TeknolojiiMac Pronun Türkiye fiyatı Bitcoinle yarışıyor

iMac Pro Türkiye'de satışa çıktı! İşte tüm özellikleri ve satış fiyatı

iMac Pro’nun Türkiye fiyatı Bitcoin’le yarışıyor

Apple, yeni performans canavarı bilgisayarı iMac Pro'yu satışa çıkardı. 128 GB RAM, 4 TB SSD hafıza ve 18 çekirdekli işlemciye sahip yeni iMac Pro, ülkemize dudak uçuklatan bir fiyat ile giriş yapıyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
iMac Pro'nun Türkiye fiyat 27 bin ila 70 bin lira arasında değişiyor.
iMac Pro'nun Türkiye fiyat 27 bin ila 70 bin lira arasında değişiyor.

Apple’ın bu yıl haziran ayında düzenlenen WWDC 2017 konferansında tanıttığı yeni iMac Pro Türkiye’de resmen satışa çıktı. iMac Pro elbette dudak uçuklatan teknik özelliklere sahip. Yeni nesil Intel Xeon W işlemci, 128 GB’a varan DDR4 ECC bellek, 4 TB SSD depolama ve daha pek çok özelliğiyle iMac Pro tam bir performans canavarı.

Gelgelelim iMac Pro hayli yüksek bir satış fiyatına sahip. Daha doğrusu ana akıma hitap eden piyasada henüz bu fiyatlarda bir bilgisayar bulunmuyor. Zira iMac Pro’nun fiyatı 27 bin TL’den başlıyor ve 70 bin TL’ye kadar çıkıyor.

REKLAM

70 bin liraya varan fiyatlar, haliyle akla ilk olarak Bitcoin’i getiriyor. Zira son dönemin en büyük yatırım araçlarından biri olarak görülen Bitcoin hızla değer kazanıyor ve 1 Bitcoin’in güncel fiyatı yaklaşık 68 bin lira olarak karşımıza çıkıyor.

Elbette iMac Pro’nun 70 bin liralık versiyonu çok üstün teknik donanıma sahip. Hatta öyle ki; birçok kişi muhtemelen bu güce sahip bir bilgisayarı hayal dahi edemeyecektir.

İşte iMac Pro’nun en dolu versiyonunun özellikleri

  • İşlemci: 18-çekirdekli Intel Xeon W, 4.3 GHz’e kadar Turbo Boost
  • Bellek: 128 GB DDR4 ECC RAM
  • Depolama: 4 TB SSD
  • Grafik: 16 GB Radeon Pro Vega 64
  • Aksesuar: Magic Mouse 2 + Magic Trackpad 2, VESA Montaj Adaotörü
  • Yazılım: Final Cut Pro X, Logic Pro X
  • Toplam fiyat: 70.726 TL
Erdoğan'dan cinsel istismar yasası açıklaması
Gündem

Erdoğan'dan cinsel istismar yasası açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuk istismarında caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyide için kanunlarda ve uygulamalardaki boşlukların giderilmesi ve yasal düzenlemelerin yapılması konusunda gerekli adımların atılacağını söyledi.
Galatasaray'ın paylaşımı PFDK'lık oluyor
Spor

Galatasaray'ın paylaşımı PFDK'lık oluyor

Galatasaray Kulübü'nün resmi twitter hesabından Kasımpaşa maçı sonrası yapılan paylaşım nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edileceği ifade edildi.
Rize şehir merkezi taşınıyor
Ekonomi

Rize şehir merkezi taşınıyor

Rize şehir merkezi ile ilgili hazırlanan raporda deniz suyu seviyesinin altında kalan bina temellerinin oluşan korozyon nedeniyle zarar gördüğünün belirtilerek birkaç bina dışındaki tüm binaların yıkılması gerektiğine dikkat çekildi. Korkutan rapor üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eylem planı hazırladı. Plana göre 2 bin 700 konut yıkılacak ve yeni yaşam merkezine taşınacak.
Nusret'ten reklam iddialarına Chelsea'li cevap
Hayat

Nusret'ten reklam iddialarına Chelsea'li cevap

Geçtiğimiz günlerde David Beckham'ı restoranında ağırlayan Nusret'in İngiliz futbolcuya para verdiği iddia edilmişti. Nusret Chelsea kulübü başkanı Abramoviç ile fotoğraf paylaşıp "Bu da mı PR?" diyerek yalanladı.
Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi
Hayat

Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi

Çukur dizisinin 17. bölümüne yeni katılan Alperen Duymaz'ın canlandırdığı Emrah Amir karakteri sosyal medyada tepki topladı. Çukur'un son bölümünde, Emrah Amir'in kendisini makas attığı için durduran trafik polisine sergilediği tavırlar dizinin hayranlarını kızdırdı. Çukur seyircisi sosyal medyada, dizinin yeni anti kahramanı Emrah'a tepki gösterirken, son bölümde görünmeyen Vartolu nerede sorusu çok konuşuldu.