Teknoloji Instagram hesap onaylama özelliği herkese gelmeye hazırlanıyor

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Instagram hesap onaylama özelliği herkese gelmeye hazırlanıyor

Instagram, kullanıcıların hesap onaylama talebinde bulunmasını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Yeni Şafak
Instagram, hesap onaylama özelliğini herkesin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.
Instagram, hesap onaylama özelliğini herkesin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.

Instagram, son zamanlarda yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Birkaç gün önce bana soru sor özelliğini yayına alan Instagram, şimdi de kullanıcıların hesap onaylama talebinde bulunmasını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre, uygulama üzerinden kullanıcılar doğrudan onaylı hesap için başvuruda bulunabilecek. Gönderilen talepleri inceleyen Instagram, uygun gördüğü profillere, hesabın onaylı olduğuna dair mavi tik sembolü verecek.

Yeni Şafak Gazetesi Instagram hesabı, mavi tik almış onaylı bir hesap.

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Instagram'ın yeni özelliği şimdilik test aşamasında olduğu için sınırlı sayıda kullanıcıya sunulmuş durumda. Hesap onaylama özelliği ilerleyen dönemlerde bütün kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Instagram hesap onaylama ne demek?

Bazı hesaplar Instagram tarafından doğrulanarak kimliklerinin gerçek olduğu bilgisi insanlara sunulmaktadır. Bir hesap doğrulandığında, aramada ve profilinde hesap adının yanında mavi bir doğrulanmış simgesi görünür.

Doğrulanmış simgeleri olan hesaplar Instagram'daki tanınmış kişilere, ünlülere ve global markalara aittir. Bu hesaplara doğrulanmış simgesinin verilmesinin sebebi, taklit edilme olasılıklarının yüksek olmasıdır.

Instagram hesap silme! Instagram hesabı kapatma! Instagram hesap dondurma!
ÖZGÜN
Instagram hesap silme! Instagram hesabı kapatma! Instagram hesap dondurma!

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.