Ekonomi Altay tankı için imzalar atıldı 18 ay sonra KKKya teslim ediliyor

Dev projede imzalar atıldı: 250 adet milli ana muharebe tankı üretilecek

Altay tankı için imzalar atıldı: 18 ay sonra KKK'ya teslim ediliyor

Altay tankının seri üretim sözleşmesi Savunma Sanayi Başkanlığı ile BMC arasında imzalandı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Proje, 250 adet ALTAY ana muharebe tankının seri üretimi ile birlikte ömür devri lojistik desteği ile TSTM kurulumu ve işletilmesini kapsıyor. İlk ALTAY tankı 18 ay sonra kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) teslim edilecek" dedi.

Yeni Şafak
Altay tankının seri üretimine yönelik imzalar atıldı.
Altay tankının seri üretimine yönelik imzalar atıldı.

Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimiyle ilgili görüşmeler tamamlanırken, bu kapsamda Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) ile BMC arasında 250 Altay tankının seri üretimi için sözleşme imzalandı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından "SSB ile BMC arasında ALTAY Seri Üretim Projesi Sözleşmesi imzalandı. Proje, 250 adet ALTAY ana muharebe tankının seri üretimi ile birlikte ömür devri lojistik desteği ile TSTM kurulumu ve işletilmesini kapsıyor. İlk ALTAY tankı 18 ay sonra KKK'ya teslim edilecek. Hayırlı olsun" açıklamalarda bulundu.

İnsansız tank da geliyor

Savunma Sanayii Başkanlığı, Altay'ın seri üretiminden sonra insansız tankın da üretimine başlanacağını açıkladı.

  • Altay tankının seri üretim projesi kapsamında:
  • Seri üretim hattının kurulması,
  • 250 adet ALTAY'ın üretilmesi,
  • Güç Grubu Platformu üretilmesi,
  • İnsansız Kuleli Altay tasarımı, geliştirilmesi ve üretilmesi,
  • Ürünlerin ömür devri lojistik desteğinin sağlanmasını,
  • Tank Sistemleri Teknoloji Merkezi'nin kurulumu ve işletilmesi yer alacak.

Türkiye'nin en büyük bakır rezervi bulundu
EKONOMİ
Türkiye'nin en büyük bakır rezervi bulundu

Merkez'den piyasaya 96 milyar lira
EKONOMİ
Merkez'den piyasaya 96 milyar lira

Bitcoin yatırımcılarına vergi indirimi
EKONOMİ
Bitcoin yatırımcılarına vergi indirimi

/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.