|
Akşener son grup toplantısında parti içinde ihanete uğradığını arkadan hançerlendiğini açıkladı!

İyi Partide sular bir türlü durulmak bilmiyor. Bu kez de yine parti içinden şok isimler Akşener’i hedef alarak Banka hesaplarını gizlice ve illegal olarak incelemişler. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti içinde ihanete uğradığını belirtip, kendisini Kılıçdaroğlu gibi arkadan hançerleyen yakın partililerden hesap soracağını belirtip “Hepsinin ellerini kıracağım” sözlerinin hedefi belli oldu. Eğer İddialar doğruysa Akşener’in kuzeni Ümit Dikbayır, gizlice Meral Akşener’in banka hesaplarını inceletmiş. Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise parti içinde Akşener’in arkasından iş çevirip AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nu partiye getirmiş.

Akşener’in banka hesaplarını Parti içinde gizlice incelettiği iddia edilen kuzeni Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır neden böyle bir incelemeye gerek görmüş veya inceleme yaptırdıysa sonuç ne olmuş? Kuzen Dikbayır’ın Akşener’in hesaplarını gizlice incelettiği iddiası doğruysa Dikbayır bu hesaplarda bir suç unsuru olup olmadığını neden açıklamıyor? neden savcılık ve Partinin bu konuyu incelemesini istiyor? Yoksa böyle bir incelemeden haberi olmadığını mı anlatmaya çalışıyor. Zira bu iddiaları dillendiren Meral Akşener’in Ümit Dikbayır ve Uğur Poyraz’ı kastettiğini söyleyen kişi Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz’dan başkası değil!


SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI İSMAİL SAYMAZ İYİ PARTİDE SÜREN GERİLİMİN NEDENİNİ AÇIKLADI

Sözcü’den İsmail saymaz, “Akşener, İYİ Parti’de haftalardır süren gerilimi açıkladı. Çünkü bu sözlerle grup toplantısı sırasında salonda bulunan ve konuşmaları alkışlayan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Ankara Milletvekili Uğur Poyraz’ı kastediyor. Yakın zamana kadar Akşener’in en yakınında bulunan iki isim şimdi liderleri tarafından suçlanıyor.” dedi. “Ümit Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham ediliyor” diyen İsmail Saymaz, “Poyraz ise Akşener’in aleyhinde ve özel kalemi hakkında konuşmakla eleştiriliyor. Poyraz’ın AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmasını sağladığı da ileri sürülüyor.” bilgisini paylaştı. İsmail Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İyi Parti’de kriz büyüyor. İyi Parti Sakarya İl Başkanlığı, milletvekili Ümit Dikbayır’a yakın oldukları gerekçesiyle genel merkez tarafından dün gece istifa ettirildi. Sakarya’nın ilçelerinden de istifa haberleri gelebilir.” Eğer Akşener hakkındaki bu iddialar doğruysa İyi Partide ‘Büyük Kaos’ yaşanabilir paylaşımı yaptı. 


DİKBAYIR’IN SAVCILIK VE PARTİ SORUŞTURSUN RESTİ

Meral Akşener’in hesaplarını gizlice inceletmekle suçlanan Ümit Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa başvurarak, soruşturma açılmasını isteyeceğini belirterek, şöyle dedi: “Bankaya başvurulsun. Hangi şubeden, hangi memur araştırdı, açığa çıksın. Böyle bir şerefsizlik olur mu? Suç bu. Genel başkan dedikodular ve kumpaslar içinde kaldı. Belediyelerle iş yaptığım yalan. Çıkarsınlar en ufak bir şey varsa. Milletvekilliğinden istifa ederim. Ben partinin kurucularındanım. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyorum.” Uğur Poyraz aynı zamanda Meral Akşener’in avukatlığını da yapıyordu. Uğur Poyraz “Beni kastettiğini düşünmüyorum. Üzerine alınacak bir durum yok” dedi. Poyraz, Hatipoğlu’nun iki buçuk yıldır İYİ Parti’de siyaset yaptığını ve temayülden çıkarak, milletvekili seçildiğini söyledi.


İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN’I AKŞENER CHP’NİN YENİ LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL KAYIKÇI KAVGASI YAPIYORLAR

İYİ Parti Lideri Meral Akşener CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in Demirtaş ve Kavala’ ya selam göndermesine sözde tepki gösterip, ittifakta yer almayacaklarını ima etse de kurmaylarının el altından CHP ile yerel seçimlerde ittifak görüşmeleri yaptığı belirtiliyor. Tepede kavga görüntüsü verip tabanı kandırırken, parti kurmayları da İP’in İstanbul’da CHP adayını desteklemesi karşılığında İzmir, Antalya ve Mersin’de alacağı destek için pazarlık yapıyorlar. “Meral Akşener’in daha önce defalarca sözünün arkasında durmadığını, tekmelediği masaya tekrar oturduğunu tüm kamuoyu olarak yakından biliyor. Birbirlerine karşı kavgada bile söylenmeyecek kadar ağır hakaretler ettiler, ama seçimler yaklaşınca tekrar ittifak kurmak için birbirlerine yeşil ışık yakmaktan da geri durmuyorlar. Zihniyet olarak Akşener ile Kılıçdaroğlu ya da Özel arasında hiçbir fark yoktur.

AKŞENER’DE ÖZGÜR ÖZEL DE HAMAS’I TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEREK İFTİRA ATIYORLAR

“İkisi de HAMAS’a terör örgütü diyerek iftira atmada birbirleri ile yarışıyorlar. Neredeyse terör devleti soykırımcı İSRAİL’e biat edecekler. Demirtaş’la kahvaltı programı yapılıyor, Kavala konusunda aynı noktada duruyorlar. Siyasi konjonktürde aralarındaki fark küçük nüanslardan ve çıkarlardan ibaret. İYİ PARTİ ve CHP temel konularda fikir ve eylem birliği içindeler. Zaman zaman değişik çıkışlar yapmaları sadece ve sadece tabanın gazını almak, kapalı kapılar arasında yapılan kirli pazarlıklara meşru kılıf giydirmekten başka bir şey değildir.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Hukukçularından Avukat Ali Kaan Kılıçoğlu da, bu zillet ikilisi için şunları söyledi: “Milletin teveccühüne karşı HDP’nin gizli ortaklığında zillet ittifakına ortak olan İP’in müdiresi Meral Akşener bugün onlardan olmadığını gösterme çabasına girerek milletimizin aklıyla alay etmektedir. ‘Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu’ atasözünün bizlere anlattığı gibi bugün oyun içinde oyun yaparak CHP karşısında bir tutum alarak küskün seçmeninin gazını alma derdine düşen Akşener çabalarının boşa çıktığını yerel seçimlerde görecektir. Bu zihniyetin menfaatlerin çizdiği yol haritasına göre plan yapan bir zihniyet olduğu artık herkesçe aşikardır. Riyaset hırsının bir partiyi ve yönetimini ne hale getirdiğini görmek isteyenler İP’e bakıp ibret almalı.”

#siyaset
#politika
#Meral Akşener
#Bülent Orakoğlu
8 ay önce
Akşener son grup toplantısında parti içinde ihanete uğradığını arkadan hançerlendiğini açıkladı!
Donup kalan ve rüzgârla sürüklenen
İncirlik, Paris İklim Anlaşması ve NATO’nun geleceği
Türk halılarının en nadide örnekleri bir arada
Darbe heveslileri duysun: Dört kişiden 3’ü tetikte bekliyor!
Türkiye’de cumhuriyetin demokratikleşmesi karşısında küresel terör örgütü FETÖ