|

Bayraktar TB3 teker kesme testini başarıyla tamamladı: Kanatlanmaya hazırız

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, teker kesme testini başarıyla tamamladı. Baykar'ın sosyal medya hesabından, teker kesme testinin görüntüleri de paylaşıldı. Geçtiğimiz günlerde de, Bayraktar TB3 ilk koşu testini tamamlamıştı. Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemi olarak geliştirildi.

Halil Akkoç
12:37 - 20/10/2023 Cuma
Güncelleme: 12:49 - 20/10/2023 Cuma
Yeni Şafak
Bayraktar TB3
Bayraktar TB3

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, teker kesme testini başarıyla tamamladı.

Baykar'ın sosyal medya hesabından,
"Kanatlanmaya hazırız. Bayraktar TB3 teker kesme testini başarıyla tamamladı"
denilerek, teker kesme testinin görüntüleri de paylaşıldı.

Koşu testini de tamamlamıştı

Geçtiğimiz günlerde de, Bayraktar TB3 ilk koşu testini tamamlamıştı.

Bayraktar TB3 SİHA

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemidir. Keşif-gözetleme ve istihbarat görevlerinin yanı sıra kanatları altında taşıdığı yerli akıllı mühimmatlarla operasyon icra etme kabiliyetine sahiptir.

Katlanabilen kanat yapısıyla helikopter gemileri ve uçak gemilerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan hava aracı kullanıcıya deniz aşırı görevlerde silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon icra etme kabiliyeti sunmaktadır.

Görüş hattı haberleşmenin yanı sıra görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olan Bayraktar TB3, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilmektedir.

#Bayraktar TB3
#Baykar
#SİHA
7 ay önce