TeknolojiSamsung yanlış anlaşılmalara sebep olan emojileri değiştiriyor

Samsung yanlış anlaşılmalara sebep olan emojileri değiştiriyor

Samsung, Android 8.0 Oreo güncellemesiyle korkunç görünen emojilerini değiştiriyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte yanlış anlaşılmalara neden olan emojileri de düzeltilecek.

Haber MerkeziDiğer
Samsung eski ve yanlış anlaşılmalara sebep olan emojilerini değiştiriyor.
Samsung eski ve yanlış anlaşılmalara sebep olan emojilerini değiştiriyor.

Samsung’un akıllı cihazlarında kullandığı emojiler büyük eleştirilere neden oluyordu. Son yıllarda kötü bir TouchWiz ve ilgisiz emojilerin olduğu Samsung Experience paketleri sunuyordu.

Büyük firmalar, kendi emojilerini üretiyor, ancak azı firmalar bu emojilerin ne anlama geldiğini güncel emojilere aktaramıyor. Böyle bir şeyi dünya üzerinde en çok Android telefon satan Samsung da yapınca ortaya büyük bir karmaşa çıkıyordu. Kullanıcıların şikayet ettiği bu sorun sonunda Android 8.0 Oreo güncellemesiyle çözülecek.

Samsung'un en sıkıntılı olanı yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere 'rolling-eyes' isimli emojiydi. Normalde gözlerini yukarı dikmiş bir emojiyken, Samsung bu emojiyi gülümseyen bir emoji olarak tasarlanmıştı.

REKLAM

Eski ve yeni emojiler.

Emojipedia tarafından yapılan açıklamalara göre, Samsung, Experience 9.0’da emojiler yeniden tasarlandı. Samsung, emojilerin genel hatlarını değiştirmeden sadece diğer şirketlerin emoji duygularını doğru şekilde ortaya koymaya çalışmış.

Samsung Experience 9.0 ile eklenen yeni emojiler.

Samsung’un Oreo güncellemesi ilk olarak Galaxy S8 cihazlar için gelecek. Bu güncellemeyle beraber emojilerde güncellenecek ve emojilerle ortaya çıkan yanlış anlaşılmalar da sona erecek.

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti
Ekonomi

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 'torba tasarının' 9 maddesi daha kabul edildi. Çeyiz hesabında devlet katkısı yüzde 20'den yüzde 25'e, azami katkı da 5 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkartılacak. Binlerce araç sahini ilgilendiren hurda araçlarda ÖTV indirimi olarak bilinen tasarı kabul edildi. Buna göre 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonlarını trafikten sildiren, imha merkezlerine teslim eden veya yurt dışına ihraç eden vatandaşlar, bunun karşılığında yeni alacağı aynı cinsten araç için 10 bin liraya kadar ÖTV teşviki alacak.
Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı
Hayat

Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı

Hindistan'da 31 yaşındaki bir kişinin beynindeki 1 kilogram 873 gram ağırlığındaki tümör ameliyatla alındı.
Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı
Ekonomi

Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ülkenin içine düştüğü ekonomik çöküşten kurtarılması amacıyla çıkarılan "petro" adlı kripto paranın ilk günkü ön satışından 735 milyon dolar kazandıklarını açıkladı.
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım
Spor

Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım

Fenerbahçe tarihinin efsane isimleri arasında bulunan Alex de Souza, Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medyada ses getiren bir paylaşımda bulundu. Alex de Souza'nın 7 yıl önce oynanan ve hat-trick yaptığı maçı, bu müsabakadan sonra paylaşması manidar bulundu.