|

TUSAŞ-Boeing ortaklığı güçleniyor

TUSAŞ ve Boeing, 787 Dreamliner irtifa dümenleri üretimi sözleşmelerini kapsamını genişleterek uzattı. Anlaşmayla TUSAŞ, Boeing 787 uçağında önemli bir uçuş kontrol parçasının üretimini sürdürecek.

Yeni Şafak
11:41 - 30/03/2017 Perşembe
Güncelleme: 11:42 - 30/03/2017 Perşembe
AA
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), Boeing 787 uçağında önemli bir uçuş kontrol parçasının üretimine devam edecek.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), Boeing 787 uçağında önemli bir uçuş kontrol parçasının üretimine devam edecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, TUSAŞ'ın, uluslararası havacılık projeleri kapsamında küresel düzeyde rekabetçi ve önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Umuyorum ki bu anlaşma ile halihazırda sürdürdüğümüz bu yakın ilişkimiz daha da güçlenerek yeni bir ivme kazanacak." ifadesini kullandı.Kotil, uçağın arka yatay stabilizesine konumlandırılan irtifa dümeninin, uçağın tırmanış ve alçalmasını kontrol ettiğine dikkati çekerek, 787 programının başlangıcından beri irtifa dümenlerini üretmekte olan TUSAŞ'ın, 2013'te bu alanda Boeing'e doğrudan tedarikçi olduğunu aktardı.Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın da TUSAŞ'ın, Boeing'in kalite standartları, zamanında teslimat ve karşılanabilirlik hedeflerini gerçekleştirmede üstün performanslı bir tedarikçi olduğunu kaydetti.#Boeing
#Temel Kotil
#TUSAŞ
7 yıl önce