|

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaan 2023 bitmeden havalanacak yeni nesil uçak gemisi inşa etmek için kolları sıvadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayindeki çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "TCG Anadolu'nun büyük kardeşi olacak yeni nesil bir uçak gemisi inşa etmek için kolları sıvadık. Hava gücümüzde çarpan etkisi yapacak 5'inci nesil milli muharip uçağımız Kaan ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İnşallah 2023 senesi bitmeden Kaan’ın havalandığını göreceğiz" diye konuştu.

Halil Akkoç
13:16 - 15/11/2023 Çarşamba
Güncelleme: 13:27 - 15/11/2023 Çarşamba
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kaan açıklaması.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kaan açıklaması.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni nesil uçak gemisi geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın ilk SİHA gemisi olan TCG Anadolu'nun, donanmamızı gücüne nasıl bir güç kattığını oraya yakinen müşahede ettik. Tabii bununla da yetinmeyeceğiz.
TCG Anadolu'nun büyük kardeşi olacak yeni nesil bir uçak gemisi inşa etmek için kolları sıvadık.
" dedi.

"Kaan 2023 bitmeden havalanacak"

Erdoğan, "
Hava gücümüzde çarpan etkisi yapacak 5'inci nesil milli muharip uçağımız Kaan ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İnşallah 2023 senesi bitmeden Kaan'ın havalandığını göreceğiz."
diye konuştu.
"
SİHA teknolojisinde çığır açan Bayraktar TB3'ün çeşitli testleri başarıyla gerçekleştiriliyor.
" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Genel maksat helikopterimiz GÖKBEY, 20 bin feet irtifa testini sorunsuz bir şekilde tamamladı. AKSUNGUR İHA, milli motoruyla 30 bin feet yükseklikteki uçuşunu başarıyla yaptı."

"Savunma sanayinde tam bağımsız Türkiye hedefimize mutlaka varacağız"

Erdoğan, "Son 21 yılda ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını yüzde 80'lerden alıp nasıl bugün yüzde 20'lere düşürdüysek, savunma sanayinde tam bağımsız Türkiye hedefimize mutlaka varacağız." şeklinde konuştu.

#Recep Tayyip Erdoğan
#Kaan
#GÖKBEY
8 ay önce