Teknolojiİşte en iyi telefonların kamera performansı

İşte en iyi telefonların kamera performansı

iPhone 7, LG G5, Samsung Galaxy S7 edge ve Sony Xperia XZ'nin kameraları mercek altına alındı. Farklı mekanlarda ve farklı açıdan çekilen fotoğraflarda, amiral gemilerinin kameraları karşılaştırıldı. İşte en başarılı kamera performansı sunan akıllı telefonlar...

Haber MerkeziYeni Şafak
iPhone 7, Samsung Galaxy S7 edge, LG G5 ve Sony Xperia XZ'nin kameraları mercek altına alındı.
iPhone 7, Samsung Galaxy S7 edge, LG G5 ve Sony Xperia XZ'nin kameraları mercek altına alındı.
Günümüzde akıllı telefon satın alırken kullanıcıların göz önünde bulundurduğu bazı kriterler var. Tasarım, işletim sistemi, performans ve kamera en belirleyici özellikler arasında yer alıyor.

Bildiğimiz üzere teknoloji devleri, piyasaya sürdükleri amiral gemilerinde bu özelliklerin en iyilerini kullanıyor. Yani örneğin Samsung, Galaxy S7'de sahip olduğu en iyi işlemciyi ve kamerayı kullanıyor. Tabii bu donanımların kalitesi ve işlevselliği markadan markaya değişiklik gösteriyor. Örneğin Sony'nin kullandığı kamera ile Samsung'un veya LG'nin kullandığı kamera arasında fark bulunuyor. İşte bu farklar da kullanıcıya tercih yapma konusunda yardımcı oluyor.

PhoneArena'da, piyasada bulunan amiral gemilerinin kamera performansları karşılaştırıldı. Farklı ortamlarda, farklı açılardan çekilen fotoğraflarla, bu telefonların kamera performansları değerlendirildi. Kameraların teknik özellikleri şu şekilde:Tabii sadece teknik verilere bakarak net bir şey söylemek mümkün olmuyor. Bu nedenle fotoğraflarla kıyaslamak en doğrusu. İşte farklı mekanlarda çekilen fotoğraflarla iPhone 7, Samsung Galaxy S7 edge, LG G5 ve Sony Xperia XZ'nin kamera performansı:


Kamerası en iyi olan telefonlar 1
FOTOĞRAF6
Title
Birinci sahnenin kazananı 8.5 puan ile Galaxy S7 edge oldu.
Title
Diğer telefonların performansları ve kameralarının puanları için devam edin.
Title
iPhone 7 - 8.0 puan
Title
LG G5 - 8.0 puan
Title
Galaxy S7 edge - 8.5 Puan
Title
Sony Xperia XZ - 6 puan
Kamerası en iyi olan telefonlar 1
3 farklı fotoğraf ile piyasanın en iyi kamerasına sahip olan telefonların karşılaştırmasını yaptık. İşte sonuçlar..


 • 1. Fotoğraf değerlendirmesi
 • Galaxy S7 edge – 8.5
 • iPhone 7 – 8.0
 • LG G5 – 8.0
 • Xperia XZ – 6.0


Kamerası en iyi olan telefonlar 2
FOTOĞRAF6
Title
İkinci sahnenin kazananı 8.0 puan ile iphone 7 oldu.
Title
.
Title
iPhone 7 - 8.0 puan
Title
Galaxy S7 edge - 5.0 Puan
Title
LG G5 - 7.0 puan
Title
Sony Xperia XZ - 6.5 puan
Kamerası en iyi olan telefonlar 2
3 farklı fotoğraf ile piyasanın en iyi kamerasına sahip olan telefonların karşılaştırmasını yaptık. İşte sonuçlar..


 • 2. Fotoğraf değerlendirmesi
 • iPhone 7 – 8.0
 • LG G5 – 7.0
 • Xperia XZ – 6.5
 • Galaxy S7 edge – 5.0


Kamerası en iyi olan telefonlar 3
FOTOĞRAF6
Title
Üçüncü sahnenin kazananı 8.5 puan ile LG G5 oldu.
Title
.
Title
iPhone 7 - 6.5 puan
Title
Galaxy S7 edge - 7.5 puan
Title
LG G5 - 8.5 puan
Title
Sony Xperia XZ - 6.5 puan
Kamerası en iyi olan telefonlar 3
3 farklı fotoğraf ile piyasanın en iyi kamerasına sahip olan telefonların karşılaştırmasını yaptık. İşte sonuçlar.. • 3. Fotoğraf değerlendirmesi
 • LG G5 – 8.5
 • Galaxy S7 edge – 7.5
 • Xperia XZ – 6.5
 • iPhone 7 – 6.5ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.