|

10 ilde FETÖ'cüler 'Kıskaç'a alındı: 32 şüpheli yakalandı

FETÖ'ye yönelik operasyonlar aralıksız devam ediyor. 10 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-4” operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda, çok miktarda döviz, altın ve Türk Lirası, tabanca ve çok miktarda örgütsel doküman ele geçirildi.

Kenan Biter
08:24 - 17/01/2024 Çarşamba
Güncelleme: 09:19 - 17/01/2024 Çarşamba
Yeni Şafak
10 ilde FETÖ'cülere yönelik eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.
10 ilde FETÖ'cülere yönelik eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını duyurdu.


Operasyona ilişkin Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince, FETÖ’ye yönelik 10 ilde gerçekleştirilen “KISKAÇ-4” Operasyonlarında:Haklarında soruşturma yürütülen FETÖ mensuplarının gözaltına alınmamak ya da tutuklanmamak için örgüte yardım eden şahısların adlarına ev kiraladıkları ve bu “Gaybubet evlerinde” deşifre olmamak amacıyla gruplar halinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 ev sahibi ve 4 aranan FETÖ üyesi şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonla yakalandı.


Örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulunan, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen Konya merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat ve Afyonkarahisar olmak üzere 9 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 11 şüpheli yakalandı.


Örgütün sözde “GATA Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları tespit edilen Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilen operasyonlarda 4 şüpheli yakalandı.


Örgüt içerisinde çeşitli meslek gruplarında faaliyet yürüten ve Bank Asya’da hesap artırım kayıtları bulunduğu tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik Balıkesir’de gerçekleştirilen operasyonda 5 şüpheli yakalandı.


Örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu tespit edilen Aydın’da gerçekleştirilen operasyonda 1 şüpheli yakalandı.

Ayrıca “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ)” suçundan hakkında yakalama emri bulunan şahısların yakalanmasına yönelik Bursa, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen operasyonlarda toplam 5 şüpheli yakalandı.Operasyonlarda,

❗️ Çok miktarda döviz, altın ve Türk Lirası

❗️ Tabanca ve

❗️ Çok miktarda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.
#FETÖ
#Operasyon
#Ali Yerlikaya
4 ay önce