler aldı. Havalimanının tanıtıldığı programda uluslararası uçuşlarda dünyanın en kalabalık havalimanlarına güçlü bir rakip geldiğine dikkat çekildi.

Konya-Alanya arası 2 saate inecek

Türkiye'nin ilk yüksek ayaklı viyadüğü Eğiste'de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Toros Dağları üzerinden İç Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesini birbirine bağlayacak viyadükte çalışmalar bittiğinde Alanya-Konya arası ulaşım 2 saate inecek.

TOKİ’den emeklilere özel proje

Emeklilere özel "İkinci Bahar" kampanyası ile emeklileri ev sahibi yapan TOKİ, her projede emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor.

Hayırseverlere KDV muafiyeti geliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, okul, sağlık tesisi, yetiştirme yurdu, huzur evi ve ibadethaneleri kamuya yapan hayırseverlere KDV istisnası getirdiklerini açıkladı. Bakan Ağbal bu istisnanın 5 milyon liralık bir okul inşaatında 900 bin liraya kadar çıktığını da belirtti.

Konut talebi tabana yayıldı

Konutder Başkanı Z. Altan Elmas, 30 Haziran’a kadar uzatılan kampanyanın çok iyi gittiğini söyledi. Elmas, “Halkımız kampanyaya iyi cevap verdi. Konut talebi tabana yayıldı” dedi.

Bu evler hem yazlıkhem kışlık

Son dönemde markalı konut projesi geliştiren şirketler, rotasını gözde tatil bölgeleri olan Antalya, İzmir ve Bodrum’a çevirdi. Sur Yapı Antalya’ya dev bir şehir kuruyor. Nef, Yalıkavak ve Gölköy’de projeler yapıyor. Çağdaş Holding Bodrum’da 3 proje ile karşımıza çıkıyor. Babacan Yapı da Bodrum’da arazi arıyor.

Konutta bayram fırsatı

Hükümetin KDV ve tapu harcı indirimi ile kamu bankalarının yüzde 0.98 faiz uygulaması devam ederken, konut firmaları da GYODER, İNDER ve KONUTDER önderliğinde başlattıkları 'Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak' kampanyasını 15 gün daha uzatma kararı aldı.

AVM'lere 1 günlük tatilde yeni gelişme

Ankara Valiliği’nin daha önce Başkent’te Ramazan bayramının ilk günü kapalı olacağını duyurduğu AVM’lerle ilgili sürpiz bir gelişme yaşandı. Bu bayramda inisiyatif AVM’lere bırakıldı. Ankara’da AVM’ler bugün 14.00’da açılabilecek, karar önümüzdeki bayramların birinci günleri ve 1 Ocak’ta uygulanacak.

1 hafta olmadan 300 bini aştı

15 milyon hane ve iş yeri sahibini yakından ilgilendiren imar barışına yoğun ilgi var. Başvuru alımlarının başlamasının üzerinden daha 1 hafta geçmemesine rağmen rakamın 300 bini geçtiği vurgulanırken günlük başvuru sayısının ise 80 bine ulaştığı ifade edildi.

İzmir İstanbul'u solladı

Ege'nin incisi İzmir'de konut metrekare fiyat artışı, mart sonu itibarıyla son 5 yılda yüzde 108,6 artarak İstanbul'u geçti. İzmir'in, yabancı yatırımcılar açısından da cazip bir şehir konumunda bulunduğunu ifade eden yetkililer, yoğun talep gören kentte konut metrekare fiyatlarında artışın süreceğini de vurguluyor.

İmar Barışı'na özel kredi

Vakıfbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı imar barışı sürecinde ruhsatsız yapılarına yasallık kazandırmak isteyenlerin nakit ihtiyaçları için kampanya başlatan ilk banka oldu

Bundan sonra yapan 1 sene hapis yatacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'imar barışı' için bugüne kadar 270 bin başvuru yapıldığını söyledi. 'İmar Barışı'nın kaçak yapılara yol açacağı yönündeki eleştirilerine de cevap veren Özhaseki, "Yapan, yaptıran, göz yuman en az 1 sene hapis yatacak" dedi.

Rekor başvuru geldi, Bakan uyardı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar Barışı düzenlemesi kapsamında Yapı Kayıt Belgesi almak için e-Devlet üzerinden başvuran yapı sahibi sayısının ilk üç günde 188 bin 571'e ulaştığını bildirdi. Bakan Özhaseki vatandaşları, bürolar üzerinden yönlendirmek isteyenlere karşı da uyardı.

Türkiye'nin en uzun tüneli bugün açılıyor

Rize'nin İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Ovit Tüneli bugün ulaşıma açılacak. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Yüzde 20 indirim kampanyası uzatıldı

Gayrimenkul şirketleri tarafından 15 Mayıs'ta konut satışlarında başlatılan yüzde 5 peşinat ve yüzde 20 indirim kampanyası, yoğun talepten ötürü 15 gün daha uzatılarak kampanyadan son yararlanma tarihi 30 Haziran 2018'e çekildi.

Doğuş GYO'dan dev satış

Doğuş GYO Gebze'deki gayrimenkullerini 102.5 milyon euroya Seyir Gayrimenkul Yatırım AŞ'ye satma kararı aldı.

Tapuda üç boyutlu dönem başlıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, vatandaşların, elektronik ortamda konutlarının içini ve dışını 3 boyutlu görebilme imkanına sahip olabileceği "Üç Boyutlu Kent Modelleri ve Kadastro Projesi"nde ilk adım olan pilot uygulamanın tamamladığını bildirdi.

İmar kirliliği oluşturanlara ağır ceza geliyor

İmar barışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "13 tane imar affı var. Böyle olunca her birisi tetiklemiş bu işi. Bundan sonra olmamasının yolu birincisi cezai tedbir. Eski göçler de kalmadı. İmarda da ev yapılacak o kadar konut alanı var ki, açıldı. Müthiş bir ihtiyaç da yok. Keyfiyet devam ederse hapis cezası da var. Bir yıldan beş yıla kadar bu işi, imar kirliliği oluşturanlara ceza var bundan sonra" dedi.

Apartman aidatları profesyonellere emanet

Apartman ya da bina sakinlerinin Kat Mülkiyeti Kanunu'na yabancı olmaları, komşularıyla karşı karşıya gelmek istememeleri "tesis yönetimi" sektörüne talebi artırıyor.

TOKİ, bizim için harcına güven kardı

Bugüne kadar yüzbinlerce insanı ev sahibi yapan TOKİ, bu kez harcını evlerimizde huzurla ve güvenle oturmamız için kardı. Karılan güvenlik harcıyla Suriye sınırında 564 kilometre uzunluğundaki duvar ve 22 adet Kulekol inşaatı tamamlandı. Teröristlerin Türkiye’yi hedef aldığı İran sınırındaki 144 kilometrelik sınır duvarının inşası ise sürüyor.

'Ondörtüç Pendik'te teslime sayılı günler kala '120 ay 0,98 faiz' fırsatı

İnsay Yapı, teslimine sayılı günler kalan'Ondörtüç Pendik' projesinde'120 ay 0,98 faiz' fırsatı sunuyor. Bölgenin en uygun fiyatlı projesini hayata geçirdiklerini söyleyen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık "Kampanyalar devam ederken ev almak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın" dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.