Teknoloji Tesla Model 3 kaza testinde Volvoyu solladı

Tesla Model 3 kaza testinde Volvo’yu solladı

Tesla Motors, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni elektrikli otomobili Model 3'e dair video paylaştı. Yayınlanan videoda Tesla Model 3 ile Volvo S60'ın kaza testi performansı karşılaştırılıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Tesla Model 3, ABD'de 35 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.
Tesla Model 3, ABD'de 35 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Tesla Motors’un fiyat/performans kralı olarak nitelendirilen yeni otomobili Model 3, seri üretime girdi ve sahiplerine teslim edilmeye başladı. Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte üretilen ilk 3 araç sahiplerine teslim edilmişti.

Tesla Model 3’e dair yeni detaylar da ortaya çıkıyor. Tesla Motors’un resmi Twitter hesabından paylaşılan videoda, aracın güvenlik seviyesi Volvo ile kıyaslandı.

Tesla’dan Volvo’ya çarpışma testi üzerinden göz dağı
OYNAT 00:25
Tesla’dan Volvo’ya çarpışma testi üzerinden göz dağı
Tesla'nın resmi Twitter hesabında yayınlanan videoyla, sınıfında tüm kategorilerde beş yıldız alan Volvo S60 üzerinden Tesla Model 3 otomobilini kıyasladı.


Aracın yanından gelecek darbelere karşı dayanıklılığı ölçmek için yapılan testte, Tesla Model 3’ün aynı segmentteki rakibi Volvo S60’a göre çok daha sağlam durduğu görülüyor. Volvo S60, sürücü tarafından aldığı darbede bir hayli hasar alırken, Tesla Model 3 daha sağlam kalmayı başarıyor.

Geçtiğimiz aylarda Tesla Model X’e yapılan kaza testinde de bu aracın rakiplerine göre bir hayli sağlam kaldığı dikkat çekmişti. Model X, IIHS tarafından en güvenli SUV ödülünü almıştı.

Tesla Model X en güvenli SUV oldu
TEKNOLOJİ
Tesla Model X en güvenli SUV oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.