SÜPER LİG

Hasan Şaş: Soldado bizi provoke etti

Derbinin ardından çıkan kavgada Fenerbahçeli Skrtel'a fiziki müdahalede bulunan Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, Soldado'nun kendilerini tahrik ettiğini belirtirken, "Beni provoke ettiler, tuzaklarına düştüm" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Diğer

Galatasaray'ın, Fenerbahçe ile oynadığı derbinin ardından çıkan olaylarda, sarı-kırmızılı takımın yardımcı antrenörü Hasan Şaş’ın hakem ve temsilci raporlarında, 'Fenerbahçeli Skrtel’in ensesine vurmak, boynundan sıkmak, saçlarını çekip bırakmak ve bacaklarına tekme atmak' suçlarını işlediği yer aldı. Şaş, derbide yaşanan olaylarla ilgili kendini savundu.

Hürriyet'te yer alan habere göre 42 yaşındaki antrenör olaylar sonrasında eski takım arkadaşlarına yaptığı o açıklamalar şöyle;

"Soldado derbiyi provoke etmek için gelmiş gibiydi"

  • "Evet, hatalıyım. Ama tek suçlu ben miyim? Belhanda’ya o tokadı ben mi attım? Bu olayların başlangıcına neden olan Fenerbahçeli oyuncuları da kimse unutturmaya kalkmasın. Üstümüze düşeni alıyoruz, onlar ise yanlışlarını da üzerimize yıkıp, alakaları yokmuş gibi davranıyorlar. Ben haksızlık karşısında kendimi tutamıyorum. Öyle soğukkanlı davranamıyorum. Soldado oyuna girene kadar 60 dakika bizi kulübeden tahrik etti. Sahaya girmeden önce teknik heyet gibi kulübeden çıkıp laf attı. Soldado, bilinçli çalışarak derbiyi provoke etmek için gelmiş gibiydi."

"Beni provoke ettiler, tuzaklarına düştüm"

  • "Sahada Belhanda’ya da tükürdü. Maçtan sonra yaptıkları da ortada. Belli ki karakterimi anlatıp, çalışmışlar. Üzerime oynadılar. Provoke ettiler ve ben de ne yazık ki onların provokasyonları sonrası bu tuzağa düştüm. Evet, hatalıyım. Kendi payıma hatamı kabul ediyorum. Peki soruyorum; adam (Soldado) 60 dakika kenarda küfürler etti. Bizi provoke etti. Yetmedi, sahada olayları ateşledi. Tüm provokasyonları yaptılar ama tek suçlu biz olduk. Peki olayların fitilini ateşleyenlerin hiçbir suçu yok mu?"

"Tüküren ve tokadı atan ben miydim?"

  • "Belhanda’ya da tokadı ben mi attım? Sahada tüküren de ben miydim? Kavgayı da ben mi başlattım? Olayların etkisiyle yanlış bir hareket yapmış olabilirim... Maç bitti, olaylar nedeniyle beni günah keçisi ilan etmeye çalışıyorlar. Doğrulara bakılsın, vicdanlı düşünülsün."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.