Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Çölde açık hava sineması
01:24
Dünya
Çölde açık hava sineması
Sina Çölü'ne 2000'li yılların başında büyük bir hevesle kurulan fakat hiç izleyicisi olmayan açık hava sineması. Kurucusunun dahi unuttuğu sinema salonunu gelin birlikte tanıyalım...
Türkiye'nin en büyük askeri üssü
00:45
Dünya
Türkiye'nin en büyük askeri üssü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2011 yılında ilk ziyaretinin adından her şeyin değiştiği Somali'de 30 Eylül 2017'de askeri alanda yepyeni bir adım atıldı ve Türkiye'nin en büyük askeri üssü başkent Mogadişu'da açıldı. Üssün açılışının birinci yıldönümünde, Türk askerlerinden eğitim alan Somali askerleri ülkelerine hizmet etmek için hazır.
Çölün ortasında sıkışıp kalan bir halk: Agadez
01:00
Dünya
Çölün ortasında sıkışıp kalan bir halk: Agadez
Yüzyıllar önce, Osmanlı Devleti'nin Afrika'da hakim olduğu en uzak bölgesi olan Agadez, bugünlerde bir drama şahitlik ediyor. 2015 yılında Avrupa ülkeleri ile yapılan göç anlaşması sonucu binlerce mülteci buraya sıkışıp kaldı. Kısıtlı imkanlarla yaşamlarını sürdürmeye çalışan çoğu Afrikalı mülteci, tutuklanmaktan korkuyor.
Etiyopya Başbakanı’ndan tarihi konuşma
01:46
Dünya
Etiyopya Başbakanı’ndan tarihi konuşma
Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, ABD'deki Etiyopya Müslümanlarıyla buluştu. Ahmed, burada yaptığı bir konuşmaya damga vuran sözleriyle uzun süre alkışlandı. Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi ile arasında geçen bir konuşmayı anlatan Ahmed, “Size İslam'ı öğreteceğiz” diyen Şeyh Zayid'e “Bizim İslam'ı sizden öğrenmeye ihtiyacımız yok. Siz dini kaybettiniz” ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.