Teknoloji Toplamda satılan iPhone sayısı açıklandı

Toplamda satılan iPhone sayısı açıklandı

Yıllara göre telefon satışlarının her geçen yıl katlanarak büyüdüğünü açıklayan Tim Cook, 2007 yani ilk iPhone modelinin piyasaya sürüldüğü günden bu yana tam 1.2 milyar adet telefon satışı gerçekleştiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Apple'ın CEO'su Tim Cook, ilk iPhone'dan bugüne kadar 1.2 milyar cihaz satışı gerçekleştirildiğini açkladı.
Apple'ın CEO'su Tim Cook, ilk iPhone'dan bugüne kadar 1.2 milyar cihaz satışı gerçekleştirildiğini açkladı.

Dünya telefon pazarının liderin konumundaki teknoloji devlerinden biri olan Apple, satış rakamları ile dudak uçuklatmaya devam ediyor.

Üçüncü mali çeyrek kazanç açıklamasının ardından konferansta Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2007’den günümüze tüm iPhone satış rakamlarını açıkladı. İlk iPhone 2007 yılında piyasaya süren teknoloji devi, o günden bugüne toplamda 1.2 milyar iPhone cihaz satışı gerçekleştirmiş.

Apple 2017 yılında şuana kadar 129,05 milyon adet cihaz satışı gerçekleştirdi.

Sonuçlarına bakıldığında her yıl katlanarak ilerleyen satış rakamları, son iki yılda belli başlı dalgalanmalara maruz kaldı. Tasarım anlamında da iPhone 7’ye kullanıcılarına ekstra bir şey vaat etmeyen firma, 10. Yıla özel Apple meraklılarını mutlu etmeyi hedefliyor. Üstün özellikleri barındırması beklenen cihazın tasarım anlamında da kullanıcılarını mutlu edeceği ifade ediliyor.

Yapılan sızıntı bilgilerin ışığında ekran kasa oranında tamıyla bir değişikliğe gideceği belirtilen Apple’ın donanım anlamında da ciddi bir iyileştirme yapması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.