Kutudan bu seferde DVD çıktı

Türkiye’de yaşanan uygun fiyata telefon dolandırıcılığının bir benzeri İngiltere’de yaşandı. Genelde salatalık veya patlıcan yollayan dolandırıcılar bu sefer sipariş sahibine bir DVD yolladı.

Sophia Türkiye’ye geliyor

Birleşmiş Milletler Genel Kurul Komite Üyesi ve dünyanın ilk robot vatandaşı olan Sophia, 5. Marketing Meetup 2018 etkinliğine konuk olabilmek için Türkiye’ye geliyor.

Apple'ın CEO’sundan sosyal medya yasağı

Dünyanın en değerli markası olan Apple’ın başındaki isim Tim Cook, teknoloji ve sosyal medya kullanımıyla alakalı dikkat çekecek sözlere imza attı. Cook, sosyal medya konusunda katı olduğunu ve kısıtlanması gerektiğini savundu.

Antalya ve Nevşehir'de 'teknoloji geliştirme bölgesi'

Antalya ve Nevşehir'de bazı alanlar "teknoloji geliştirme bölgeleri" olarak tespit edildi. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

İyilerle kötülerin mücadelesi yapay zekayla sürecek

Yapay zeka uygulamaları siber güvenliğe katkı sağlarken saldırganların elinde bir tehdide de dönüşebilecek. Bu teknoloji sayesinde saldırılar gerçekleşmeden engellenebilecek, zafiyetler tehlike yaratmadan ortadan kaldırabilecek.

MKE ASELSAN modeli geliyor

Son dönemde yıldızı parlayan ASELSAN; üretim, istihdam ve ihracattaki başarısıyla mühimmat fabrikası MKE’ye model olacak.

KFC Bitcoin ile satış yapmaya başladı

Dünya çapında bir üne sahip Fastfood devi KFC, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı. Duyuruyu yapmasının ardından hızla kova tavuklarını tüketen firma, şimdilik her Cuma Bitcoin ile satış yapmayı planlıyor.

iPhone'un 'sağlık' uygulaması delil oldu

Almanya'da devam eden bir cinayet soruşturmasında iPhone'un, kişinin günlük verilerini takip eden 'sağlık' uygulaması delil oldu.

'Televizyon annesi, bilgisayar babası olunca çocuk robot oluyor'

Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çaldak "Şimdi çocuk doğuyor. Doğduktan sonra tablet elinde, televizyon annesi, bilgisayar babası olunca çocuk robot oluyor" dedi.

Selçuk İnan'ın Samsung'a açtığı 'S8' davasında karar

Galatasaraylı Selçuk İnan'ın, 'S8'in kendi adına tescilli olduğu iddiasıyla Samsung’a açtığı davada karar çıktı. İnan, Ronaldo’nun ‘CR7’si gibi kendisinin de ‘S8’ markasıyla tanındığını ve isminin tescilli olduğunu söylemişti.

Google çalınan bisikletlerinin peşine düştü!

Google'ın şu sıra başı kaybolan bisikletleriyle ciddi anlamda dertte. Mountain View'da bulunan dev kampüsten kaybolan yüzlerce bisikletin nereye gittiğini araştıran Google, bisikletleri bulmak için 30 kişiyi işe aldı, sokak sokak bisikletlerini arıyor.

Çiplerdeki açık Apple cihazlarda da bulunuyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, işlemci çiplerindeki güvenlik açıklarının şirkete ait ürünleri etkilediğini duyurdu. Bu hatanın Intel ve diğer firmalara ait işlemcilerde bulunduğu belirtiliyor. Geçen hafta ortaya çıkan skandalın son 10 yıl içerisinde üretilen tüm işlemcileri kapsayabileceği söyleniyor.

Google işlemci açığı tespit etti

Teknoloji devi Google'daki güvenlik uzmanları, İntel ve diğer firmaların ürettiği çiplerde ciddi güvenlik açıkları bulduklarını kaydetti.

2. Dünya savaşında kullanılan ürün Ebay’da satışa sunuldu

Dünyanın önde gelen e-ticaret devlerinden biri olan Ebay üzerinden yine ilginç bir satış gerçekleştiriliyor. 2. Dünya savaşı sırasında savaş uçaklarına yerleştirilen ve adeta bir bombayı andıran kamera tasarımı ve fiyatı ile görenleri hayrete düşürüyor.

Elektriği fazla tüketene ödeme yapacak

Yenilenebilir enerjiye yaptığı yatırımların meyvesini toplayan Almanya, resmi tatil dönemlerinde vatandaşlarına elektrik tüketmesi konusunda teşvikte bulunuyor. Üretim fazlasının enerji alt yapısına zarar vermesinden korkan Almanya fazla tüketim yapan vatandaşlarına para ödemesi yapıyor.

TAI Teknopark İstanbul açıldı

TAI tarafından, ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapması adına Teknopark İstanbul'un açıldığı bildirildi.

Türk restoranda hesap Bitcoin’le ödenebilecek

Hızla yaygınlaşan ve insanların hayatında hızlı bir şekilde kullanılmaya başlayan Bitcoin, bir Türk restoran işletmesi tarafından da kabul edildi. Bu işletmede yenen kebap ve dönerler artık Bitcoin ile ödenebilecek.

Tehditlere karşı yerli yaşam odası üretildi

Türk mühendisler, askeri ve sivil alanda maruz kalınan yaşamsal birçok tehdidi dışarıda tutan prefabrik bir yapı geliştirdi.

Uzaya otel kuruluyor

Rus uzay kuruluşu Roscosmos, uzay turizmini farklı bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Uzay istasyonuna bir otel kurmayı planlayan Roscosmos, gecelik konaklama fiyatları ile de dudak uçuklatıyor.

Siber mücadelede bin tutuklama

Emniyet Genel Müdürlüğünce siber suçlarla mücadele kapsamında kurulan 12 farklı uzmanlık alanında görevli sanal devriye polisleri, bu yıl 39 bin hesabın internette suç içerikli faaliyetlerde bulunduğunu tespit etti.

Mustafa Sandal Bitcoin dağıtacak

Uzun bir sürenin ardından yeniden televizyon programlarında boy göstermeye başlayacak olan ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, düzenleyeceği yarışma programının ödülü ile şimdiden gündeme geldi. Yarışmanın birincisine 100 bin TL para ödülü verileceği açıklanan programda ise ödeme Bitcoin ile yapılacak.

FBI siber güvenlik direktörünü Adana’da karpuz tarlasından bulmuş

Türkiye Stratejik Teknoloji Dönüşümleri Araştırma Merkezi (TÜSİDAM) Başkanı Batuhan Tosun, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) siber güvenlikten sorumlu biriminin başında bulunan kişinin 1999 yılında Adana’da karpuz satan bir çocuk olduğunu söyledi.

10 maddede dijital gelecek

Baş döndürücü bir dijital dönüşümden geçiyoruz. Tahminlere göre önümüzdeki on yıl içerisinde dünya genelinde 150 milyardan fazla veri sensörü olacak. Bu şu an dünyamızda yaşayan insanların sayısından 20 kat fazla.

Bu ağaçlar elektrik üretecek

Balıkesir’de bir grup öğrenci, geliştirdikleri "Solar Ağaç" projesiyle vatandaşların telefonlarını ağaçta şarj edip ücretsiz wifi sisteminden faydalanmasını sağlayacak.

10 maddede dijital gelecek

Baş döndürücü bir dijital dönüşümden geçiyoruz. Tahminlere göre önümüzdeki on yıl içerisinde dünya genelinde 150 milyardan fazla veri sensörü olacak. Bu şu an dünyamızda yaşayan insanların sayısından 20 kat fazla.

Buluta geçiş için büyük işbirliği

Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin uluslararası rekabet gücünü artırmak amacıyla, Bulutistan, Equinix, Huawei, Intel ve SAP işbirliğiyle hayata geçirilen SAP HANA Dönüşüm Platformu tanıtıldı.

ABD'nin gizli 'UFO' yatırımı ortaya çıktı

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon), Kongre’nin talimatıyla tanımlanamayan uçan cisimleri (UFO) araştıran özel programı olduğu ortaya çıktı.

Malatyalı öğrencilerin projesi ABD'de yarışacak

Lise öğrencilerinin hazırladığı 2 TÜBİTAK projesi, ABD'de düzenlenen Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'na katılacak.

Apple, popüler müzik uygulaması Shazam’ı satın aldı

Çevrimiçi müzik dinleme alanında Spotify ile rekabet halinde olan Apple'dan sürpriz bir hamle geldi. ABD'li şirket, 400 milyon dolar karşılığında popüler müzik uygulaması Shazam'ı bünyesine kattı.

Nedir bu Bitcoin?

Yaptığı yükselişler ile dünyanın gündemine oturmayı başaran Bitcoin, insanların ilgi gösterdiği yatırım aracı olmaya başladı. Kısa süre içerisin de milyarlarca dolar işlem hacmine ulaşan Bitcoin'in, yakın gelecekte devletler tarafından resmi olarak kullanılması bekleniyor.

Uzay istasyonundan İstanbul böyle görüntülendi

Ünlü NASA Astronotu Randy Bresnik, İstanbul'u bir kez daha görüntüledi. Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli olan astronot, geçtiğimiz günlerde İstanbul'un gece fotoğrafını paylaşmıştı.

Google'a Türkiye'den yaptırım gelebilir

Android telefon uygulamaları nedeniyle tüm dünyada soruşturulan Google’a Türkiye’den de uyarı geldi. Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, 'Israr sürerse yaptırım gelir' dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.