Gündem Devlet haberleşmesine üst düzey koruma

Son dakika haberleri: Kodlu veya Kriptolu Haberleşme Yönetmeliği'nde değişiklik

Devlet haberleşmesine üst düzey koruma

Kodlu veya kriptolu elektronik haberleşme cihaz ve sistemlerine ait kod veya kripto algoritması ve anahtarları, Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığının sorumluluğunda BTK tarafından muhafaza edilecek.

Haber Merkezi AA
Kodlu veya Kriptolu Haberleşme Yönetmeliği'nde değişiklik.
Kodlu veya Kriptolu Haberleşme Yönetmeliği'nde değişiklik.

Kodlu veya kriptolu elektronik haberleşme cihaz ve sistemlerine ait kod veya kripto algoritması ve anahtarları, Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığının sorumluluğunda BTK tarafından korunacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) "Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Gerçek ve Tüzel Kişilerin Elektronik Haberleşme Hizmeti İçinde Kodlu veya Kriptolu Haberleşme Yapma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, üreticiler tarafından BTK'ye teslim edilecek kodlu veya kriptolu elektronik haberleşme cihaz ve sistemlerine ait kod veya kripto algoritması ve anahtarları, Kurumun Kritik Veri Merkezinin bulunduğu, haftanın 7 günü 24 saat güvenlik kameralarıyla görüntülenen ve giriş çıkışların kayıt altına alındığı sistem salonlarında, Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda BTK tarafından muhafaza edilecek.

Yeni KHK yayımlandı: İade, ihraç, kapatma
GÜNDEM
Yeni KHK yayımlandı: İade, ihraç, kapatma

Emniyet Özel Harekat Daire Başkanlığı kaldırıldı
GÜNDEM
Emniyet Özel Harekat Daire Başkanlığı kaldırıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.