|

Aydın Ünal AK Parti içindeki 'hırpalanmaya dönen' eleştirilere vurgu yaptı: Cumhurbaşkanı tehlikeyi gördü

Semih Bozkuş
23:45 - 17/04/2024 Çarşamba
Yeni Şafak

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği 'özeleştiri' mesajlarını değerlendirdi. AK Parti'nin en büyük eksiğinin eleştiri olduğunu ifade eden Ünal, AK Parti'nin karşısında yapıcı değil yıkıcı bir muhalefet olduğunu ve bu yüzden eleştiriye ihtiyacı olduğunu belirtti. Ancak bu durumla birlikte bir sıkıntının ortaya çıktığını da ifade eden Aydın Ünal, "Eleştiriler bir hırpalanmaya dönüştü. Herkesin birbirini eleştirmeye başladığı bir sürece girdik maalesef. Muhalefetten ziyade şu anda AK Parti'nin kendi içi kaynamaya başladı. Kendi içinde birçok grup birbirini eleştirmeye, birbirine ateş etmeye başladı." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu tehlikeyi ve ön almaya çalıştığını belirten Ünal, "Ama bunun önünün böyle retorikle, sözle alınabileceğine de çok inanmıyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs'ta yapılan yerel seçimlerin ardından vatandaşın mesajını aldıklarını ve özeleştiri yapacaklarını ifade etti.

Yeni Şafak yazarları Aydın Ünal, Ersin Çelik ve İsmail Kılıçarslan, Siyaseten programında bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çıkışını ele aldı.

AK Parti'nin en büyük eksiğinin eleştiri olduğunu, AK Parti tabanında veya teşkilatlarda yeterince eleştiri yapılmadığını ifade eden Ünal, AK Parti'nin karşısında yapıcı değil yıkıcı bir muhalefet olduğunu ve bu yüzden eleştiriye ihtiyacı olduğunu belirtti.

"Yapılan eleştiriler bir hırpalanmaya dönüştü"

Konuşmasında AK Parti'nin özeleştiriye ihtiyacı olduğunu defaatle belirten Ünal, bu durumla birlikte bir sıkıntının ortaya çıktığını da söyledi.

Yapılan eleştirilerin bir hırpalanmaya dönüştüğünü ifade eden Aydın Ünal, "Adam şimdi suçlu. Yani suçlu veya hatalı. Kenara çekilmesi gerekiyor veya hesap vermesi gerekiyor. Bunu önlemek için, bunu engellemek için ha herkesten önce davranıp saldırıya geçiyor. Başkalarını suçlamaya başlıyor. Ve yani herkesin birbirini eleştirmeye başladığı bir sürece girdik maalesef." dedi.

"Cumhurbaşkanı tehlikeyi gördü ve ön almaya çalıştı"

Yaptığı değerlendirmelerinde muhalefetten ziyade AK Parti'nin kendi içinde kaynamaya başladığını vurgulayan Ünal, "Kendi içinde birçok grup birbirini eleştirmeye, birbirine ateş etmeye başladı. Ben Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu tehlikeyi gördüğünü düşünüyorum ve bununla ilgili biraz ön almaya çalıştı bugün. Ama bunun önünün böyle retorikle, sözle alınabileceğine de çok inanmıyorum." ifadelerini kullandı.

#AK Parti
#Özeleştiri
#Siyaseten
#Cumhurbaşkanı
#Recep Tayyip Erdoğan
1 ay önce