|
Erbakan’ı kim hapsettirmek istedi

Saadet Partisi’ni CHP’nin payandası haline getirenler, her seçim öncesi Tayyip Erdoğan’ın nasıl Erbakan düşmanı olduğu, nasıl Erbakan’a kötülük yaptığı tezviratını gündeme taşıyor.

Yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesi, bu kez çok daha ileri bir iddiayla Saadet’in lideri Temel Karamollaoğlu sahne aldı. Temel Bey’e göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2006 yılında rahmetli Erbakan’ı hapse attırmak için çok büyük uğraş göstermiş.

KRT televizyonunda Karamollaoğlu aynen şu ifadeleri kullandı:
“Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkûm olduğunda Tayyip Erdoğan, polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkûm olmuştu. Evinden alacak... Hocamızı ilzam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracaktı. Evi kuşatıldı. O zaman Allah rahmet eylesin Hasan Kalyoncu, bizim eski Gaziantep İl Başkanımız. AK Parti'nin kuruluşunda da yer almıştı. Tayyip Erdoğan'a gitti. 'Eğer Erbakan'ı tutuklarsan burayı senin başına yıkarım. Ben siyaseten seni yaşatmam' dedi. Onun üzerine Tayyip Bey ev hapsine çevrilmesini sağladı. Ve arkasından da Abdullah Gül Bey, Cumhurbaşkanı olduktan sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca siyasi hayata Abdullah Gül’ün bu affıyla dönebildi. Arkasından 2010 yılındaki seçimlerde Saadet Partisi’nin Genel Başkanı oldu.”

ERBAKAN’A VE MUHAFAZAKÂRLARA YAPILAN ZULÜMLERE ŞAHİDİZ

Hafızalar taze, yaşı 40 ve üzeri olanlar o günleri çok iyi hatırlıyor. 28 Şubat sürecinde nelerin yaşandığını, kimlerin kime ne kötülükler ettiğini hepimiz biliyoruz. Dönemin Başbakanı rahmetli Necmettin Erbakan başta olmak üzere muhafazakâr insanlara nasıl zulümler yapıldığını birçoğumuz yaşadığı için, birçoğumuz da bizzat şahit olduğu için biliyor.

En önemlisi, zalimleri çok iyi tanıyoruz. O zalimlerin bugünkü uzantılarını da çok iyi biliyoruz. Ama konumuz bu değil. Erdoğan’ı sevmeyebilirsiniz, siyaseten nefret de edebilirsiniz. Ama böyle bir iftirayı nasıl atabilirsiniz?..

Erdoğan’ın Erbakan’ı hapsettirmek için özel gayret sarf ettiğini nasıl söylersiniz?.. Birincisi, Kayıp Trilyon Davası’ndan yargılananların bir kısmı Abdullah Gül gibi AK Parti’de siyaset yapıyordu. İkincisi, dönemin yargısı aynı zamanda AK Parti’yi de hedef almıştı. Mahkûmiyet kararı veren Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Yılmaz Çamlıbel, AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz’ü dokunulmazlığı dolayısıyla yargılayamadığı için isyan ediyordu.

Vural Savaş 1997’de Refah Partisi’ne kapatma davası açtı. Başında Yekta Güngör Özden’in bulunduğu Anayasa Mahkemesi, Refah Partisi’ni kapattı.

Yine Vural Savaş’ın itirazıyla Refah Partisi’nin Hazine yardımı geri istendi.

Partinin harcama belgelerini beğenmeyen dönemin yargısı, Anayasa Mahkemesi’nin yetkisinde olan siyasi partilerin hesaplarını inceleme yetkisini gasp ederek, soruşturma başlattı. Yetkisiz mahkeme Necmettin Erbakan ve 68 arkadaşını haksız bir şekilde mahkûm etti.

Sadece Ankara 9. Ağır Ceza mı yetkisini aştı?.. Dönemin Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, İzmir’den iki maliye müfettişi görevlendirerek, Refah Partisi’nin hesaplarını inceletti. O müfettişlerin hazırladığı rapor neticesinde Erbakan ve arkadaşları hüküm giydi.


ERBAKAN’I HAPSETMEK İSTEYENLER ERDOĞAN’I ÖLDÜRMEK İSTEDİ

Sayın Karamollaoğlu, gerçekten Erbakan’ın kimler tarafından hapsedilmek istendiğini merak ediyorsa ve bunun hesabını sormak istiyorsa bakacağı yerler bellidir. Kayıp Trilyon Davası dosyasını bir kez daha okusun. Erbakan’a kimlerin kumpas kurduğunu çok iyi görecek.

Gerçi ölmüş ama yine de bir isim vereyim; Maliye Başmüfettişi Ali Atay.

Sayın Karamollaoğlu dosyaya bakarsa diğer isimlere de ulaşabilir. Ama küçük bir tüyo vereyim. Kemal Kılıçdaroğlu’na Maliye’den bilgi sızdıran bir başka Başmüfettiş Hamza Kaçar, kesin diğer isimleri de biliyor.

Evet, Tayyip Erdoğan 2001 yılında siyaseten Erbakan ile yollarını ayırdı. Bunun için Erdoğan’a kızabilirsiniz. Ama şunu unutmayın; iş tuttuğunuz cenah, Erbakan’dan da Erdoğan’dan da aynı gerekçelerle nefret ediyor. Gerekçeleri iki ismin de dini değerlere sımsıkı sahip çıkması.

28 Şubat Erbakan’a karşı,

15 Temmuz da Erdoğan’a karşı yapıldı. Erbakan’ı hapse attırmak isteyenler, Erdoğan’ı öldürmek istedi.

#Politika
#Saadet Partisi
#CHP
#Erbakan
#Temel Karamollaoğlu
2 ay önce
Erbakan’ı kim hapsettirmek istedi
Evvelbahar
Siz hiç “ayben”e para gönderdiniz mi?
Irak: Kurtların sessizliği…
Direniş meşrudur, tükür kardeşim
Columbia’da ‘Filistin’le Dayanışma Çadırları’