Teknoloji iPhone bataryası patlayınca paniğe neden oldu

iPhone bataryası patlayınca paniğe neden oldu

Zürih'te bulunan bir Apple Store binasında patlama meydana geldi. Patlama sonrasında mağaza tahliye edildi ve patlamaya bir iPhone bataryasının neden olduğu belirtildi.

Haber Merkezi Diğer
Zürih'te bulunan Apple Store
Zürih'te bulunan Apple Store

Zürih'te bulunan bir Apple Store mağazasında patlama meydana geldi. Mağazanın alt kısmındaki servis bölümünde meydana gelen patlamada can kaybı yaşanmadı.

iPhone bataryası patlamaya neden oldu

Mağazanın alt kısmında yapılan bir servis çalışması sırasnda, servis görevlisinin elinde dumanlar çıkartan iPhone, yere düşerek ani bir biçimde alev aldı. Telefondan yükselen dumanlar, yangın alarmını tetikleyince binada bir anda siren sesleri çalmaya başladı.

Bataryası patlayan iPhone.

Apple saniyede kaç dolar kazanıyor?
TEKNOLOJİ
Apple saniyede kaç dolar kazanıyor?

Patlamada 1 kişi yaralandı

Hemen olay yerine gelen itfaiye ekipleri olay yerini boşaltırken, olayda küçük çapta maddi hasarın meydana geldiği bildirildi. Ayrıca telefonun tamiratı ile ilgilenen servis görevlisinin de ellerinde hafif yanıkların meydana geldiği belirtildi.

Zürih Adli Tıp Enstitüsü'nden uzmanlar, bataryanın ve ilgili cihazın, aşırı ısınmasına neden olan etkeni saptamak için incelemeler yaptı. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Apple'a yeni bir tazminat davası daha açıldı
TEKNOLOJİ
Apple'a yeni bir tazminat davası daha açıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.