Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Dünyanın en güzel bir dakikası
01:00
Hayat
Dünyanın en güzel bir dakikası
'Oyuncak Kardeşliği' projesi kapsamında Şanlıurfa Ceylanpınar'daki çocuklara 5 bin adet ayakkabı dağıtımı gerçekleştirildi. Projenin öncülerinden Ümit Kavak'ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Sait isimli çocuğun ayakkabılarına kavuştuğu görüntüler izleyenleri duygulandırdı.
Çorumlu'nun yaptığını herkes yapamaz
00:56
Hayat
Çorumlu'nun yaptığını herkes yapamaz
Kafkaslardan sürülen Çerkes halkı, Osmanlı tarafından kabul edilip bir kısmı Çorum'a yönlendirildikten sonra Çorum halkı ev ve erzak yardımı yaptı. Padişahların gönderdiği parayı, karşılık beklemediklerini belirterek hazineye geri gönderen Çorum halkı için Sultan Abdülaziz Ceride-i Havadis'te Teşekkürname yayınlandı. Çorum Valiliği'de 'Çorumlu'nun yaptığını herkes yapamaz' diye sürgünün 154. yılında özel bir klip hazırladı.
Yavru maymun ölen annesinin başında ağladı
00:28
Hayat
Yavru maymun ölen annesinin başında ağladı
Hindistan'da çekilen yavru maymunun görüntüleri yürek burktu. Yavru maymun, araba çarpması sonucu ölen annesini ağlayarak uyandırmaya çalıştı.
Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı
01:15
Hayat
Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı
Ruslar tarafından Yeşilköy'de zafer anıtı olarak inşa edilen Ayastefanos anıtının Osmanlı tarafından yıkılışını kayıt altına alan Fuat Uzkınay, ilk Türk filmini çekmiş oldu. 14 Kasım 1914 tarihinde çekilen 'Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı' isimli film Türk sinema tarihinin başlangıcı kabul edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.